24 лютого 2015

Мережа волонтерів добровольців Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї створена!

4
image
Мережа волонтерів, створення якої взяло початок у Вінниці, допоможе українським громадським організаціям вести широку інформаційно-просвітницьку роботу з метою створення змін у ставленні та поведінці людей до питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Нині, коли війна в Україні вкрай звузила сферу волонтерської діяльності, спрямованої переважно на воїнів та жертв АТО, актуальність цього питання є більш ніж високою. Тим більше, що законодавці створили певні перепони у роботі волонтерів. Зокрема, відповідно до чинного Закону України «Про волонтерську діяльність» наразі волонтером може бути лише людина, яка досягла 18 років і заключила договір на здійснення волонтерської діяльності із відповідною організацією. При цьому організація має отримати певну «ліцензію» від Міністерства соціальної політики України.

На переконання партнерів заходу у Вінниці, а це громадські організації «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та «Молодіжний громадський центр «Волонтер», вимога отримання статусу «волонтерської» організації суттєво шкодить руху добровольців в Україні, адже зменшує соціальну активність неформальних об’єднань (наприклад, ініціативних груп територіальних громад тощо) і порушує головний принцип волонтерства – доброї волі. В той же час європеїзація України дозволяє мотивувати молодь до волонтерської діяльності як до сучасного стилю життя особливо у сферах репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, які, на жаль, досі табуйовані у суспільстві.

З огляду на вищесказане, Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, створена у вересні 2014-го року з метою збереження РЗ, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з ПС кожної людини в Україні, 18-19 лютого провела тренінг у місті Вінниці щоб обговорити наявні проблеми у створенні волонтерської мережі та посилити компетенцію учасників коаліції у впровадженні діяльності з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.
Захід, який відбувся в рамках проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що виконує Благодійний Фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID, приїхали 20 менеджерів волонтерських програм із різних куточків України.

4 зображення

0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.