30 січня 2013

15 років успіху в третьому секторі.

28 січня 1998 року було створено одну з найпотужніших і найвпливовіших громадських організацій Сумської області, Сумський обласний комітет молодіжних організацій. Вже 15 років, як працює СОКМО: буферна організація, меторичний, ресурсний і навчальний центр. Комітет включає в себе більше, як 30 організацій, через заходи СОКМО пройшли сотні громадських організацій, за останні декілька років СОКМО було створено комунікаційну Мережу громадських організацій Північно-Східної України, до якої входять ГО Сумської, Харківської, Полтавської та Чернігівської областей. Було створено сайт для громадських організацій, куди кожен може виставити інформацію про роботу своєї ГО чи будь-які іншу інформацію, що актуальна для громадської діяльності. За роки існування організації було випущено і розповсюджено майже 60 номерів молодіжного журналу Спалах.

СОКМО, в свою чергу, входить у Всеукраїнську мережу “Громадські ініціативи України”, яка займається розвитком громадянського суспільства майже по всій Україні. До роботи СОКМО було залучено багато кваліфікованих спеціалістів, тренерів, партнерських організацій з усієї України. Проводився тренінг для тренерів, де громадські активісти мали можливість отримати право бути тренерами по тематиці “Особисте та командне лідерство”. СОКМО є буферною організацією, яка надає можливості, в тому числі інформаційні, методичні і фінансофі, у вигляді міні-грантів для ГО, які цього потребують і хочуть чогось досягти. Ми шукаємо громадсько активних людей, а вони шукають нас.

28 січня 2013 року виповнилося 15 років Сумському обласному комітету молодіжних організацій. Святкували разом з учасниками тренінг у “Основи адвокасі та інструменти впливу”, що відбувався 25-27 січня. За весь час діяльності організації її очолювало чотири людини: Кизима Віталій Едуардович, Бобиренко Віктор Анатолійович, який вів даний тренінг, Медуниця Олег В'ячеславович, діяючий голова СОКМО — Сахнюк Георгій Валентинович.

Історія успіху СОКМО побудована на підтримці партнерів, на роботі членів СОКМО, на власному досвіді, іноді на підводному камінні, на окремих особистостях і на об'єднанні спільних зусиль заради загальної мети, на набитті гуль і перших невеликих успіхах, на підтримці друзів і на перешкодах з боку ворогів, на досягненні поставленої мети організації і налагодженні ефективної інфраструктури ГО. На формування організаційної структури, на її розвиток завжди впливало безліч факторів, але, не зважаючи ні на що, вона успішно працює, розвиваєть, і, що найголовніше, має бажання і змогу надавати підтримку іншим.

15 років для громадської організації — це досить суттєвий термін роботи. Існує багато ризиків для припинення існування будь-якої ГО, але на щастя, СОКМО живе, працює, має перспективи. Далеко не кожна організація може похизуватись такою історією, скількома роками успішної та ефективної роботи в громадському секторі, таким кадровим потенціалом, трененрським та методичним ресурсом. СОКМО вдалося об'єднати під свої крилом бузліч організацій з різними напрямами роботи, різного статусу і з різними цільовими аудиторіями, надати посильну допомогу, скомунікувати, поінформувати, підтримати. Поки є інші громадські організації, які потребують нашої роботи, допомоги, ми будемо існувати, працювати, рухатися вперед разом з іншими активними учасниками розбудови громадянського суспільства в Україні, як і передбачено статутом та внутрішніми неписаними правилами СОКМО.

Наталка Лучанінова
+1

Коментарі (1) facebook ()

Коментарі:1

avatar
  • vinmonp
  • 31 січня 2013, 14:58
  • 0
вітаємо колег з ювілеєм!!! творчого довголіття і щоб всі ваші справи приносили радість вам і вашим клієнтам
Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.