10 лютого 2016

Пізнаємо Україну разом!

«Пізнаємо Україну разом» — пропонують учасники ініціативної групи мініпроекту з однойменною назвою в рамках проекту «Консолідація та зміцнення громадянського суспільства Східної, Південної, Західної і Північної України», який реалізує ВМГО «Спілка Української Молоді в Україні» за сприяння Національного Фонду Підтримки Демократії (NED) з метою консолідації та активізації педагогів з усієї України через спільне навчання та співпрацю в реалізації міжрегіональних партнерських програм.
Основна мета проекту — консолідація учнівської та студентської молоді Києва, Чернігова, Вижниці, Артемівська(Бахмута), Словянська з метою подолання та трансформації стереотипних уявлень щодо різних регіонів України через проведення для молоді названих міст конкурсів есе та промороликів. Організація для переможців конкурсів соціокультурної 3-х денної експедиції « Кам’нець – Подільський очима молоді України» з метою створення відповідного промо – ролику. На 2-му етапі в м.Кам'янець-Подільський планується іспит — екскурсія «Чи знаю я свою країну, свою прекрасну Україну ?!», а також створення і презентація спільного промо-ролику «Унікальний місто Кам'янець-Подільський».
Досягнуті результати:
01.10 – 15.10. 2015 р. — створення сторінки проекту ВКонтакті та публічне оголошення.
01 листопада – 25 грудня 2015 р. — проведення в вищеназваних навчальних
закладах внутрішніх конкурсів есе « Перлина мого міста» та промо-роликів « Віртуальні оглядини мого міста».
01.11. — 25.11. 2015 р. — проведення в містах, де мешкають учасники проекту, пізнавальних екскурсій з метою пошуку цікавинок для конкурсів. За період проведення конкурсу відзнято 15 промо-роликів, написано 80 есе, відібрано до конкурсу 20 есе. До зйомок та до подання ідей залучено понад 60 учнів та студентів Києва, Чернігова, Бахмута, Слов’янська, Маріуполя, Вижниці, Берегомета, Мигово.
До оцінювання робіт залучені фахівці з Києва, Берегово (Закарпатська обл.), Володарки (Київська обл.), Констянтинівки ( Донецька обл.), Вижниці ( Чернівецька обл. ). 31.12.15 відбулося оголошення переможців конкурсів.
Розроблено програму соціокультурної експедиції « Кам’янець – Подільський очима молоді України» ( 29.01 – 31.01.2016р.). До реалізації проекту в Кам’янці – Подільському долучився НВК № 13 та рада старшокласників міста. Під час експедиції для молоді, яка була залучена до виконання проекту, та ради старшокласників м. Кам*янця – Подільський на території НВК №13 були проведені інтеграційні тренінги «Україна – це я, Україна – це ти, Україна – це ми», тренінги « Що таке команда? », «Долаємо стереотипи»,проведені пізнавальні екскурсії « Квітка на камені», «Вірменські квартали Кам’янця», «Вечірній Камя'нець». Разом з учасниками експедиції містом мандрували та розповідали легенди про своє місто також старшокласники м. Кам’янець – Подільський.
Були проведені диспути для учасників проекту « Що таке патріотизм для сучасної молоді?». Для якісної роботи над роликом для учасників проекту були проведені майстер-клас «Стріт фото» з фотографом з м. Хмельницький Сергієм Аніськовим на вулицях Камянця – Подільського, також було проведено творче заняття « Створюємо композицію разом».
З метою інтеграції шкільної та учнівської молоді з різних регіонів України на території готелю « Біля річки» координаторами проекту організована інтеграційна вечеря « Одна країна за столом» з презентацією регіональних особливостей української кухні.
Найзахопливішою частиною експедиції був сумісний пошук учасниками експедиції цікавих ракурсів та обговорення сюжетів майбутнього ролику « Кам’янець- Подільський очима молоді України» та, звісно ж, сам процес створення ролику групою школярів та студентів « Камянець-Подільський очима молоді України».
Створений ролик розміщено на you tube www.youtube.com/watch?v=zi_7auq3ypg
Головні результати проекту:
1. Вдало запропонована тема для консолідації учнівської та студентської молоді – сумісне створення ролику про місто, яке вони для себе відкривають разом. Цей вид діяльності актуальний та цікавий для молоді, вони в ньому намагаються самостійно вдосконалювати свої компетенції та готові навчати своїх нових друзів.
2. Вдала мотивація для молоді мети проекту: навчитися працювати разом, інвестувати в себе створенням проморолику.
3. За 3 дні проекту незнайомі до того учні та студенти навчилися діяти разом, обговорювати, зважено критикувати та приймати спільне рішення.
4. Молодь вдосконалила свої навички роботи в команді, навчилися розподіляти обов’язки під час роботи над роликом та усвідомили важливість вміння брати відповідальність на себе. Також під час роботи над відеороликом навчали один одного навичкам зйомок та монтажу.
5. До соціокультурної експедиції « Кам’янець-Подільський очима молоді України» були залучені рада старшокласників м. Камянець-Подільський, НВК № 13 Камянця-Подільського, управління освіти міста.
6. Між всіма учасниками проекту досягнуто усної домовленості про постійну підтримку сторінки ВКонтакті та її оновлення.
7. Учасники проекту вже планують сумісні літні подорожі Україною.
8. Досягнуто домовленості про взаємодопомогу в пошуку майбутній грантів для нових ідей проекту.
9. Молодь набула навичок діяльності в громадянському суспільстві, адже для них вже є цінністю внутрішня свобода, право на вибір, розуміння, що таке якість в конкурентному середовищі.
10. Дорослим викладачам не вдалося нав’язати молоді своє бачення сюжету ролику. Молодь зробила його повністю самостійно, вигадавши власні ідеї, які відповідають їх сучасним емоціям та відчуттям.
11. Значна частина учасників проекту замислилася над пошуком оптимальних шляхів реалізації своїх бажань відкривати для себе країну.
Публічне висвітлення результатів проекту:
Your text to link...
Your text to link...
Your text to link...
0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.