16 квітня 2016

В Заліщиках відбулась зустріч з Олегом Коцаревим та Юлією Стахівською

Відбулася друга подія з «Серії культурно-мистецьких заходів Intermezzо – Заліщики». До нас завітали двоє поетів – Олег Коцарев та Юлія Стахівська.

Зустріч з гостями проходила в читальній залі районної бібліотеки, модерувала захід Ірина Вікирчак.

Спочатку Олег Коцарев і Юлія Стахівська представили своє спільне дітище – антологію «Українська авангардна поезія 1910-1930 рр.». А перед цим Олег розповів, що таке авангардизм і з чим його їдять?

«Ми не зобов’язані любити пору авангардизму, але ми повинні про неї знати, – зазначає поет О.Коцарев. – Насправді про українських поетів-авангардистів сьогодні відомо небагато. Щоби ця сторінка історії нашої літератури не зникла в часі, ми вирішили зібрати якнайбільше інформації про поетів і їх твори даного періоду, так з’явилася антологія «Українська авангардна поезія 1910-1930 рр.».

Від авангарду плавно перейшли до обговорення авторських поетичних збірок «Цирк» (Олега Коцарева) та «Verde» (Юлії Стахівської).

Олег пояснив, що назва збірки «Цирк» швидше пов’язана з формою кола. Автор каже, що ця фігура є для нього особливою, і в поезії він часто звертається до такого символу.

А от назва «Verde» у перекладі з італійської означає зелений, свіжий, здоровий. Ось чому Юля часто називає свою збірку зеленою книгою. Працюючи над задумом, поетеса намагалася показати через рослини різні природні явища. Збірка охоплює вірші періоду 2004-2014 рр.

«Це десятиліття було досить важким для нашої країни і її громадян. Мої вірші дуже контрастують з актуальними темами того періоду. Вони, мабуть, надто мирні, альтруїстичні і цим чимось схожі до рослин. Ті віддають нам кисень, красу, лікувальну дію і нічого не вимагають взамін" — зазначила авторка.

Після закінчення творчого вечору гостей запросили відвідати краєзнавчий музей. Екскурсію історією нашого краю провів науковий працівник музею Ігор Кулачковський. А далі поети вирушили милуватися весняними краєвидами Заліщик та шукати натхнення на берегах Дністра.
0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.