15 червня 2012

АртПоле 2012

Взаємодія, завдяки який досягається ефект набагато потужніший, ніж ефект від кожного окремого компонента — синергія (від грецького syn — разом, ergos — дія) — це поняття лежить в основі фестивалю АртПоле. Саме завдяки спільній енергії кількох небайдужих людей фестиваль свого часу перетворився з фантазії на реальність. Протягом свого існування він відбувався в трьох різних просторах — в Карпатах, на Поділлі та під Одесою, залучаючи до взаємодії все нових і нових людей. Цього року він проходитиме вже вдев’яте.

Учасники АртПоля — люди доволі індивідуальні в своєму баченні, і іноді важко скеровувати енергію так, щоб кожний усвідомлював свою функцію, міг бути толерантним по відношенню до партнерів, дозволяв соло іншим, коли це потрібно. Найлегший шлях полягає у тому, щоб хтось взяв на себе цілковиту відповідальність і визначив би всі позиції як автор, режисер, як диктатор. Натомість концепція АртПоля полягає в тому, щоб всі вчилися відчувати як один одного так і світ навколо задля одного спільного твору. І не лише люди важливі у цьому процесі, але й ландшафт, погодні умови, історичні та культурні особливості місця, не тільки його «зараз», але його «до» і «потім».

Ми шукаємо разом, хоча часом це досить дискомфортно як в побутовому, так і психологічному плані. За час пошуків фестиваль став чимось більшим ніж подія. У ньому поєднувалися не тільки різноманітні мистецькі складові — музика, лендарт, перфоманси тощо, але й різні стилі й жанри цих складових, різні культурні традиції, кожен з учасників у свій спосіб знаходить актуальну форму сказати про вічне.

Якщо розглядати фестиваль як певну мистецьку роботу, можна сказати, що в її основі лежать імпровізація та інтерактив. Публіка долучається до загального процесу творення — співає, знімає, монтує, танцює, малює тощо, адже кожен з тих, хто приїжджає сюди, готовий до експерименту. Протягом року відбувається активне спілкування в Інтеренеті — обговорення, розсилки, анкетування, голосування — що дає можливість аналізувати, впливати на думку один одного й таким чином разом формувати програму, постійно спостерігаючи за новими роботами потенційних учасників, не допускаючи спекуляцій і застиглості. А раз на рік всі можемо зібратися й почути-побачити все наживо — чудова нагода зустрітися і оцінити той разом створений твір, яким є фестиваль. Автор цього твору — такий собі Multiperson, що включає енергії всіх учасників фестивалю. Організатори лиш спостерігають з-за лаштунків, направляють його, відповідають за якнайкраще втілення його ідей. Multiperson — це істота, існування якої забезпечується тільки постійним пошуком — і знаходженням — взаєморозуміння.
0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.