Про розділ

Рейтинг
1.28

Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» вже більш як 7 років працює для розбудови громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад. Для більш успішної та ефективної діяльності місцевих неурядових організацій та поширенню найкращих практик діяльності ми прагнемо створити своєрідний майданчик обміну ідеями, де неурядові організації та ініціативні групи могли б поділитись досвідом з успішної реалізації проектів чи ініціатив. Це може бути будь-який успішний з точки зору неурядової організації досвід, який, міг би об'єднати дві або кілька організацій, представити інноваційні методи роботи, або ж демонструвати залученість місцевих громаду до спільної діяльності з НУО.Мета, яку ми ставимо перед собою: створити комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення між секторного партнерства, або ж запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації.Від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» просимо Вас коротко описати найбільш успішні ініціативи (проекти), які були реалізовані Вами (вашою організацією) і можуть бути продовжені як транскордонний проект або ж бути мультиплікувати в інших регіонах чи країнах Східної Європи (Україна, Росія, Польща, Молдова, Білорусь) із залученням Вас (Вашої організації) в ролі експертів.

Обсяг описаної практики не повинен перевищувати 1,5 сторінки тексту і коротко описувати такі основні характеристики:

Назва організації, автора ініціативи

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Назва успішної ініціативи (успішного проекту)

Цільова група (на кого була спрямована ініціатива)

Що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (як зявилась ідея, що було зроблено для реалізації проекту (заходу), як залучались місцеві жителі…)

Які результати були досягнуті (як ці результати можна виміряти, )

Як ви бачите можливе продовження вашої ініціативи, в тому числі в разі мультиплікування ініціативи в інших регіонах, іншими організаціями?

Чи можете ви виступити консультантом, якщо до вас звернеться організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?

Додайте будь-ласка 3-4 фотографії, які б ілюстрували описану вами ініціативу, або лого вашої організації.Будь-ласка присилайте Ваші практики на адресу vinmonp@gmail.com з поміткою «Добрі практики», або публікуйте самі на сторінці Громадських ініціатив в Україні.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (5)

Sasha larysa alvina Natalitok Anna87
15 травня 2016

Proektor ( Проектор)

Proektor — це локальний краудфандинговий проект, створений в м. Івано-Франківську та покликаний реалізовувати місцеві ініціативи, втілювати мрії мешканців міста. Це платформа, яка допомагає відбуватися хорошим речам. Вона дає можливість окремим людям і цілим колективам приєднатися до громадської творчості і направити енергію на вирішення важливих для них завдань та потенціалу.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В діалозі із представниками різних ГО, та просто людьми в яких були ідеї, які потребували поширення та фінансування визріли ідея, створити універсальний майданчик для діалогу між громадою міста, владою, бізнес-структурами та власниками ідей, задля спільної роботи та можливості втілення хороших ініціатив в життя.
Так виник задум створення локального краудфандингового проекту – Proektor. www.proektor.if.ua/

За який час було реалізовано ініціативу
Час на розробку зайняв 2 місяці. Надалі ініціатива не обмежена в часіЧитати далі →
0
15 травня 2016

Розвивальні ігри для дітей разом з військовослужбовцями

У рамках проекту за підтримки Української Миротворчої Школи ми провели 6 виїзних ігротек для Бердянської школи-інтернату. Участь в ігротеках взяли вихованці, військовослужбовці та наші волонтери. Відвідувачі, волонтери та військові вчили дітей в них грати, а самі ігри (17) подарували притулку.

Також нашими волонтерами були проведені благодійні майстер-класи з розпису пряників. Ще організовано святкову акцію до дня Святого Миколая з виставою, ігротеками та розвивальними атракціонами.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Місто Бердянськ знаходиться у зоні наближеній до зони АТО. Мешканці міста із насторогою відносяться до людей у військовій формі. В місті відчувається напруження пов’язане з близькістю до зони бойових дій.

Ми вирішили показати, що військовослужбовці, які дислокуються у місті не є небезпечними. Що їх місія захищати Бердянськ. І показати, що військові приймають активну участь у соціальному житті міста. Бердянськ це мирне місто.

За який час було реалізовано ініціативу
2 місяці (листопад-грудень 2015)Читати далі →
+1
15 травня 2016

Наші дні в об’єктиві

Сприяти об'єднанню 5 сільських громад і зруйнувати штучні конфлікти і непорозуміння між ними за участю 45 представників місцевої молоді, яка доведе за допомогою фото- та відеомистецтва, що в єдності і розумінні знаходиться сила успішного розвитку 5 населених пунктів.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Перед нами стояло питання пошуків шляхів і організації заходів з об'єднання сільських громад в яких проживає більшість членів нашої Організації, а саме 5 сіл Миколаївської області: Лимани, Лупарево, Галицинове, Прібугськое і Українка. Перед реалізацією Проекту 5 сіл мали між собою штучно нав'язані розбіжності, проблеми, міжусобиці — авторами яких є політичні особи і люди, які зацікавлені в розгойдуванні ситуації в гіршому напрямку. Весь цей негатив, на жаль, швидко сприймався простими жителями сіл, що в свою чергу нагнітав і без того складну ситуацію в суспільстві. Заради того, щоб сприяти об'єднання 5 сільських громад пройшло без інцидентів і, щоб наші громади змогли побудувати спільне щасливе майбутнє, членами нашої Організації був запропонований проект «Наші дні в об'єктиві», метою якого є сприяти об'єднання громад за допомогою фото-, відеомистецтва та молоді.

За який час було реалізовано ініціативу
2,5 місяці (з 15 вересня по 30 листопада)Читати далі →
0
15 травня 2016

Майстерня міжсекторної співпраці як інструмент реалізації локальних ініціатив

Проектом передбачалося ознайомлення представників місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємницьких структур з базовими принципами міжсекторного партнерства та суспільного діалогу в територіальній громаді; налагодження партнерства та ефективної комунікації серед усіх зацікавлених сторін для реалізації локальних громадських ініціатив; впровадження демократичних основ врядування на місцевому рівні.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В Україні за останні кілька десятків років утворилися цілі місцевості, які, зберігши свій сільський характер, втратили, однак, основні функції – сільськогосподарські, також через призму адміністративно-територіальної реформи та децентралізації ресурсів і повноважень постає необхідність вибору тих стратегії та форм співробітництва, які будуть найефективнішими для підтримки українських сільських місцевостей, на що повинні звернути увагу ті, хто приймає основні рішення, і яка роль самих громад у даному процесі.

Міжнародний досвід підказує, що саме міжсекторна співпраця влади, громади та бізнесу може мати вирішальний вплив на розвиток територій та громад. Адже в будь-якому суспільстві діють три самостійні й цілком відмінні один від одного сектори: влада, яка представлена в повсякденному житті інстанціями різного рівня, бізнес, що створений підприємницькими суб’єктами, та власне громада. Недостатньо, щоб ці три сектори просто існували поруч. У кожного з них своя специфіка, окрема роль і місце у суспільстві. Тому абсолютно необхідною є їхня тісна взаємодія, яка дає взаємно підсилений ефект і позитивний результат.
В Україні міжсекторна співпраця є новим процесом і досить непросто втілюється у життя. Нерідко усі намагання налагодити діалог на рівних між владою, бізнесом і громадою наражаються на невидимі бар’єри нерозуміння, або ж просто її ігнорування.

Бізнес має ресурси і потенціал, що можуть позитивно впливати на різні групи зацікавлених сторін. Однак попри це бізнес не завжди налаштований на потреби суспільства. Компанії, які бажають бути більш соціально відповідальними, не завжди мають необхідні знання і навички для впровадження програм розвитку.

З іншого боку, громадські організації повинні відігравати важливу роль у розвитку як на національному, так і на місцевому рівні, проте вони не завжди мають ресурси, в тому числі фінансові, для ефективного виконання своїх проектів. Тому партнерство між владою, громадою і бізнесом є важливим етапом у пошуку шляхів вирішення спільних проблем.
Саме на підтримку й розвиток взаємодії місцевих органів влади, підприємницьких суб’єктів та громади на місцях націлений даний проект.

За який час було реалізовано ініціативу
Вересень 2015 – лютий 2016Читати далі →
0
15 травня 2016

Резиденція Святого Миколая

Разом з волонтерами ми створили в центрі міста «Резиденцію Святого Миколая». У котрій дітлахів зустрічав імпровізований Св. Миколай із помічниками. Багато малечі долучилось до даної акції і поділились своїми іграшками, книжками, одяг, взуття, солодощі з нужденними. За це вони отримали Посвідчення Помічника Святого Миколая.

Громада міста та району долучитися до нашої ідеї, оскільки суть її полягає не лише в отриманні гарного і святкового настрою, а й в допомозі дітям, які також мріють щоб до них в гості завітав Святий Миколай. Батьки дітей, які знаходились в зоні АТО для своїх дітлахів написали листівки з привітаннями до Новорічно-Різдвяних свят і ці листівки були вручені разом з подарунками на двох ранках, які були проведені в будинку офіцерів.
Багато іграшок було передано через військових 26 бригади для дітей з інтернату, які знаходяться на передовій. До дітей – сиріт та дітей-інвалідів, також завітав Святий Миколай з помічниками та влаштував свято для малечі (4 святкові ранки).

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Мета проекту спрямована на відродження українських традицій та звичаїв, відновлення духовності в місті Бердичеві.

За який час було реалізовано ініціативу
2,5 місяціЧитати далі →
0
15 травня 2016

Шкільне радіо

Ми з нашим волонтером із корпусу миру США Блейклі Неффом написали проект в USAID. За кошти фонду USAID ми закупили обладнення для радіо студії, колонки до всіх класів та коридорів. Учні самі створили редакційний комітет та стали проводити в перервах між заняттями радіо передачі про шкільне життя, новини, юмор, об’яви.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Молодь Борівської гімназії ще пам’ятає ті часи коли на перервах грала музика, вони під цю музику робили зарядку. Тому вони і звернулися до нашої організації.

За який час було реалізовано ініціативу
За 3 місяця

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ми залучили активістів старших класів та їх батьків. Сумісно зробили ремонт в приміщені кімнати студії та проклали мережу до всіх класів. Молодь створила редакційних комітет та об’явила конкурс на кращу Online передачу. Ця робота їх дуже зацікавила.


Читати далі →
-1
15 травня 2016

Природа дихає життям

Ініціатива була реалізована з метою задіяння молоді та дітей середнього та старшого віку до основ захисту та пізнання природи. Сприяння ініціативності та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства; організація оздоровлення дітей та молоді; формування відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя;

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В зв’язку з тим, що діти більшу частину свого вільного часу проводять за комп’ютером(комп’ютерними іграми)та біля телевізора, постало питання: як зацікавити дітей та молодь, як поєднати цікаве з корисним, як провести вільний час частини учнів в період після закінчення уроків до шкільного автобуса з 13.00 до 15.00.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива носить неразовий характер. Вона діяла до кінця 2015 року і продовжує свою роботу в новому році.Читати далі →
0
14 травня 2016

Об’єднання батьківських громад Лиманіського сільського дитячого садка «Струмочок» задля його порятунку від руйнування

Об’єднання зусиль територіальної громади у вирішенні проблем енергоефективності Лиманівського ДНЗ, шляхом організації освітньо-культурних заходів з енергоефективності як для батьків так і для вихованців садочку та проведення системних громадських зборів із залученням жителів села, місцевого самоврядування, бізнесу для обговорення та вирішення проблематики енергоефективності закладу.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Лиманівський дитсадок «Струмочок» — є центром у формуванні основ особистості 75 дітей села, забезпечення їх всебічного розвитку відповідно до потенційних можливостей. Дитячий садок виступає базою для соціалізації дітей, їх дошкільної підготовки та формування базових комунікативних навичок, що є невід’ємною складовою сучасної особистості.

У садочку тривалий час після проходження дощів чи танення снігу поступово руйнувалася стеля, призводячи її осипання та цвітіння шкідливими для дітей і дорослих грибками. Результатом даних обставин було періодичне закриття багатьох кімнат на косметично-ремонтні роботи. Взимку стеля була одним з найбільших джерел втрати тепла приміщень садка, що збільшує витрати для обігріву.

Щоб запобігати вищесказаним нещастям, адміністрація закладу під час дощів та заметіль снігом завжди піднімалася на дах закладу підставляючи під більш ерозійними місцями ємкості для збору води або взимку за допомогою батьків збирала та виносила сніг. Проте дані заходи не завжди є ефективними та безпечними для життя, а великих коштів для вирішень даної проблеми на жаль у закладу не було.
Заради безпеки і комфортного виховання 75 дітей садочку був реалізований відповідний Проект.

За який час було реалізовано ініціативу
4 місяці (з 08 липня по 10 листопада)Читати далі →
0
14 травня 2016

Екстремальний клуб «EKVITAS»

Екстремальний клуб «EKVITAS» об’єднує людей, які цікавляться естрим-спортом та екстрим-культурою.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея створити проект виникла спонтанно. Зібралася когорта молодих людей, у яких була спільна ідея – розвиватися в екстремальному спорті, а потім розвивати екстремальні дисципліни в місті, поширювати серед молоді здоровий спосіб життя та культуру екстрим-спорту. Адже нестандартний спосіб проведення активного відпочинку, як вірус, поширюється феноменально швидко.

За який час було реалізовано ініціативу
За рік ми реалізували наші задуми, створили громадську організацію, яка має конкретні програми та вже є впізнаваною в Кіровограді.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
В рамках реалізації цієї ініціативи було проведено ряд заходів для популяризації екстрим-спорту та здорового способу життя, було створено логотип, Інтернет-ресурси, сайт ekvitas.com.ua.

Також в рамках ініціативи було проведено чимало заходів – це і виготовлення баланс-бордів, придбання спеціального канату для дисципліни слеклайн, проект «Капля життя» (донорство) vk.com/public95958494.

В рамках ініціативи кожної суботи відбуваються заходи – «В здоровому тілі – здоровий дух» vk.com/event106112453, «Балансово-слеклайнові тренування» vk.com/event74742496.
Долучаються до заходів-проектів молодь, журналісти, волонтери, активні громадяни, сім`ї та інші організації (підприємницькі та громадські).Читати далі →
0
12 травня 2016

Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas’2015». Освітній табір з проектного менеджменту для молоді.

Медіа-кемп «Чистий простір» – медіаосвітній проект, який відбувається у форматі таборівки. Програма є медіаосвітньою, з акцентом на активному відпочинку, особистісному розвитку, екологічному вихованні молоді.
Освітньо-мотиваційні таборівки відкривають можливість для фокусних навчальних інтенсивів, які проводять практики. Медіаосвітній простір табору – це невимушене, цікаве навчання, яке підвищує медіаграмотність кожного учасника, сприяє його особистісному розвитку. Організатори пропонують нестандартні формати для навчання: інтерактиви, лекції під відкритим небом, воркшопи, дискусії, квести тощо.
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» – одна з чотирьох ініціатив, підтриманих Британською радою в рамках проекту «Активні громадяни» на Кіровоградщині.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Медіа-кемп «Чистий простір» на Кіровоградщині проводиться з 2007 року, влітку, на околицях села Цибулеве біля мальовничого озера Камінна Чаша, що на Знам’янщині. Організатори табору пропонують учасникам поєднати активний відпочинок з медіаосвітою.
Восени 2015 року був розширений формат табору – вперше був проведений осінній табір «Чистий простір. For your ideas». Розширення формату відбулось і в тематиці табору – проект був присвячений проектному менеджменту.
Ідея розширити звичний формат і провести медіакемп восени виникла під час навчання за програмою «Активні громадяни» від Британської ради в Україні. Проект «Чистий простір. For your ideas» отримав міні-грант від Британської ради, і був проведений у партнерстві з Кіровоградським прес-клубом та Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка.

За який час було реалізовано ініціативу
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» відбувася 18 – 20 вересня 2015 року на туристичній базі КДПУ «Буревісник».Читати далі →
0
11 травня 2016

Літературний проект «Міст» (електронні літературні антології)

«Міст» – мистецький незалежний проект, головна мета якого – побудувати культурний міст між містами України, створити своєрідний трансфер митців, ідей та культурних проектів. У рамках проекту «Міст» молоді митці із різних міст України створюють спільні літературні антології, організовують взаємні творчі вечори, літературні читання, виставки, концерти. Митці, незалежно від географії, допомагають один одному в реалізації та популяризації проектів – літературних, театральних, образотворчих, музичних.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Спілкуючись з молодими письменниками, музикантами, художниками з інших міст, виникло бажання створювати спільні незалежні проекти – книги, концерти, творчі вечори. Всі учасники «Мосту» можуть поїхати в інше місто, де їх підтримають, а головне організують творчу зустріч. Реалізація почалась із залучення до проекту зацікавлених митців з усієї України, поширення інформації в соціальних мережах та на всеукраїнських культурних сайтах. Далі в рамках проекту були організовані творчі зустрічі, концерти, створенні антології поезії. Ініціатива вийшла за рамки України – готується до виходу двомовна збірка авторів Мінська (Білорусь) та Кіровограда (Україна).

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 2015-го року було реалізовано та підготовлено значну частину проекту.Читати далі →
0
11 травня 2016

Волонтерський психолого-консультативний Центр «Фенікс» для воїнів АТО, їх родин та переселенців

Закон про психологічну реабілітацію воїнів та ветеранів АТО на державному рівні не прийнятий, не має військових психологів, які працюють у війську, а цю функцію виконують замполіти. Маючи команду мобільних психологів та волонтерів, знаючи чим може в подальшому повернутись дана трагедія (пияцтво, руйнація родини, суїцид, наркоманія, бандитизм, деградація особистості, тощо). Ми взяли на себе місію об’єднання громади навколо конкретних ідей та проблем, а саме психологічна реабілітація ветеранів, воїнів АТО, їх родин та переселенців.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
З початку антитерористичної операції на Сході України минуло майже 2 роки. Кількість демобілізованих бійців, які потребують соціальної, психологічної та правової допомоги зростає. Держава покликана виконувати всі соціальні гарантії військових, які боронять мирне небо над Україною, тим не менш, не справляється з усіма покладеними на неї соціальними функціями.

У той же час, як ніхто краще ці питання можуть вирішити волонтери – психологи та волонтери, які взяли на себе ініціативу допомагати воїнам як у зоні бойових дій, так і демобілізованим, їх родинам та переселенцям. На жаль на сьогоднішній день на рівні країни не прийнятий Закон про психологічну реабілітацію ветеранів АТО, а маючи величезний досвід Міжнародний, психологи, яких працювали і працюють з наслідками «Афганського синдрому» та «В’єтнамського синдрому», з подоланням наслідків ПТСР в цілому. А також Ізраїльський досвід «жити у стані постійної війни». Нам потрібно допомогти адаптувати наших ветеранів до мирного життя, розповідати воїнам АТО, що трапляється з людиною, яка потрапляє в зону бойових дій, як на психологічному рівні так і на фізичному.

За який час було реалізовано ініціативу
Діє з листопада 2014 по цей часЧитати далі →
+1
09 травня 2016

Стерилізація – гуманний метод зменшення кількості безпритульних тварин

За час нашої діяльності стерилізовано більше ніж 2 тис. тварин, більша кількість з них вже не безпритульні, їм знайдено господарів. Ті що були випущені на своє місце знаходження не здатні до розмноження, тим самим призупинене зростання кількості новонароджених безпритульних тварин.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причина – дуже велика кількість безпритульних тварин на вулицях міста, не усвідомлення мешканців міста, що таке стерилізація і для чого це робити

За який час було реалізовано ініціативу
Реалізація триває і досі на постійній основіЧитати далі →
+1
08 травня 2016

Створення «Зеленого паспорта території с.Дослідного»

Завдяки впровадженню даної ініціативи, на території селища, нам вдалось зупинити знищення зелених насаджень, повністю упорядити їх догляд, заблокувати всі незаконні оборудки з землею, створивши підґрунтя для законного запобігання, навіть, намірів відносно цього.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
На території нашого селища, фактично розташований дендропарк. але юридичного визначення він не мав. Що дозволяло місцевим відповідним органам видавати земельні ділянки з розташованими на них деревами, які потім знищувались власниками приватизованих ділянок, з використанням маніпулювання законодавством

За який час було реалізовано ініціативу
На проведення всіх відповідних дій по складанню Зеленого паспорта, біло витрачено 2,5 місяціЧитати далі →
+1
08 травня 2016

Зробимо Україну чистою разом! – 2015

ГО «Let`s do it, Ukraine!» представник міжнародного екологічного руху «Let`s Do It! World». Головною метою організації та акції «Зробимо Україну чистою разом! – 2015» є не тільки глобальне прибирання від сміття та відправка його на вторинну переробку, а й збільшення відповідальності українців за навколишнє середовище. Акція «Зробимо Україну чистою разом! – 2015» об`єднала навколо спільної цілі 24 області України та більше ніж 380 тисяч волонтерів.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною виникнення ініціативи стало прагнення організаторів розвинути культуру чистоти, правильного поводження з відходами та привити любов до довкілля у громадян. 7го Серпня 2007 року в Таліні (Естонія) в одній із кав’ярень зібралось декілька друзів. І вони почали обговорювати проблему великої кількості несанкціонованих сміттєзвалищ, низький рівень свідомості громадян в цій сфері і незнання. Тоді почались роздуми – яким же чином це змінити і зробити Естонію знову чистою. І ході дискусії виникла ідея зібрати всіх жителів, щоб прибрати країну разом за один день.

Так вони почали підключати всіх своїх знайомих і через 7 місяців підготовки 600 людей в команді зібрало ще 300 волонтерів на місцях, 500 партнерів і з нульовим бюджетом комапанії разом із лідерами думки, музикантами, акторами, спортсменами зібрали 50000 людей, 10 000 тонн сміття за 5 годин. Так по черзі почали підключатись інші країни і в свою чергу до ініціативо в 2010 році долучилась Україна. Тепер 113 країн світу в один день виходять на прибирання. В Україні це перестало бути простим прибиранням – тепер це всеукраїнський екологічний фестиваль ЧИСТОFEST в усіх куточках країни.

За який час було реалізовано ініціативу
5 місяцівЧитати далі →
0
07 травня 2016

ecoestafeta.com

Мета проекту. Суми найчистіше місто України, Україна найчистіша країна Європи. Очистити навколишнє середовище від сміття, виховати свідоме ставлення до його утилізації.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Зухвала поведінка і безвідповідальне ставлення деяких людей до правил утилізації сміття викликає той згубний результат, який можна спостерігати, гуляючи в парках, вулицями міст та їх околицями. Деякі зовсім не помічають ступінь забруднення навколишнього середовища, тому що вже звикли до цього, інші лаються, але не прибирають, виправдовуючи це тим, що самі не смітять. Незважаючи на це, активна молодь вирішила креативно підійти до вирішення проблеми, створивши соціально-екологічний проект #ecoestafeta

За який час було реалізовано ініціативу
Безстрокова, з жовтня 2014 рЧитати далі →
0
07 травня 2016

Вода – джерело життя

Періодично проводилася очистка джерела. Останнім часом, з погіршенням стану води в водопроводах міста Корсуня та в колодязях місцевих жителів було замічено, що дана вода має добрі смакові якості, довго зберігається.Аналіз даної води показав, що вона якісна і придатна для вживання. Від 100до 200 мешканців беруть воду для власних потреб. Основна причина виникнення даної ініціативи — невпорядкованість даного джерела та зростання потреби в питній воді населення…

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ініціативна група вирішила відзначити державне свято День Прапора, не в клубі, а добрими справами на користь громади. На одній з вулиць села є природне джерело, яке живить своєю цілющою силою більше 200 років.Територія джерела була не облаштована.

За який час було реалізовано ініціативу
З 23 серпня по 15 грудня 2015 року.Читати далі →
0
06 травня 2016

Фестиваль громадських організацій та ініціатив «Воля Громади»

Під час проведення Фестивалю було залучено понад 40 громадських організацій та ініціатив з усією України, які проводили презентації діяльності за напрямами: екологія, патріотика, благодійництво, культура, інформаційні технології, питання матері та дитини.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність об’єднання дієвих неполітичних, некомерційних громадських ініціатив з метою знайомства та реалізації спільних проектів.

За який час було реалізовано ініціативу
Початок роботи над фестивалем березень — 2015 року, а сам Фестиваль відбувся 22-23 серпня.Читати далі →
+1
06 травня 2016

IT Толока

ІТ Толока – це можливість для ІТ-спеціалістів зробити внесок у розвиток громадянського суспільства шляхом допомоги громадським організаціям та ініціативам, які часто складаються з активістів, які не мають належних інструментів для просування діяльності.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність підтримки громадських організацій та ініціатив з боку волонтерів-спеціалістів в сфері інформаційних технологій, дизайну та PR.

За який час було реалізовано ініціативу
Створено у березні 2015 року і працює по сей час на постійній основі


Читати далі →
0
06 травня 2016

Осередок культурного дозвілля

Проект покликаний створити умови для збереження та розвитку осередку культурного дозвілля в селі, створення творчих гуртків, метою яких є проведення занять з всебічного розвитку та підготовки до школи з дітьми, віком від 3 до 7 років. Протягом проекту відбулася підготовка трьох спеціалістів з місцевої громади для проведення занять за методиками раннього розвитку, підготовки дітей до школи, акумулювання ідей щодо урізноманітнення культурного життя села, залучення до навчально-виховного процесу батьків та стимулювання їх саморозвитку. Сталість проекту забезпечуватиметься за рахунок популяризації даного осередку та проведення благодійних заходів для залучення фінансування.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Основна проблема села Мартинівського полягає в тому, що його місце розташування є досить невдалим стосовно розміщення дитячих садків та загальноосвітніх шкіл, окрім цього центрів дошкільного розвитку там взагалі не існує, що утворює велику проблему для батьків і негативно позначається на освітньому розвитку дошкільнят. Основна мета проекту полягала у проведенні занять для дошкільнят на основі вивчення методик раннього розвитку дитини з залученням батьків (Методика «Kindermusik», Методика «Кольорові долоньки»).

За який час було реалізовано ініціативу
21.03.2015 – 25.07.2015 (4 місяці)


Читати далі →
0
06 березня 2016

Третій всеукраїнський конкурс «Краща громадська ініціатива України ‘15». Продовжено прийом заявок до 01.06.2016

Мережа «Громадські ініціативи України» продовжує підтримувати та поширювати найкращий досвід громадських організацій та ініціативних груп, які працюють в Україні та запрошує до подачі заявок для участі у третьому конкурсі «Краща громадська ініціатива України ‘15».
Метою конкурсу є відзначення, популяризація та поширення інформації серед громадськості України про важливі ініціативи, акції, проекти, які були реалізовані громадськими організаціями та ініціативними групами.

Учасники конкурсу — громадські організації, благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, ініціативні групи громадян, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання.

Цей конкурс покликаний створити майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення партнерств між громадою та муніципалітетом/бізнесом, а також запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації/місцевої громади/ініціативних груп.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму, яка знаходиться в додатку та надіслати її до 01 червня 2016 року на адресу: civilukraine@gmail.com з поміткою «Краща громадська ініціатива України — 2015».


Читати далі →
0
15 вересня 2015

Мережа «Громадські ініціативи України» оголошує третій всеукраїнський конкурс «Краща громадська ініціатива України ‘15»

У 2015 році Мережа «Громадські ініціативи України» продовжує підтримувати та поширювати найкращий досвід громадських організацій та ініціативних груп, які працюють в Україні та запрошує до подачі заявок для участі у третьому конкурсі «Краща громадська ініціатива України ‘15».
Метою конкурсу є відзначення, популяризація та поширення інформації серед громадськості України про важливі ініціативи, акції, проекти, які були реалізовані громадськими організаціями та ініціативними групами.

Учасники конкурсу — громадські організації, благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, ініціативні групи громадян, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання.

Цей конкурс покликаний створити майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення партнерств між громадою та муніципалітетом/бізнесом, а також запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації/місцевої громади/ініціативних груп.


Читати далі →
0