17 липня 2016

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ В СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ: ЧИ Є ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В ХМІЛЬНИКУ?

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що в сфері благоустрою існує державний, самоврядний та громадський контроль. Щодо останнього, то законодавством навіть передбачено таку посаду: громадський інспектор з благоустрою населених пунктів. Таку ж посаду передбачено і в Правилах благоустрою території міста Хмільника.

Але, попри те, що і в законі, і в правилах благоустрою все це визначено, в Хмільнику громадський контроль в сфері благоустрою знаходиться на досить низькому рівні. А дарма: громадські інспектори мають досить широкі повноваження – навіть складати протоколи про адміністративні порушення.

Варто зазначити, що громадськість в Хмільнику неодноразово виявляла бажання долучитися до контролю в цій сфері. Але з тих чи інших причин ця корисна справа так і не зрушилася з місця.

От саме ці причини і мають намір обговорити учасники засідання Клубу громадського діалогу, яке заплановане на четвер, 21 липня.

Засідання Клубу відбудеться в конференц-залі міської ради.

Початок об 11.00.

До участі запрошуються посадові особи та депутати міської ради, представники органів самоорганізації населення, громадські активісти та представники засобів масової інформації.

Під час засідання Клубу буде обговорено наявну нормативно-правову базу, яка регламентує діяльність громадських інспекторів з благоустрою, визначено, які документи потрібно затвердити в системі місцевого самоврядування міста Хмільника, а також обговорено можливі шляхи залучення до здійснення контролю в сфері благоустрою членів територіальної громади міста Хмільника.

Для довідки:

Засідання Клубу громадського діалогу відбулося в рамках реалізації проекту «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу».

Проект виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької, Черкаської.

Проект здійснюється завдяки співфінансуванню Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).
0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.