Про розділ

Рейтинг
1.28

Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» вже більш як 7 років працює для розбудови громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад. Для більш успішної та ефективної діяльності місцевих неурядових організацій та поширенню найкращих практик діяльності ми прагнемо створити своєрідний майданчик обміну ідеями, де неурядові організації та ініціативні групи могли б поділитись досвідом з успішної реалізації проектів чи ініціатив. Це може бути будь-який успішний з точки зору неурядової організації досвід, який, міг би об'єднати дві або кілька організацій, представити інноваційні методи роботи, або ж демонструвати залученість місцевих громаду до спільної діяльності з НУО.Мета, яку ми ставимо перед собою: створити комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення між секторного партнерства, або ж запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації.Від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» просимо Вас коротко описати найбільш успішні ініціативи (проекти), які були реалізовані Вами (вашою організацією) і можуть бути продовжені як транскордонний проект або ж бути мультиплікувати в інших регіонах чи країнах Східної Європи (Україна, Росія, Польща, Молдова, Білорусь) із залученням Вас (Вашої організації) в ролі експертів.

Обсяг описаної практики не повинен перевищувати 1,5 сторінки тексту і коротко описувати такі основні характеристики:

Назва організації, автора ініціативи

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Назва успішної ініціативи (успішного проекту)

Цільова група (на кого була спрямована ініціатива)

Що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (як зявилась ідея, що було зроблено для реалізації проекту (заходу), як залучались місцеві жителі…)

Які результати були досягнуті (як ці результати можна виміряти, )

Як ви бачите можливе продовження вашої ініціативи, в тому числі в разі мультиплікування ініціативи в інших регіонах, іншими організаціями?

Чи можете ви виступити консультантом, якщо до вас звернеться організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?

Додайте будь-ласка 3-4 фотографії, які б ілюстрували описану вами ініціативу, або лого вашої організації.Будь-ласка присилайте Ваші практики на адресу vinmonp@gmail.com з поміткою «Добрі практики», або публікуйте самі на сторінці Громадських ініціатив в Україні.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (5)

Sasha larysa alvina Natalitok Anna87
14 січня 2015

Вітаємо переможців конкурсу: Краща громадська ініціатива України ‘14

Як завжди експертам важко було вибрати переможців конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘14», — всі подані на конкурс ініціативи були варті відзнаки. Але конкурс є конкурс, тож після кількатижневого обговорення та гарячих дискусій, і з невеликим запізненням, конкурсна комісія остаточно визначила переможців.

З приємністю оголошуємо імена переможців всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘14»:
  • В номінації краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища – Благодійний Фонд “Щаслива лапа” з ініціативою «Прилаштування безпритульних собак»;
  • В номінації краща ініціатива у сфері волонтерства – Теплицький районний спортивно-туристичний клуб «Оріон» (Вінницька область) з ініціативою «Зробимо у дитячому садочку казку»;
  • В номінації краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів Євромайдан SOS — з ініціативою Євромайдан SOS;
  • В номінації краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю — штаб учнівського самоуправління ГО «Комфорт» при Доманівській ЗОШ №2 з ініціативою «Твори добро»;
  • В номінації краща ініціатива у сфері місцевого розвитку Вознесенська міська громадська організація «Агентство економічного розвитку» з ініціативою «Створення Револьверного фонду підтримки ОСББ та ЖБК»;
  • В номінації краща ініціатива у сфері культури Центр інформаційних досліджень «Меридіан» з ініціативою «Пасхальний десант».


Крім того журі конкурсу, що працювало по окремих номінаціях, визначило спеціальні відзнаки для таких ініціатив:


На превеликий жаль на конкурс не надійшло достатньої кількості заявок щоб відбувся конкурс в таких номінаціях:
  • краща ініціатива у сфері розвитку благодійності
  • краща ініціатива у сфері роботи з людьми з особливими потребами


Відтак запрошуємо представника організації «Сприяння хворим на цукровий діабет — СахарОк» ( ініціатива RIA MED: Безкоштовні вузькопрофільні медіа для людей з захворюваннями ) та Зарівна Тетяну ( ініціатива Благодійність заради життя і здоров’я героїв) стати учасниками форуму Від ідеї — до успіху: Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад», що відбудеться 24-25 січня 2015 року в м. Чернігів.

Щиро вітаємо всіх переможців та володарів спеціальних відзнак конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘14» та від імені Мережі «Громадські ініціативи України» запрошуємо стати учасниками форуму “Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад”, що відбудеться в Чернігові з 24 по 25 січня 2015 року. Нагородження переможців та володарів спеціальних відзнак відбудеться в рамках форуму 25 січня 2015 року.

Більше про конкурс можна дізнатись тут
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива: Мистецький портал «Жінка–УКРАЇНКА»

Основним на порталі є розділ «Українки», в якому розміщено надіслані «героїнями» й схвалені редколегією порталу їх власні біографії, зразки творчості, роздуми, світлини для фотоальбому та рецепти їх улюблених страв. Розділ «Гості порталу» присвячений творчості чоловіків. На порталі є стрічка мистецьких новин та анонсів, рецензій на літературні твори та культурно-мистецькі заходи. Портал є організатором музично-поетичних, благодійних заходів, творчих конкурсів, марафонів. Проведені творчі вечори митців в Українському домі, в НСПУ, «Майстер-класі», в п’яти областях України.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Бажання допомогти митцям, особливо із провінційних міст і сіл у промоції їхньої творчості і українського мистецтва, згуртувати їх для спільних дій

За який час було реалізовано ініціативу
Із жовтня 2013 по цей час


Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива з Херсону: Нестандартні лекції по профорієнтації

Сутність проекту полягає у тому, що молоді люди, які успішні саме в тій сфері, якою їм подобається займатися, віком до 35 років, які не представляють інтереси будь-яких ВНЗ, компаній, банків, діляться своїм життєвим досвідом з старшокласниками щодо власних критеріїв вибору майбутньої професії, ВНЗ, місця роботи, шляху саморозвитку, хобі, кола інтересів та років студентського життя. Знання та досвід лекторів проекту можуть стати взірцем для обраної аудиторії та стимулом до саморозвитку.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Якось ми з однодумцями (наразі учасниками ІГ) зібрались однією компанією і підняли тему самовизначення у житті та проблеми працевлаштування молоді. Це дуже важливий момент у житті кожної людини, бо перед кожним з нас стоїть вибір! Не так давно ми самі визначились, чим хочемо займатись. Але в ході бесіди-дискусії прийшли до висновку, що коли ми були старшокласниками, до нас не доносили тієї інформації, яка б могла позитивно вплинути на наш саморозвиток та прискорити його процес, а також дати нам зрозуміти, що треба серйозно відноситись до вибору майбутнього навчального закладу, спеціальності і чому це таке важливе питання. Адже зверніть увагу, яким чином проводиться профорієнтаційна година спілкування в школах – приходять працівники ВНЗ, компаній, банків, які зацікавлені в пропаганді вступити саме в їх навчальний заклад, або влаштуватись на роботу саме в їх установу. Якщо ж класні керівники проводять годину спілкування, то для більшості з них – це формальність (про це ми дізнаємося з спілкування з ними). До того ж часто за дітей навч. заклад і спеціальність обирають батьки, тому що вони ще не визначились, ким хочуть бути. А коли пішов навчатись тільки тому що так треба, то і не має відповідної мотивації та впевненості в собі. Ми захотіли поділитися мотивацією та впевненістю у собі з дітьми!

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива діє постійно.


Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива з Харкова: Харківська громадська люстраційна палата

Ціль проекту: активна участь громадськості у оновленні влади шляхом проведення превентивних люстраційних процедур та формування громадського кадрового резерву.
Завдання:
1. Лобіювання прийняття закону про люстрацію (очищення влади).
2. Розробка прозорої та публічної методики превентивної люстрації.
3. Підготовка публічного кадрового резерву для подолання кадрового вакууму.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Оскільки одною із умов зниження корупції є публічність процесу, у тому числі при призначеннях осіб на державні посади, бізнес спільнота вирішила стати ініціатором проведення першої публічної процедури виборів кандидатів на пост головного податківця.

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяців


Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива у сфері адвокасі: Удосконалення процедури безоплатної приватизації прибудинкової території багатоквартирних будинків

В рамках ініціативи було створено локальну коаліцію в яку увійшло 35% ОСББ міста Вознесенська. Коаліція провела дослідження і знайшла архівні докази можливості спрощення процедури оформлення прибудинкових територій. На основі матеріалів дослідження було підготовлено проект Тимчасового порядку передачі прибудинкових територій у власність ОСББ та ЖБК. Підготовлений порядок був винесений на розгляд міської ради в порядку місцевої ініціативи (в перше в нашому місті). За результатом розгляду – рішення було прийнято і ОСББ та ЖБК отримали прозорий порядок оформлення прибудинкових територій.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність реалізації ініціативи виникла через те, що ОСББ міста не могли реалізувати своє право на безоплатну приватизацію прибудинкової території через ускладненість та завищену вартість процедури. Біля 15 ОСББ почали процедуру приватизації землі, деякі більше року назад, але станом на 1.08.2010 р. жодне ОСББ не має правовстановлюючих документів на землю. А це створює значні перепони в їх розвитку.

За який час було реалізовано ініціативу
грудень 2010 р. – липень 2011 р.


Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива зі Львова: «Пасхальний десант»

у межах інформаційних обмінів проекту «Розвиток мережі громадсько активних блогерів «Місцевий блогер» Центру інформаційних досліджень «Меридіан» на конкурсній основі була сформована медійна група львів'ян (журналісти, блогери, молодіжні лідери), котрі здійснили візит на Херсонщину, щоб утворити інформаційну співпрацю із місцевими блогерами, журналістами та громадськими організаціями, а також підтримати військових у місцях дислокації на так званому новому кордоні із Кримом (моніторинг ситуації: постачання, підтримка місцевого населення, налагодження співпраці «Львівської блогосфери» із потенційними партнерами у районах Херсонщини, що зазнають найбільшого напруження через військове протистояння, що викликане агресією Росії в Криму та на Сході України).

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Анексія АРК Росією у березні цього року. Мета: підтримати українських вояків на південних рубежах України, познайомитися із молодіжними середовищами Херсонщини. Запуск спільних молодіжних ініціатив «Захід-Південь» на підтримку Херсонщини в умовах військової агресії Росії в Криму.

За який час було реалізовано ініціативу
Друга половина квітня 2014Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива з Києва: ЕКОЛОГІЧНИЙ ФЛЕШМОБ ЗА ЧИСТЕ ЖИТТЯ!

Мета акції: привернути увагу українців до проблемного питання цивілізованого поводження зі сміттєвими відходами та необхідності роздільного збору.
ФОРМАТ акції: музично-танцювальний перформанс з елементами хореографії.
Безпрецедентна для України подія вперше відбулася 29.10.2014 в Києві у торговельно-розважальному центрі «Gulliver».

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея виникла як результат підготовки «домашнього завдання» киян-учасників Школи Екологічного Громадского Активіста (ШЕГА).
Активісти хотіли реалізувати нестандартну помітну акцію.
Екологічно-обізнані активісти, волонтери, звичайні кияни, об’єдналися і виконали цікавий тематичний музично-танцювальний перформанс з єдиною ціллю — в незвичайний спосіб привернути увагу українців до гострої проблеми відсутності культури поводження із сміттям та необхідності відповідної організації роздільного збору відходів.

За який час було реалізовано ініціативу
10 діб від ідеї до реалізації проекту


Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива у сфері місцевого розвитку: Створення Револьверного фонду підтримки ОСББ та ЖБК

В рамках ініціативи було створено унікальний в Україні Револьверний фонд підтримки ОСББ та ЖБК. Фонд надає поворотну фінансову допомогу ОСББ та ЖБК на проведення поточних і капітальних ремонтів будинків. Для отримання допомоги заявник має відповідати встановленим критеріям організаційного розвитку. У разі невідповідності об’єднання може отримати безкоштовну інформаційно-методичну допомогу для приведення своєї діяльності у відповідність до вимог фонду.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Потреба створення подібного фонду виникла в результаті роботи Інформаційно-консультативного центру підтримки ОСББ. На другий рік роботи ми зрозуміли, що ОСББ та ЖБК потребують фінансової допомоги, при цьому мають дуже низькій організаційно-правовий рівень для її залучення. Тому потрібен був механізм який би стимулював інституційний розвиток об’єднань та допомагав залучати фінансову допомогу для проведення поточних і капітальних ремонтів в тому числі з впровадженням енергозберігаючих заходів.

За який час було реалізовано ініціативу
На етап становлення фонду було витрачено 3 роки (2010-2012рр.) З 2012 року Револьверний фонд почав працювати і діє до теперішнього часу.Читати далі →
0
26 грудня 2014

Успішна ініціатива з Вознесенська: Еко-конкурс «Життя без сміття»

«Життя без Сміття» це ініціатива, яка передбачає проведення конкурсу серед навчальних закладів міста в рамках якого учасники змагаються за найбільшу кількість зібраних вторинних ресурсів: папір, пластик, відпрацьовані батарейки. Три перші місця нагороджуються головними призами, а всі учасники отримують заохочувальні грошові призи пропорційно кількості зібраних ресурсів. Разом з тим наша організація проводить навчальні заходи, які підвищують знання молоді щодо культури поводження з твердими побутовими відходами та популяризують роздільний збір сміття. Крім традиційних освітніх заходів семінарів, тренінгів, презентацій в рамках конкурсу проводяться практичні акції: суботники, фотоквести, флеш-моби і т.д. Всі освітні заходи і акції є складовими частинами конкурсу і за участь в них учні отримують бонусні бали.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Наша організація з 2008 року займається екологічною освітою молоді міста і зокрема популяризацією роздільного збору сміття, і зіткнулися з проблемою низької ефективності освітніх заходів (презентацій, тренінгів, семінарів), через те що вони не пов’язані з практичним аспектом і можливістю використати отриманні знання на практиці. Тому нашою задачею було розробити механізм, який використовував би методи навчання через участь і тим самим підвищував ефективність освітніх заходів і сприяв формуванню культурі поводження з твердими побутовими відходам. Так з’явився конкурс «Життя без Сміття».

За який час було реалізовано ініціативу
З початку ініціатива реалізовувалась в форматі проекту який тривав 12 місяців в 2012-13 рр. Але діяльність не завершилась після проекту і на сьогоднішній день, конкурс діє на постійній основі.


Читати далі →
0
22 грудня 2014

Школа майбутнього лідера. Успішна ініціатива з Дніпропетровська

Активісти громадської організації «Примножимо славу Придніпров’я» разом із керівництвом ДНУ ім. Олеся Гончара домовилися про проведення протягом півроку навчання молоді, яка прагне працювати у владі. Заняття проводили фахівці університету та колишні держслужбовці.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Прагнення заохочувати молодь до участі в управлінні містом (представництво у районних та міській раді).

За який час було реалізовано ініціативу
Шість місяців.


Читати далі →
0
05 грудня 2014

«Зміна ступеня школи або її ліквідація – тільки за результатами місцевого референдуму”

«Зміна ступеня школи або її ліквідація – тільки за результатами місцевого референдуму” -ця ініціатива мала на меті запобігти зниженню ступеня Денежниківської загальноосвітньої школи I-III ступенів або її ліквідації через залучення громади, депутатів сільської та районної рад до вирішення загальних проблем сільської школи. В рамках ініціативи відбулося лобіювання прийняття відповідного рішення органами місцевого самоврядування щодо можливості зниження ступеня або закриття школи лише за результатами місцевого референдуму.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Оптимізація надання освітніх послуг у сільській місцевості

За який час було реалізовано ініціативу
січень 2013 — травень 2013


Читати далі →
0
05 грудня 2014

Проект «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!»

Ініціатива з Дніпропетровська «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!» полягає у відстоюванні права мешканців мікрорайону, будівлі яких розташовані безпосередньо біля так званого стихійного ринку, а також допомога їм у боротьбі зі свавіллям корумпованих держпосадовців, котрі намагалися заплющити очі на безлад окремих підприємців та їхніх посібників.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною стало звернення мешканців міського мікрорайону «12 квартал» до громадської організації.

За який час було реалізовано ініціативу
8 місяців (частково), вона ще триває

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ініціатива полягала у відстоюванні права мешканців мікрорайону, будівлі яких розташовані безпосередньо біля так званого стихійного ринку, а також допомога їм у боротьбі зі свавіллям корумпованих держпосадовців, котрі намагалися заплющити очі на безлад окремих підприємців та їхніх посібників.
Мета проекту: Зібрати громадські організації міста для протидії владі, котра декілька років лобіювала інтереси так званого тіньового бізнесу, адже підраховано, що міський бюджет щорічно від незаконної торгівлі недотримував десятки мільйонів гривень. Головним завданням ГО вважала привернути увагу громадськості не лише на рівні Дніпропетровська, але й всих небайдужих українців, бо стихійна (безконтрольна) торгівля процвітає у кожному українському населеному пункті. Друге головне завдання – прислухатись до мешканців, котрі кожного дня страждають від антисанітарії, ризику пожеж, інших лих, що можуть виникнуть у так званій безконтрольній зоні.
Завдання для учасників проекту спочатку визначалося спробою переконати місцеву владу у необхідності дотримання діючого законодавства та існуючих норм торгівлі. Згодом, коли активісти зрозуміли, що це – марна трата часу, вони перейшли до більш рішучих дій: пікетування міськвиконкому і окремих установ, організацію мітингів безпосередньо у місці розташування ринку, організація прес-конференцій за участю депутатів міськради. А ще – безліч зустрічей, круглих столів та інших заходів.
Ініціативу підтримали поступово усі 25 громадських організацій, які входять до складу ГО «Примножимо славу Придніпров’я», а тому акції проходили масово і активно. Активісти «розштовхали» і деяких депутатів міськради, котрі згодом теж стали на бік громадськості.
Окреме втручання мало місце і з боку активістів дніпропетровського Євромайдану, але ця структура так і не змогла очолити боротьбу з соціальною спрямованістю.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Наша ініціатива-боротьба ще повністю не завершена, бо стихійні ринки у місті і в Україні досі існують. Бюджет у таку складну годину недоотримує величезні кошти. Але нам вдалося привернути увагу до проблеми на рівні депутатського корпусу міськради: створена спеціальна комісія, яка (щоправда вже півроку) вивчає це питанняі обіцяє надати сесії міськради відповідні рекомендації. Ми голосно заявили про наявність корумпованих схем, і громадськість з цим погодилася. Нарешті, в умовах, коли бюджети всих рівнів потребують надходжень, не можно сидіти склавши руки, а у нашому випадку ми доказали, що ці кошти дуже просто зібрати.
І головне: 9000 активістів заявили про свій намір боротися до перемоги, вона потрібна мешканцям 12 кварталу, Дніпропетровську і всій Україні.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Безцінний досвід (стратегія і тактика) боротьби з величезним лихом – корумпованим, на рівні міста, угрупуванням, котре раніше вважалося непереможним.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Зараз ми чекаємо на зміну влади у місті, і далі почнемо розмову з новою владою. Є і певні надії на народних депутатів від регіону, котрі пообіцяли допомагати.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Боротися до кінця, не здаватися і ніколи чиновникові не вірити на слово. А ще йти просто до людей, вони не пасивні і не сплять, як дехто вважає. Траба їм пояснити яким шляхом треба рухатися – разом і назавжди.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, звичайно, у такій справі, як наша, ми готові.

*****************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів (адвокасі)

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Громадська організація «Примножимо славу Придніпров’я»

Контактні дані організації:
www.patriot-dnipro.ru/index.php
Адреса: 49081, м. Дніпропетровськ, ул. Гладкова, 29а
Тел-факс: (056)791-60-31
E-mail: dogpo_psp@ukr.net
Керівник ГО Березка Віктор Васильович
Редактор газети (координатор проекту) Сенкевич Геннадій
gen.senkevich@mail.ru
тел. 096 298 51 57

Назва успішної ініціативи:
Проект «Відстоїм разом інтереси мешканців мікрорайону!»
0
23 листопада 2014

Соціальна мережа FaceGov

Наша соціальна мережа FaceGov дасть можливість зробити владу прозорою, а громадяни зможуть слідкувати за роботою державних службовців та всіх структур влади. Це великий крок для подолання корупції, що зробить нашу владу дійсно прозорою і чесною.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Від дня проголошення Української держави питання корупції залишається однією із ключових проблем, які стоять на заваді формування демократичної та економічної стабільної держави. Але на сьогоднішній день можна відверто сказати, що її рівень досяг критичної точки, ставши загрозою для національної безпеки України. Час йшов одна влада механічно змінювала іншу, а корупція не просто не зникла, а навпаки розрослась до нечуваних масштабів, тим самим перетворивши більшість громадян на заручників власної держави.

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяців – це розробка проекту. А проект тільки почав діяти і діє на даний момент.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Корупція спричиняє руйнівний вплив на усі сфери життя українського суспільства. Вона є найбільш суттєвою причиною падіння рівня суспільної довіри до всіх інституцій державної влади. Тому наш проект буде націлений на прозорість влади, на слідкування над виконанням своїх державних обов’язків та на викриття та подолання корупції.

Цільова група: Громадяни; Держслужбовці; Представники держустанов; Депутати.

Мета проекту — створити соціальну мережу, яка забезпечить можливість жителям регіонів контролювати органи державної влади та державні установи на предмет виконання своїх функцій та запобігати розвитку корупції. Це покращить рівень їх життя, а також дозволить держслужбовцям та іншим працівникам державних установ підвищити ефективність надання послуг та висвітлити результативність своєї роботи, що сприятиме розвитку їхньої кар’єри та популяризації партій до яких вони належать.

Завдання соціальної мережі FaceGov:
— Створити єдину саморозвиваючу соціальну мережу, яка забезпечить легкий доступ населенню держави для комунікації, моніторингу та впливу на владу (державні установи);
— Забезпечити високий ступінь довіри до результатів моніторингу, щоб вони враховувалися при прийомі держслужбовців на роботу та при голосуванні на виборах;
— Прискорити швидкість вирішення проблем населення;
— Запобігти розвитку корупції;
— Забезпечити постійний контроль виконання функцій працівниками держустанов;
— Моніторинг кар’єри держслужбовців;
— Дати можливість працівникам держустанов та державних організацій показати результати своєї роботи, що сприятиме розвитку їх кар’єри.

Цільова аудиторія проекту буде залучена до проекту шляхом мотивування та зацікавлення.
Мотиви користування для відвідувачів (громадян):
— Контроль громадянами за роботою державних службовців, державних організацій та органів місцевого самоврядування;
— Можливість інформування про проблеми міста та їх своєчасного виконання;
— Можливість звернутись зі скаргою, проблемою або висловити власну думку по даній темі;
— Вплив на рейтинг державних службовців та на ефективність їх роботи;
— Участь у системі конкурсів та нагород в межах програми;
— Конфіденційність інформації;
— Можливість відслідковування корупційних зв’язків та схем;
— Спосіб змінити нашу владу на краще.

Мотиви користування для державних службовців:
— Реклама державних службовців як сумлінних виконавців своєї роботи;
— Висвітлення їх досягнень та добрих справ кожного тижня в газеті та в соцмережах;
— Можливий вплив на рейтинг на виборах;
— Найкращим навчальним чи комунальним закладам за певний період можливе надання подарунків чи премій;
— Публічний аналіз звітності кожного держслужбовця (можна деяких, хто погодиться, для їх піару);
— Контроль державними службовцями над роботою своїх підлеглих;
— Система конкурсів та нагород.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
1. Прозорість влади (громадяни можуть спостерігати за роботою та діяльністю влади, та безпосередньо приймати участь у здійснені деяких проблем);
2. Контроль громадянами над діяльністю державних службовців та установ, а також моніторинг кар'єри держслужбовців;
3. Покращення виконання владою своїх повноважень та обов’язків (забезпечимо постійний контроль виконання функцій);
4. Пришвидшення вирішення проблем та скарг населення (можливість громадянам звернутися зі скаргою, проблемою, або висловити свою думку по даній темі);
5. Підвищення рейтингу державних службовців (це дасть можливість працівникам держустанов та державних організацій показати результати своєї роботи, що сприятиме розвитку їх кар'єри);
6. Високий ступінь довіри до результатів моніторингу (ці результати будуть враховуватись при прийомі на роботу держслужбовців та на голосування на виборах);
7. Зменшення корупції (це великий крок для подолання корупції).

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Віру в краще майбутнє для нас, для громадян та для України в цілому.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Всеукраїнська соціальна мережа Фейсгов – це саморозвиваюча мережа, яка забезпечить легкий доступ населенню держави для комунікації, моніторингу та впливу на владу (державні установи). Тому, після розробки мережі, забезпеченням технічної підтримки та модеруванням сайту, проект буде мати життєздатність на довготривалий термін.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Ніколи не відкладайте на завтра те, що Ви можете втілити сьогодні!

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Звичайно, може. Наші спеціалісти з радістю проконсультують та дадуть відповіді на всі питання, які будуть їм задані.

*****************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Громадська організація «Всеукраїнська соціальна мережа «Фейсгов»

Контактні дані організації:
43000, Україна, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Карбишева, 1. Пахольчук Анна, менеджер проекту, 0993407968, facegov.sn@gmail.com

Назва успішної ініціативи:
Всеукраїнська соціальна мережа «Фейсгов»
0
23 листопада 2014

Саміт Миру: Залучення. Довіра. Єднання

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
У 2013 році ГО ICA Ukraine підписала у режимі онлайн Меморандум про трирічну співпрацю із Харківською обласною радою, а саме про участь представників місцевої влади у «Програмі партнерської співпраці у органах місцевого самоврядування Україна-Міннесота»

На участь у Програмі зареєструвалося більш ніж 40 представників місцевого врядування Харківщини. У травні 2014 Харківщина мала прийняти делегацію мерів та керуючих містами із Міннесоти. Але цей візит не здійснився у зв’язку з початком військових дій в Україні і у Міннесоті була народжена ідея початку активного мирного діалогу в Україні який буде спроможний об’єднати людей у напрямку розбудови країни.

За який час було реалізовано ініціативу
За 40 днів

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Перший міжрегіональний Саміт Миру (UKRAINE P.E.A.C.E (PUBLIC ENGAGEMENT AND CIVIC EMPOWERMENT) SUMMIT) було проведено ГО ICA Ukraine у готелі Хілтон у Києві 4 та 5 червня 2014 року як модель проведення можливого конструктивного активного діалогу між громадянським суспільством, бізнесом та законодавчою і виконавчою владою України.

У роботі Саміту прийняло участь більш ніж 200 учасників із більшості регіонів України, включаючи Крим, Донецьк, Луганськ, Краматорськ, Славянськ.

Вперше голови районних рад провели 2 дні у активному діалозі із бізнесом та громадянським суспільством розробляючи стратегічні напрями спільних дій та плани дій на рік та на 90 днів.

Вперше всі учасники Саміту за свій кошт приїхали в Київ співпрацювати один з одним.

Учасники формувались за принципом: влада (ТОП державний менеджмент, середня ланка управлінців, голови селищних рад); бізнес (великий, середній та малий); громада (ГО, лідери думок, місцеві активісти, педагоги, студенти та молодь)

Вперше до організації заходу такого масштабу не були залучені грантові кошти. Саміт Миру належить учасникам Саміту та простим громадянам, які профінансували витрати через електронний міжнародний ресурс у інтернет у розмірі 20-100 дол США з сімейного прибутку.

Від виникнення ідеї Саміт Миру і до її повної реалізації пройшло 40 днів. На Саміті працювали фасилітатори із Франції, Германії, Нідерландів, Данії, США, Тайваню та України. Тема Саміту Миру: об’єднання через децентралізацію. Причина війни та миру завжди знаходиться у єдиній площині. Тема війни в Україні – федералізація. Тема миру – децентралізація. Ми вважаємо, що розширення права місцевих адміністрацій приймати самостійні та узгоджені з громадою рішення забезпечить більшу ефективність, прозорість і підзвітність представників місцевих органів влади.

Цілі Саміту Миру:

Продемонструвати методи залучення і конструктивної участі громадянського суспільства в процесі децентралізації та переходу до місцевого контролю.

Розробити модель децентралізованої системи управління на основі досвіду, знань та ідей учасників саміту.

Розробити стратегію залучення громадянського суспільства у здійснення процесу децентралізації на місцевому рівні та підготовка (розвиток навичок і здібностей) кадрів для впровадження механізмів децентралізації на місцях.

Надати можливість отримання особистого досвіду доброзичливого співробітництва та узгодження інтересів представників різних зацікавлених сторін і культур — за участю українських, російських, європейських, американських фасилітаторів та фасилітаторів з Азії.

Формат Саміту Миру 2014:

● Усі 250 учасників саміту було активно залучені у дводенну дискусію за «одним столом» з метою пошуку шляхів розв'язання гострих проблем країни.

● Конструктивній співпраці представників влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадянського суспільства протягом двох днів сприяли професійні фасилітатори з України, США, Тайваню та ЄС, які мають досвід роботи з групами під час або після збройних конфліктів.

● Діалоги і робочі сесії проходили в малих і великих групах, де всі учасники мали можливість висловити свої ідеї і взяти участь у створенні бачення та основ реалізації процесу децентралізації.

● Було створено простір, що дозволяє залучити громадян до процесу підготовки та прийняття рішень в партнерстві з місцевими органами влади.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Саміт Миру – це гарний приклад самовідданої співпраці міжнародної команди волонтерів із України (Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Вінниця) та США, Тайваню, Франції, Нідерландів, Данії, Великобританії, Германії і Росії, яка показала як заради миру та налагодження людського діалогу долаються культурні бар’єри, перепони та знаходяться позитивні рішення до спільної реалізації.

Результати Саміту:

● Учасниками Саміту було сформульовано 10 заповідей децентралізації – переліку цінностей, постулатів, які можуть забезпечити ефективність та результативність передачі широких повноважень територіальним громадам: — Сівпраця між територіальними общинами та органами влади; — Дотримання вимог чинного законодавства; — Відповідальність, підконтрольованість та підзвітність влади громаді; — Спонукання громади до економічного саморозвитку; — Вирішення проблем на рівні їх виникнення; — Наявність національної ідеї; — Відкритість інформації; — Наявність стратегій та плану дій; — Основні професійні та моральні принципи; — Баланс інтересів.

● Результатом однієї з робочих груп стала «Резолюція об’єднаних сил громадськості Саміту Миру», яка визвала широкий конфліктний резонанс, та змусила сісти за стіл переговорів всі сторони конфлікту для його позитивного вирішення. Консенсус було знайдено та прийняте рішення про незміну діючої Конституції України

● Групою молоді на Саміті було розроблено декілька проектів

●Головою районної ради Запоріжської області було прийнято та популяризовано рішення про організацію регіональної дискусії щодо мирного процесу децентралізації у Запоріжжі

● Cаміт Миру дав поштовх розвитку культури громадянської участі в процесі підготовки та прийняття рішень та співробітництву між різними секторами суспільства. Наприклад, група учасників саміту із Черкащини стала ядром позитивних перетворень у регіоні та ініціювала і за допомогою ГО ICA Ukraine провела у серпні 2014 р сесію стратегічного економічного розвитку Черкаського регіону 2030 до розробки якої було залучено більш ніж 250 учасників-представників місцевої влади, бізнесу та громади та відкрито Координаційну Раду Черкащини, як постійно діючий офіс – місце для громадських зборів, обговорень та прийняття спільних рішень.

● Одна із груп, згідно розробленому на Саміті плану дій на 90 днів, реалізувала ініціативу мирних діалогів серед лідерів впливових груп на суспільство

●Група IT відкрила ресурс з накопичення інформації про децентралізацію в Україні

● Учасники з Харьківщини готують до проведення Саміту Миру у Харкові

● На даний час, ми отримали запит на проведення Саміту Миру з Одеси, Маріуполя, Вінниці, Кіровограду та на Львівщини

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
1) Ми отримали додаткову впевненість у можливість спільних дій та їх реалізацію
2) Сьогодні, ми знаємо точно, що методологія ТоР, яка використовувалась нами на Саміті Миру – це те найбільш ефективний механізм для становлення нової України
3) Спільна реалізація проекту із нашими колегами із різних країн світу зміцнила нашу організаційну спроможність та зробила нас ядром у міжнародній спільноті NGO ICA (the Institute of Culture Affairs представлено у 42 країнах світу)
4) Ми пишаємося один одним. Кількість наших членів зросло до 35 осіб і ми продовжуємо отримувати заявки на членство

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Саміт Миру мав, має і буде мати своє продовження відповідно за зазначених вище результатів

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Бути героями та не боятися змін. Залучати допомогу фахівців. Пам’ятати, що ініціатива однієї людини може змінити світ. Любити навколишній світ. Мріяти «на повну». Навчитися служити людям.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так. Ми за задоволенням будемо ділитися досвідом та передавати знання, бо ми у своєї діяльності спираємося на 60 річний досвід та знання міжнародної організації ICA, частиною якої ми є
ica-international.org/globalnetwork.htm
Нас об’єднує єдина місія – служіння місцевим громадам заради позитивних змін.

*****************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
ГО ICA Ukraine, Річард Фурсман

Контактні дані організації:
Світлана Саламатова, 0661791214, svetasalamatova@gmail.com
www.facebook.com/svitlana.salamatova
www.facebook.com/PeaceSummit
www.ica-ukraine.org.ua
www.facebook.com/ToPFacilitationTraining
www.facebook.com/icaukraine
peacesummit.org.ua/

Назва успішної ініціативи:
Саміт Миру: Залучення. Довіра. Єднання
UKRAINE P.E.A.C.E (PUBLIC ENGAGEMENT AND CIVIC EMPOWERMENT) SUMMIT
0
30 жовтня 2014

Благодійність заради життя і здоров’я героїв

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причина – хлопцеві який захищав Україну була необхідна допомога фінансова для лікування

За який час було реалізовано ініціативу
За 20 днів

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Українські музиканти, співаки та митці об'єднуються для допомоги бійцям АТО. Аби полегшити фізичну і духовну біль героїв вони влаштовують благодійні концерти та аукціони.
Один з таких відбувся в Івано-Франківську. Зібрати кошти для лікування калушанина Олега Івахнюка, якого поранили в зоні АТО, погодились співак Василь Бондарчук, гурт «Мері», саксофоніст Олексій Смирнов та художниця Наталія Вуглицька.
На концерті відбувся благодійний аукціон від художниці Наталії Вуглицької. Молодь та жителі сприйняли дуже добре, вони були задоволені даним проектом, їм сподобалося приходити на такі благодійні вечори.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Принесла перш за все герою України, Олегу Івахнюку. Йому були передані кошти для лікування, які були забрані під час цього проекту.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Дала розміння того, що кожен має допомагати так як він уміє, — «Хто не з рушницей, той з гітарою»

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
З’явився новий благодійний фонд

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Найголовніше це віра, та підтримка твоїх близьких людей. Один ти навряд чи це зробиш. Тобі необхідна допомога.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
так

*****************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
краща ініціатива у сфері розвитку благодійності

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Зарівна Тетяна

Контактні дані організації:
Зарівна Тетяна, 0631000612, vk.com/zarivna, zarivnatanechka@mail.ru

Назва успішної ініціативи:
Благодійність заради життя і здоров’я героїв
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива у сфері екології: Прилаштування безпритульних собак

Собакам не місце на вулиці. Керуючись цим принципом, а також впевненністю в тому, що приручивши собаку багато тисяч років тому, людина взяла на себе відповідальність, Фондом було реалізовано низку соціальних проектів, направлених на вирішення проблеми безпритульних собак в Києві та області. Для цього Фонд опікає понад 530 собак, які проживають в 17 притулках, забезпечує їх щомісячно 3,5 тонами корму та базовим медичним обслуговуванням, лікує тяжкохворих собак і, що особливо важливо, знаходить собакам справжній дім. Задля реалізації останнього Фонд з одного боку займається пропагандою гуманного ставлення до безпритульних тварин та реалізує масштабні соціальні рекламні кампанії з метою розвінчати найпоширеніші стереотипи про таких тварин, з іншого – розробив зручну, ефективну і по суті унікальну для країни систему прилаштування безпритульних собак на своєму сайті. За півтора роки понад 400 безпритульних собак знайшли домівку. І цей показник суттєво змінюється кожного місяця, тому що на початку реалізації ініціативи середньомісячний показник прилаштованих собак становив 3-5 собак на місяць, останні півроку – це близбко 40 собак на місяць.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
На даний момент в Києві по різним оцінкам від 14 до 70 тисяч безпритульних собак …і 2 500 000 мешканців. Тобто якщо кожен (хоча б) 35й мешканець столиці прихистить безпритульного собаку, проблеми не буде. Але в Україні традиція брати з притулку (замість купувати за тисячі гривень) собак ще не сформувалась по ряду причин: з одного боку ще не розвінчані стереотипи щодо беспородних та бездомних собак, з іншого — брати собаку з притулку не зручно, більш того — не всі знають? що так взагалі можна зробити. Засновники Фонду вирішили ситуацію змінити, задля чого створили Фонд, який за неповних два роки створив найзручніший та найефективніший в Україні плацдарм для підбору та прилаштування собак з притулків в нові сімї.

За який час було реалізовано ініціативу
Півтора роки


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива з Києва: Біоетика

Якщо поглянути на проблему безпритульних тварин в нашій країні глобально, то становиться зрозуміло, що коріння проблеми у ставленні суспільства до проблеми. Супільство починається з дитини, гуманність дорослого починається з гуманності дитини. Тобто достатньо виховати небайдуже гуманне покоління, і проблеми не стане. Таке покоління не викидатиме на вулицю своїх собак, тому що надоїло/незручно/нема часу/ще чомусь. Таке покоління не вбиватиме собак, щоб очистити вулиці, а забиратиме додому (замість того, щоб купувати). Заради такого покоління ми і почали проект Біоетика, розробивші разом з педагогами та психологами курс інтерактиних занять для різних вікових категорій школярів, а також программу залучення студентів і школярів до волонтерської діяльності. На даний момент понад 38 000 школярів стали участникамі 1741 заняття у 168 школах. За неповний рік активної роботи. І вже зараз ми бачимо плоди своєї роботи: один школяр врятував загубленого домашнього песика, інший організував збір корму для притулків у своєму будинку, третій вмовив батьків не купувати собачку, але взяти з притулку. Цілими класами діти виїзджали до притулків, щоб допомогати, щоб нести добро та отримувати у відповідь вдячність. Ми впевнені, що якщо ми продовжимо, то за 10-15 років виховаємо нове покоління, яке вирішить проблему своїм ставленням до неї.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
1. Курс занять з гуманного ставлення до тварин, розрахований на різну вікову аудиторію та затверджений Департаментом Освіти, молоді та спорту. Понад 38 000 школярів стали учасникамі ціх занять протягом останнього навчального року.
2. Було розроблено проект по вихованню гуманного суспільства протягом найближчих 10-15 років, який передбачає 1 заняття на дитину кодні 2 роки.
3. Залучено студентські організації до співпраці (прес-кончеренцію з главами студрад було проведено в травні, по її результатам активна співпраця починається вже з вересня)
4. Постійні благодійники Фонду активно підтримали ініціативу, заробітні платні деяких лекторів сплачуються благодійниками.

За який час було реалізовано ініціативу
Півтора року


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива з Полтави: Соціальний проект “Природа, Я, Суспільство”

Річка Тарапунька – найбільша з п’яти малих річок м. Полтава, що протікає через усі райони міста. Разом з цим вона – одна з найзабрудненіших.
Південна частина річки Тарапуньки, що протікає поблизу вулиці Панфілова, забруднена, перш за все, побутовими відходами, які скидає у річку населення цієї частини м. Полтава. Раніше, ще у 50-ті роки минулого століття, воду з річки пили та купались в ній. Зараз  це заросла чагарниками, деревами та забруднена сміттям притока р. Ворскла.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною ініціативи “Природа, Я, Суспільство” стало те, що Я вирішила привернути увагу громади до проблем охорони довкілля, спрямувати зусилля до практичних дій тобто, очищення берегів річки Тарапунька від побутового сміття, саджання кущів і дерев вздовж берегів та на крутосхилах, де має місце ерозія.

За який час було реалізовано ініціативу
Проект в 2013 році проводився в п’ятий раз. Тривалість два дні (14 – 15 жовтня). У цьому році ми плануємо розширити проект і залучити до участі ще більше учасників, що не байдужі до екологічних проблем сьогодення.


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива: Євромайдан SOS

Основною метою роботи Євромайдан SOS було забезпечення правового захисту учасників Євромайдану в Києві та регіонах, які зазнали переслідувань за політичними мотивами як з використанням юридичних механізмів (порушення сфабрикованих адміністративних та кримінальних справ, незаконні затримання тощо), так і в позаправовий спосіб (залякування, побиття, викрадення, катування, вбивства).

Для цього Євромайдан SOS об’єднав більше ніж 400 адвокатів, які надавали свою допомогу pro bono та кілька сотень волонтерів у різних регіонах України.

Також протягом Євромайдану волонтери ініціативи працювали за напрямками документування порушень прав людини, моніторингу дій правоохоронців під час протесту та судових засідань над учасниками, пошуку зниклих людей, постійного інформування про ситуацію, підготовку аналітики та співпрацю із структурами ООН, РЄ, ЄС, ОБСЄ тощо.

На даний час Євромайдан SOS продовжує свою роботу в окупованому Криму та на Сході України у форматі мобільних груп та правозахисних місій. Окремими завданням є громадський контроль над розслідуванням злочинів, вчинених під час Євромайдану, для чого ініціатива працює як на національному, так і міжнародному рівнях (зокрема, з МКС).

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Євромайдан SOS розпочав свою діяльність 30 листопада 2013 року у відповідь на брутальний розгін мирної студентської демонстрації на Площі Незалежності.

За який час було реалізовано ініціативу
Вранці 30 листопада запрацювали гарячі лінії Євромайдан SOS та була створена сторінка у соціальній мережі Фейсбук, яка до кінця дня мала вже 10 тис. підписників. З того часу і протягом всього Євромайдану ініціатива працювала в режимі 24 години на добу.


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива з Харкова: Хто ми і звідки?

Кожна нація має свою історію. Почувши слово «Єгипет», ми зразу уявляємо Піраміди, а при згадуванні Італії — Колізей. Хотілося б, щоб Україна асоціювалася з образами прадавніх трипільських міст та видатними діячами Київської Русі. Патріотизм ґрунтується саме на таких прикладах і з дитинства формує відношення до свого минулого. Розповідаючи про справжню історію нашого народу, ми збільшуємо кількість людей, які поважають свою країну, вибудовують її майбутнє, а коли потрібно, захищають свою Батьківщину зі зброєю в руках.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Довгий час ми не мали доступу до правдивої інформацію про історію походження нашого народу. Знання свого минулого та ставлення до нього відіграє велику роль у формуванні людської особистості, національної гідності та любові до рідної землі і свого народу. У нас є бажання донести до людей, насамперед до зростаючого покоління, хто ми всі і звідки? Якими здобутками своєї історії можуть пишатися українці.

За який час було реалізовано ініціативу
Вже на протязі 5 років, у багатьох середньоосвітніх навчальних закладах Харкова та інших містах України, з дозволу Департаменту освіти Харківської міської ради, при підтримці громадських організацій та меценатів, Центра Української культури та мистецтв, Лейко Валерій Дмитрович проводить тематичні виставки-лекції для дітей. Цей проект триває…


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива у сфері екології: Семінар-практикум для дітей з відновлюваної енергетики та акція «STOP»

Семінар-практикум та акція «СТОП» є заходами, що спрямовані на підвищення екологічної освіченості молодого покоління та ознайомлення з прикладами використання чистої енергії. Під час даного заходу діти в ігровій формі дізнаються про важливість використання альтернативних джерел енергії у боротьбі з забрудненням навколишнього середовища та можуть самостійно спробувати, як вони діють на практиці, використовуючи спеціальні конструктори.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Дана ініціатива з’явилась в рамках реалізації освітніх проектів нашої організації, які, в першу чергу, направлені на дітей та молодь. Ми розуміємо, як важливо з дитинства привчати кожного до збереження навколишнього середовища та енергозбереження в умовах зростаючої енергетичної залежності. Поштовхом для проведення саме цього заходу було бажання допомогти дітям, що були змушені тимчасово виїхати зі східних областей України, розважити їх, а заодно й познайомити з найпростішими прикладами використання чистої енергії та розповісти про необхідність раціонального використання ресурсів у ігровій формі.

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом одного дня – 22.06.2014


Читати далі →
0
11 вересня 2014

Успішна ініціатива з Херсону: Кіномарафон “Херсон-Документ. Туди або назад?»

Протягом одного місяця кіноаматори м.Херсона (а це могли бути як ті, хто вже давно у професії, так і ті, що вперше взяли у руки відеокамеру) повинні були зняти документальний фільм про Херсон та херсонців і відповісти в своїй роботі на питання «Туди чи назад?».

Так як, в першу чергу наша організація займається просвітницькою діяльністю, ми поставили перед собою завдання не тільки отримати фільми про Херсон, а й у міру своїх можливостей дати базові знання з режисури документального кіно, показати цікавий світовий досвід (найкращі документальні фільми), та представити український документальний фільм, який зміг вийти в широкий прокат, зробити з автором роботи авторську зустріч.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Бажання якось вплинути на відток талановитої молоді з Херсону, показати жителям міста, що аби цікаво жити не треба від’їжджати до великих міст, звернути увагу на цікаві історії та неординарних людей міста. Але формат події, звісно породила наша любов до документального кіно та жага популяризувати кіномистецтво, як вид творчої реалізації у м.Херсоні.

За який час було реалізовано ініціативу
18 січня-16 лютого 2014-го рокуЧитати далі →
0