05 грудня 2014

Проект «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!»

Ініціатива з Дніпропетровська «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!» полягає у відстоюванні права мешканців мікрорайону, будівлі яких розташовані безпосередньо біля так званого стихійного ринку, а також допомога їм у боротьбі зі свавіллям корумпованих держпосадовців, котрі намагалися заплющити очі на безлад окремих підприємців та їхніх посібників.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною стало звернення мешканців міського мікрорайону «12 квартал» до громадської організації.

За який час було реалізовано ініціативу
8 місяців (частково), вона ще триває

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ініціатива полягала у відстоюванні права мешканців мікрорайону, будівлі яких розташовані безпосередньо біля так званого стихійного ринку, а також допомога їм у боротьбі зі свавіллям корумпованих держпосадовців, котрі намагалися заплющити очі на безлад окремих підприємців та їхніх посібників.
Мета проекту: Зібрати громадські організації міста для протидії владі, котра декілька років лобіювала інтереси так званого тіньового бізнесу, адже підраховано, що міський бюджет щорічно від незаконної торгівлі недотримував десятки мільйонів гривень. Головним завданням ГО вважала привернути увагу громадськості не лише на рівні Дніпропетровська, але й всих небайдужих українців, бо стихійна (безконтрольна) торгівля процвітає у кожному українському населеному пункті. Друге головне завдання – прислухатись до мешканців, котрі кожного дня страждають від антисанітарії, ризику пожеж, інших лих, що можуть виникнуть у так званій безконтрольній зоні.
Завдання для учасників проекту спочатку визначалося спробою переконати місцеву владу у необхідності дотримання діючого законодавства та існуючих норм торгівлі. Згодом, коли активісти зрозуміли, що це – марна трата часу, вони перейшли до більш рішучих дій: пікетування міськвиконкому і окремих установ, організацію мітингів безпосередньо у місці розташування ринку, організація прес-конференцій за участю депутатів міськради. А ще – безліч зустрічей, круглих столів та інших заходів.
Ініціативу підтримали поступово усі 25 громадських організацій, які входять до складу ГО «Примножимо славу Придніпров’я», а тому акції проходили масово і активно. Активісти «розштовхали» і деяких депутатів міськради, котрі згодом теж стали на бік громадськості.
Окреме втручання мало місце і з боку активістів дніпропетровського Євромайдану, але ця структура так і не змогла очолити боротьбу з соціальною спрямованістю.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Наша ініціатива-боротьба ще повністю не завершена, бо стихійні ринки у місті і в Україні досі існують. Бюджет у таку складну годину недоотримує величезні кошти. Але нам вдалося привернути увагу до проблеми на рівні депутатського корпусу міськради: створена спеціальна комісія, яка (щоправда вже півроку) вивчає це питанняі обіцяє надати сесії міськради відповідні рекомендації. Ми голосно заявили про наявність корумпованих схем, і громадськість з цим погодилася. Нарешті, в умовах, коли бюджети всих рівнів потребують надходжень, не можно сидіти склавши руки, а у нашому випадку ми доказали, що ці кошти дуже просто зібрати.
І головне: 9000 активістів заявили про свій намір боротися до перемоги, вона потрібна мешканцям 12 кварталу, Дніпропетровську і всій Україні.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Безцінний досвід (стратегія і тактика) боротьби з величезним лихом – корумпованим, на рівні міста, угрупуванням, котре раніше вважалося непереможним.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Зараз ми чекаємо на зміну влади у місті, і далі почнемо розмову з новою владою. Є і певні надії на народних депутатів від регіону, котрі пообіцяли допомагати.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Боротися до кінця, не здаватися і ніколи чиновникові не вірити на слово. А ще йти просто до людей, вони не пасивні і не сплять, як дехто вважає. Траба їм пояснити яким шляхом треба рухатися – разом і назавжди.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, звичайно, у такій справі, як наша, ми готові.

*****************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів (адвокасі)

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Громадська організація «Примножимо славу Придніпров’я»

Контактні дані організації:
www.patriot-dnipro.ru/index.php
Адреса: 49081, м. Дніпропетровськ, ул. Гладкова, 29а
Тел-факс: (056)791-60-31
E-mail: dogpo_psp@ukr.net
Керівник ГО Березка Віктор Васильович
Редактор газети (координатор проекту) Сенкевич Геннадій
gen.senkevich@mail.ru
тел. 096 298 51 57

Назва успішної ініціативи:
Проект «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!»
0

Коментарі (0) facebook ()

Коментарі:0

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.