16 травня 2012

Як працює Закон «Про доступ до публічної інформації» у Вінниці. На прикладі ВП ТТУ

Вінницька обласна молодіжна громадська організація «Наше Поділля» вже більш, як рік займається темою впровадження реформи в системі комунального транспортного міста Вінниця. Головною метою нашої діяльності є інформування пасажирів про докладний розклад руху по кожній зупинці, щоб і пасажири часу не втрачали і комунальне підприємство змогло оптимізувати графіки рухомого складу.
На офіційний запит, скільки ж у Вінниці працює трамваїв, тролейбусів, автобусів, що обслуговують вінничан наша організація отримала відповідь, де серед іншого є таке… «…Ви маєте право, згідно статті Закону, оформити запит про надання інформації щодо використання бюджетних коштів та надати його на адресу ВП ТТУ та отримати належну відповідь, що не має в даному випадку»…


Водночас, стаття 1, Закону «Про доступ до публічної інформації», визначає, що: Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Стаття 19, цього ж закону визначає, яким чином повинен бути складений запит, та які дані повинен містити. А стаття 20 визначає, що відповідь повинна надійти протягом 5 днів з дня отримання, а не 28, як ми можемо прослідкувати по датах вихідних листів… а, наприклад стаття 13, цього ж Закону говорить, що … До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:… іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).
За питання до юристів та інших, хто вміє читати. Чи справді згідно Закону «Про доступ до публічної інформації» ми маємо право лише на інформацію, що стосується витрачання бюджетних коштів? Як громадській організації поступити після отримання такої відповіді?
+2

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.