Про розділ

Рейтинг
1.16

В цьому розділі Ви зможете дізнатись про новини громадянського суспільства, або ж ті новини, які можуть стосуватись організацій громадянського суспільства, зокрема про таке: новини контрольних та фіскальних органів, міліції, законодавчих ініціатив, а також нововведення та пропозиції, які можуть стосуватись життя неурядових організацій, ініціативних груп, що займаються активізацією громад.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (3)

admin Sasha Natalitok
23 січня 2013

Після виборів кількість «джинси» в регіональних ЗМІ різко обвалилась, але якість контенту не покращилася

Український освітній центр реформ проводить моніторинг друкованих та Інтернет медіа на предмет дотримання ними професійних стандартів з лютого минулого року. Моніторинг охоплює Львівську, Донецьку, Харківську, Сумську, Вінницьку області та Автономну Республіку Крим. Кожний регіон представлений шістьма регіональними друкованими та двома он-лайн виданнями. В цьому звіті наведено результати моніторингу за листопад, що здійснювався з 12 по 17 листопада, та за грудень – із 3 по 8 грудня 2012 року. Всього було проаналізовано 643 матеріали друкованих видань та 261 матеріал інтернет видань у листопаді та відповідно 653 і 253 у грудні.


Читати далі →
0
23 січня 2013

Нормативно-правові акти щодо реєстрації громадських організацій

З метою забезпечити виконання положень Закону «Про об’єднання громадян» Кабінет міністрів України та Міністерство юстиції ухвалили ряд нормативно-правових актів.


Читати далі →
0
22 січня 2013

Остання крапка в спорі про витребування екологічної інформації від приватної особи поставлена

22 січня 2013 року Львівський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги, чим залишив без змін рішення місцевого суду від 30 серпня 2012 року за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» до підприємства-забруднювача про зобов’язання надати документи, що містять екологічну інформацію. Із проголошенням апеляційним судом свого рішення по справі, рішення від 30 серпня 2012 року набрало законної сили.

Нагадаємо, що у травні 2011 року ЕПЛ подала до приватного підприємства, яке здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, запит про надання ЕПЛ можливості ознайомитися із документами підприємства про викиди (документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів та звіт по інвентаризації викидів). У відповідь на такий запит забруднювач повідомив, що не вважає запитувану інформацію публічною, а себе відповідно розпорядником такої інформації, і тому відмовляє ЕПЛ у задоволенні запиту.


Читати далі →
0
28 грудня 2012

Новий Закон «Про громадські об'єднання» докорінно змінив правові та організаційні основи функціонування громадських об'єднань

Для тисяч діючих в Україні громадських організацій головною подією законотворчості 2012 року стало не прийняття нового КПК або Митного кодексу, а прийняття Верховною Радою нового Закону України «Про громадські об'єднання" від 22.03.2012 № 4572-VI, який почне діяти з 1 січня наступного року, і тоді ж втратить чинність діючий Закон «Про об'єднання громадян».

Новий закон докорінно змінив правові та організаційні основи створення, діяльності, припинення громадських об'єднань. Всі діючі громадські організації будуть зобов'язані у п'ятирічний термін привести свої статути та діяльність у відповідність з новим законом. Такі зміни викликали між лідерами неурядових організацій не менше дискусій, ніж у 2008 році — прийняття Закону України «Про акціонерні товариства» у їх акціонерів і директорів.


Читати далі →
0
17 грудня 2012

Творчий центр ТЦК презентує Вашій увазі результати дослідження неурядових організацій в 2012 році

Творчий центр ТЦК презентує Вашій увазі результати дослідження неурядових організацій в 2012 році. Ви можете ознайомитися із повною версію звіту та переглянути презентацію дослідження у pdf-форматі.Джерело: Творчий центр ТЦК
0
01 грудня 2012

Змініть КВЕД до кінця року Повідомлення-посилання

Протягом 2012 року фізичним особам-підприємцям і юридичним особам необхідно було, у зв'язку із прийняттям нових КВЕДів (ДК 009:2010), замінити старі КВЕДи (ДК 009:2005) на нові. Старі КВЕДи будуть діяти ще протягом 2012 року, що дає можливість їх змінити до кінця цього року. І ось ви вирішили їх замінити. Процедура доволі проста:
0
30 серпня 2012

Громадські організації закликають чернігівських кандидатів писати якісні програми через соціальну рекламу. ВідеоСоціальна реклама підготовлена в рамках реалізації проекту «Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону», який реалізує громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» в партнерстві з «Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень» та за підтримки Фонду «Східна Європа».
0
16 травня 2012

Як працює Закон «Про доступ до публічної інформації» у Вінниці. На прикладі ВП ТТУ

Вінницька обласна молодіжна громадська організація «Наше Поділля» вже більш, як рік займається темою впровадження реформи в системі комунального транспортного міста Вінниця. Головною метою нашої діяльності є інформування пасажирів про докладний розклад руху по кожній зупинці, щоб і пасажири часу не втрачали і комунальне підприємство змогло оптимізувати графіки рухомого складу.
На офіційний запит, скільки ж у Вінниці працює трамваїв, тролейбусів, автобусів, що обслуговують вінничан наша організація отримала відповідь, де серед іншого є таке… «…Ви маєте право, згідно статті Закону, оформити запит про надання інформації щодо використання бюджетних коштів та надати його на адресу ВП ТТУ та отримати належну відповідь, що не має в даному випадку»…


Читати далі →
+2
23 березня 2012

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про громадські об'єднання" Повідомлення-посилання

Відповідно до закону, громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та (або) юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Документом, серед іншого, передбачено: - надання громадським організаціям права діяти на всій території України; - спрощення ведення громадською організацією господарської діяльності для реалізації статутних завдань.
+1
13 березня 2012

«Багатозадачність»: 5 ідей від науковців як все встигати Повідомлення-посилання

Погляньте уважно, що Ви зараз робите. Мабуть, Ви читаєте цю статтю, спілкуєтесь в Skype з друзями та слухаєте улюблену музику. Це і є багатозадачність (Multitasking) – тренд 21 століття. Уміння виконувати багато справ – дуже потрібна навичка для успішного навчання, якісної роботи та просто активного життя. Сьогодні ми пропонуємо дізнатися поради науковців, які підкажуть як розвинути уміння виконувати багато задач.
+1
12 березня 2012

Сучасний стан, загрози та перспективи комунальної теплоенергетики України

5 березня в Експертному клубі «Чиста політика» відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан, загрози та перспективи комунальної теплоенергетики України». До обговорення проблеми було запрошено представників теплогенеруючих підприємств міста, представників профільних управлінь Чернігівської міської ради, експертів з питань теплоенергетики.

Серед питань, які було розглянуто під час круглого столу: поточний стан та актуальні проблеми теплогенеруючих підприємств, плани стратегічного розвитку підприємств на найближчі роки з урахуванням вимог національної програми розвитку та модернізації галузі, хід опалювального сезону, підготовка до опалювального сезону 2012-2013 років.

Всі фахівці одностайно запевнили, що головний тест ефективності роботи підприємств, лютневі морози, успішно пройдено. Наразі, по закінченню опалювального сезону, розпочнуться планові ремонтні роботи. Генеральний директор ТОВ фірми «ТехНова» Олександр Корчинський запевнив, що підприємство вже має розроблений план ремонту і модернізації обладнання ТЕЦ для його підготовки до опалювального сезону 2012 – 2013 р та обґрунтований графік фінансування запланованих робіт.


Читати далі →
+1
28 лютого 2012

Як фізичні особи-підприємці можуть зменшити оподаткування при здійсненні господарської діяльності

Наказ ДПСУ N 121 від 15.02.2012 р. «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо формування витрат по операціях з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування»

Перелік платників податку на прибуток підприємств визначено ст. 133 Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Пунктом 133.6 цієї статті Кодексу зазначено, що особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності − особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, сплатою єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).

Читати далі →
+1
16 січня 2011

Обережно міліція. Практичні поради від Наталі Беліцер

Дорогі друзі,
на жаль, події останніх днів дуже невтішні, у зв’язку з цим актуалізувалася
проблема “громадяни – міліція”. Я зробила підбірку матеріалів з цього
приводу, яку вважаю за потрібне розповсюдити, особливо серед молоді. Це не
просто цікава інформація, а цілком конкретні, практичні поради (інструкції),
що і як робити у випадку критичних ситуацій – затримання. арешту, обшуку.
Дуже сподіваюся, що вам особисто та вашим близьким це не знадобиться, тим не
менш такий правовий “лікбез” є зараз необхідним.

Завантажити поради можна тут

Хай щастить!
Щиро,
Наталя Беліцер
+1