Про розділ

Рейтинг
1.28

Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» вже більш як 7 років працює для розбудови громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад. Для більш успішної та ефективної діяльності місцевих неурядових організацій та поширенню найкращих практик діяльності ми прагнемо створити своєрідний майданчик обміну ідеями, де неурядові організації та ініціативні групи могли б поділитись досвідом з успішної реалізації проектів чи ініціатив. Це може бути будь-який успішний з точки зору неурядової організації досвід, який, міг би об'єднати дві або кілька організацій, представити інноваційні методи роботи, або ж демонструвати залученість місцевих громаду до спільної діяльності з НУО.Мета, яку ми ставимо перед собою: створити комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення між секторного партнерства, або ж запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації.Від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» просимо Вас коротко описати найбільш успішні ініціативи (проекти), які були реалізовані Вами (вашою організацією) і можуть бути продовжені як транскордонний проект або ж бути мультиплікувати в інших регіонах чи країнах Східної Європи (Україна, Росія, Польща, Молдова, Білорусь) із залученням Вас (Вашої організації) в ролі експертів.

Обсяг описаної практики не повинен перевищувати 1,5 сторінки тексту і коротко описувати такі основні характеристики:

Назва організації, автора ініціативи

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Назва успішної ініціативи (успішного проекту)

Цільова група (на кого була спрямована ініціатива)

Що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (як зявилась ідея, що було зроблено для реалізації проекту (заходу), як залучались місцеві жителі…)

Які результати були досягнуті (як ці результати можна виміряти, )

Як ви бачите можливе продовження вашої ініціативи, в тому числі в разі мультиплікування ініціативи в інших регіонах, іншими організаціями?

Чи можете ви виступити консультантом, якщо до вас звернеться організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?

Додайте будь-ласка 3-4 фотографії, які б ілюстрували описану вами ініціативу, або лого вашої організації.Будь-ласка присилайте Ваші практики на адресу vinmonp@gmail.com з поміткою «Добрі практики», або публікуйте самі на сторінці Громадських ініціатив в Україні.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (5)

Sasha larysa alvina Natalitok Anna87
11 вересня 2014

Успішна ініціатива з Полтавиі: Забезпечення фінансування з місцевого бюджету центру соціальної адаптації для бездомних

У м.Полтава благодійною організацією «Світло надії» було створено центр соціальної адаптації для бездомних. Важливим питанням стало забезпечення його фінансуванням.
Місцевою владою було анонсовано складність у фінансовій підтримці та відсутність коштів на утримання центру.
ГО «Інститут аналітики та адвокації» було проведено адвокаційну кампанію, яка дозволила не тільки покрити потреби центру, але й впевнено говорити про його подальшу життєздатність та важливість наявності такого закладу для місцевої громади.
Реалізована ініціатива адвокації фінансування центру з місцевого бюджету змогла не тільки опрацювати позитивну практику громадського моніторингу, але й вирішити актуальну соціальну проблему міста.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Необхідність вирішення актуальної проблеми місцевої громади — створення та діяльність центру соціальної адаптації для бездомних і потреба у експертному підході до адвокації створили надійні партнерські стосунки «Інституту аналітики та адвокації» з сервісними організаціями м.Полтава та започаткували реалізацію ініціативи.

За який час було реалізовано ініціативу
листопад 2013 — березень 2014


Читати далі →
0
05 вересня 2014

Успішна ініціатива з Вінниці: Волонтерство – шлях до порозуміння

Проект «Волонтерство – шлях до порозуміння» сприяв підвищенню рівня свідомого позитивного ставлення громадськості до малозахищених верств населення та волонтерської діяльності, розвитку волонтерського руху на Вінниччині, формуванню громадської свідомості та активності молоді Вінниччини. До безпосередньої участі у проекті були задіяні здебільшого молоді люди (віком від 16 до 25 років) із числа старшокласників та студентів, а також громадські організації Вінниччини та широка громадськість.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Довгий час молодь на Вінниччині залишалася пасивною щодо волонтерства, тому що: в області майже відсутня соціальна реклама та пропаганда волонтерства; низька мотивація соціальних працівників та не достатня кількість громадських фахівців, які б надавали консультації молоді, щодо волонтерської діяльності та процесу надання соціальних послуг; не було єдиного Центру волонтеріату, який би набирав, координував та консультував волонтерів; не було бази даних потреб громадян у волонтерській допомозі.
Даним проектом ГО «Паросток» планувалося змінити на краще ситуацію в сфері активізації волонтерського руху на Вінниччині.

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяців


Читати далі →
0
05 вересня 2014

Успішна ініціатива з Шепетівки: Конкурс дитячої творчості «Моє майбутнє – з рідною землею»

Для досягнення основної мети конкурсу організатори поставили перед собою ряд завдань, серед яких:
• виявлення дітей, які проявляють творчі здібності в галузі поетичного, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва;
• пропагування любові до рідної землі та праці на ній;
• стимулювання дитячої творчості;
• сприяння обрання дітьми виробничих професій, пов’язаних з сільським господарством;
• організація дозвілля дітей;
• сприяння розвитку у дітей вмінь та навиків висловлювати своє ставлення до праці на землі за допомогою художніх та інших засобів;
• залучення до участі у Конкурсі якомога більшої кількості дітей.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Розвиток інноваційних технологій зумовлює появу нових тенденцій у виборі професійної орієнтації молоді. Найпопулярнішими професіями на даний момент є професії програміста, юриста, економіста. У той же час зменшується частка молоді, що вступає до вузів на факультети сільськогосподарського спрямування. Таким чином ініціативна група корпорації Сварог Вест Груп та Хмельницького регіонального благодійного фонду «Зміцнення громад» розробили ідею створення конкурсу дитячої творчості з метою популяризації серед підростаючого покоління престижності праці на землі та формування позитивного іміджу сільськогосподарських професій, а також сприяння творчому та духовному розвитку, виявлення і підтримка талановитих та обдарованих дітей, організація змістовного дозвілля.


Читати далі →
0
05 вересня 2014

Ініціатива з Мелітополя: Мир лучше. Город чище. Люди добрее

Ініціативу на території міста реалізовують 5 дівчат з них: 3 студентки вищих навчальних закладів міста, учениця загальноосвітньої школи та одна дівчина з категорії працююча молодь.
Це перша їх спільна робота, раніше дівчата не малювали разом і вже сьогодні дівчата впевненні у подальшій співпраці у інших соціальних проектах.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Події останнього півроку, змусили ініціативну молодь м. Мелітополя замислитися над питаннями: підняття патріотичного духу серед громадян міста; покращення психоемоційного стану його мешканців; недопущення проявів агресії між національними меншинами з-за подій на сході країни.
На одній із неформальних зустрічей було вирішено зустрітися з міським головою з метою отримання дозволу на розфарбовування плит у яскраві малюнки, тим самим прикрасити проспекти та вулиці міста тим самим боротися з масовою депресією у громадян. І як засіб боротьби було обрано пензлики!
Голова міста підтримав ініціативу, так і було створено ініціативну групу «PEOPLE.UA», яка складається із 5 дівчат-художниць-аматорів

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива продовжує реалізовуватися, з травня 2014 було розпочато її втілення, закінчення роботи планується 27.09.2014


Читати далі →
0
16 серпня 2014

Волонтерський проект «Зробимо у дитячому садочку казку»

Волонтери пофарбували паркан навколо дитячого садка, заповнили піском пісочницю та пофарбували її, реставрували дитячий «грибок», відремонтували відмостку, пофарбували приміщення садка, порізали дрова та перенесли їх до приміщення, відремонтували дитячі гойдалки та пофарбували їх, презентували подарунки для вихованців «Казки».

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В травні 2013 року керівник СТК «Оріон» отримав нагоду та взяв участь у двохденному тренінговому навчальному курсі «Волонтерський рух – як метод активізації місцевих громад». Всі знання одержані на навчанні у обласному центрі, після повернення додому, були успішно впроваджені на практиці під час реалізації волонтерського проекту «Зробимо у дитячому садочку казку».

За який час було реалізовано ініціативу
Надання посильної допомоги дитячому садочку «Казка» с. Велика Мочулка, Теплицького району, Вінницької області – 15 червня 2013 року;
збір подарунків для вихованців дитячого садочку «Казка» — протягом 2013 року.


Читати далі →
0
16 серпня 2014

Особиста книжка волонтера

Особиста книжка волонтера — документ, який служить для обліку волонтерської діяльності і містить відомості про трудовий стаж волонтера, його заохочення та додаткову підготовку. Він видається з квітня 2014 року волонтерам з кола студентів факультету соціології та управління Запорізького національного університету за поданням Волонтерського сектору. Волонтерська книжка видається студенту–волонтеру в результаті спільного рішення Деканату, Студради, Волонтерського сектору. Ініціатива була надана у квітні 2014 року на допрацювання Робочій групі з розвитку волонтерської діяльності у м.Запоріжжя, зараз питання про ведення волонтерської книжки у м. Запоріжжя знаходиться на розгляді у Запорізькій міській раді.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Виникнення ідеї пов’язане з найважливішою проблемою студентів та молодих спеціалістів – відсутністю документально підтвердженого досвіду роботи. Студенти, що займаються волонтерством, на ринку праці є менш конкурентоспроможними в порівнянні зі студентами, які свій вільний час присвячують підробіткам. Отже, волонтерська книжка слугує аналогом трудової книжки, де волонтер має змогу документально підтвердити свій цінний волонтерський досвід, що допоможе більшою мірою презентувати себе, підтвердити наявність певних знань, вмінь, навичок та якостей.

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяців


Читати далі →
0
16 серпня 2014

Здай кров – збережи життя

9 липня 2014 року у приміщенні Мереф'янської Центральної районної лікарні відбулася акція «Здай кров – збережи життя», яка була приурочена до Дня Донора. Акція спрямувала свою діяльність на виявлення громадської свідомості та милосердя у допомозі хворим.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
На сьогодні, станції переливання крові зіштовхуються з проблемою нестачі донорської крові для важкохворих у лікарнях та пацієнтів, що потребують невідкладного переливання крові. Сулейманов Вадим є членом Молодіжної ради та працівником станції швидкої допомоги, а також проходить інтернатуру у Харківській міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги імені проф. О.І. Мещанінова, до якої поступають важкохворі, що потребують швидкої та невідкладної допомоги. Він озвучив проблематику нестачі крові для важкохворих лікарень міста. Кожен день лікарі в екстрених умовах надають допомогу хворим. Спираючись на практичний досвід роботи члена Молодіжної ради, було вирішено, що необхідно власними силами громади міста допомогти хворим, що потребують нашої допомоги. Таким чином, Молодіжна рада при Мереф'янській міській раді ініціювала проведення у місті Дня Донора.

За який час було реалізовано ініціативу
за червень 2014 року


Читати далі →
0
13 серпня 2014

Media camp "Чистий простір-2014"

Ідея успішно реалізовується три роки поспіль. Медіа-кемп згуртовує студентів, викладачів, журналістів, блогерів, айтішників, всіх, хто які цікавиться сучасними медіа, відкритий до нестандартного навчання, активного відпочинку, цікавого спілкування. Подібної програми, яку пропонує медіа-кемп «Чистий простір», на теренах Кіровоградщини немає.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Для ініціаторів проекту звичними є таборівки, туризм, мандрівки. За плечима – проведення дитячого туристично-криниця, який відбувався в цьому селі, на околицях, на лоні природи. Ми дорослішали, з’яилися діти, але потяг до авантюрного туризму не зник, змінили цільову аудиторію – студентсво, з яким зараз працюємо як викладачі. Також мотивув і допомагав досвід, здобутий в МДЦ «Артек».
Метафора чистого простору універсальна. Вона допомогла нам у створенні проекту, який може об’єднувати різнопланову проблематику, формати, людей, сфери діяльності. Кожного року ми робимо акцент на медіаосвіті, намагаємося підвищувати медіаграмотність наших студентів і активістів, які відгукуються долучитися до цього проекту. Комусь імпонує таборове життя, для когось важливими є момент спілкування з цікавими людьми, нестандартні умови для медіаосвіти, відпочинку, загартування. Цей табір допомагає пізнавати студентів, журналістів, себе. В цьому його особливість.

За який час було реалізовано ініціативу
проект в цьому році відбувся втретє. Тривалість – три дні (4-6 липня). Традиційно перші вихідні липня. Проект працює за принципом спільнокошту. У наступному році плануємо збільшити тривалість табору та програму, а також спробуємо отримати грант.


Читати далі →
0
13 серпня 2014

Виїзна літня оздоровча школа «Родина для дитини» (для дітей тих родин, які НЕ БАЧИЛИ НІКОЛИ МОРЯ!!!) на західному узбережжі півострова АР Крим, Сакський р-н, с Штормове

Забезпечити безпечним проживанням дітей та їх матусь, надати можливість дітям ВПЕРШЕ побачити море, організувати навчання матусь та їх дітей за програмою «Як стати успішним», яка розроблена Міжнародною благодійною організацією Партнерство «Кожній дитині».

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Антитерористична операція, яка діє в Луганській області

За який час було реалізовано ініціативу
24 червня – 31 серпня 2014 року


Читати далі →
0
13 серпня 2014

Створення Молодіжного парку

Молодіжний парк – це єдине місце відпочинку д у місті Хмельницькому, де кожен зможе знайти собі щось до вподоби. Вуличний університет, “жива” бібліотека, амфітеатр де можуть бути проведенні семінари, майстер-класи, спортивні майданчики та багато іншого розміщується на території парку. У майбутньому планується облаштування парку еко-лавками та безкоштовною зоною Wi-Fi.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Пошук місця для відпочинку, розвитку, спілкування молоді, так званий “вільний простір”.

За який час було реалізовано ініціативу
Проект реалізовується з 2013 року і триває по даний час.


Читати далі →
0
13 серпня 2014

Проект URNA

С помощью проекта «URNA» мы хотим обратить внимание на проблему засоренности городских улиц через творческое и, в свою очередь, функциональное решение изготовления и установки урн.
Проект «URNA» — это так же и возможность собрать стартовую команду архитекторов, инженеров, дизайнеров, художников и декораторов для дальнейшей работы над более глобальными проектами. Таким образом мы хотим популяризировать творческие умы Украины, дать возможность создавать украинский качественный продукт – дизайн, архитектуру, живопись, ИТ-проекты. Дать возможность молодым специалистам реализовать себя, применяя смелые творческие подходы.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Идея возникла летом 2012г, после серии терактов в городе Днепропетровск (террористы взрывали урны для мусора в центральной части города), после чего все мусоросборочные боксы были демонтированы.

За який час було реалізовано ініціативу
2013-2014г


Читати далі →
0
12 серпня 2014

RIA MED: Безкоштовні вузькопрофільні медіа для людей з захворюваннями

Запуск проекту Журналу «СахарОК» для людей з діабетом відбувся 1 березня 2013. issuu.com/766677
1 грудня 2013 року відкрили проект «Домашний кардиолог» (онлайн-журнал,8 номерів). issuu.com/domashniykardiolog
1 березня 2014 року з’явився Журнал «Амазонки» про рак молочної залози (5 номерів). issuu.com/amazonki
Кожне видання публікується раз на місяць.
Видання, котрі виникли як соціальний проект, наразі отримало відгук від населення – читачі та дописувачі, співпрацює із бізнесом та ГО.
Наразі в стадії реєстрації власної ГО.
19 липня провели безкоштовний семінар для молодих мам стосовно їх здоров’я та здоров’я їх дітей.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Культура здоров’я в країнах колишнього Радянського Союзу дуже низька. Часто буває, що діабетики під час гіпоглікемії можуть бути помилково сприйнятті за п’яниць на вулиці. Їм не надають вчасно допомогу, що може призвести навіть до смерті. Таке часто буває і з людьми, котрі мають сердцево-судинні порушення. Через певні стереотипи, які склались серед суспільства, кількість летальних випадків зросла.

Різні носії інформації заповненні хаотичними і часто неперевіреними повідомленнями про здоров’я та лікування. Це спричинило проблема «самодіагностування та самолікування».

Вузькопрофільні безоплатні та медично грамотні медіа для населення є потенційним інструментом для вирішення кількох важливих завдань, котрі сьогодні стоять перед Державою.
Медична реформа, котру країна переживає вкрай важко змусила шукати нові підходи для забезпечення населення якісною інформацією для сприяння покращенню рівня отримуваних медичних послуг населенням.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива реалізується з 1 березня 2013 року.


Читати далі →
0
12 серпня 2014

АРТ-ПІКНІК Слави Фролової

Масштабний сезонний проект ПАРКУ МИСТЕЦТВ, розташований на мальовничих трьох гектарах території ВДНГ, пропонує глядачеві зробити перший крок назустріч новому, приємному, захоплюючому стилю проведення часу, а в цілому — перший крок до культурного розвитку країни. Це відмінний спосіб приємно провести час, не покидаючи місто в теплий період, вибрати ряд цікавих заходів для себе і своїх дітей, при цьому отримуючи багато нової, цікавої інформації, пов'язаної, в першу чергу, з українською культурою та мистецтвом.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея виникла після того, як на виставках ми бачили все одних і тих же людей. Ми створили галерею, куди може заходити кожен – з собакою, велосипедом чи на роликах. Жителі та гості міста можуть відвідувати безкоштовні майстер класи, виставки, концерти, кінопокази, фестивалі та ярмарки.

За який час було реалізовано ініціативу
На сьогоднішній день триває другий сезон проекту


Читати далі →
0
12 серпня 2014

«Тролейбус щастя»

Суть проекту полягає у проведенні циклу заходів задля впливу на емоційний стан жителів та гостей м. Тернопіль. Проект спрямований на вирішення трьох завдань: Чи можливо людину навчити бути щасливою? Як досягнути гармонії у взаєминах з іншими? І в чому все ж таки «секрет щастя»?

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Проект реалізовано в рамках конкурсу «Зроби своє місто кращим» як проект-переможець під назвою «Сім кольорів щастя в твоїх долонях», «Тролейбус щастя є частиною цього проекту».

За який час було реалізовано ініціативу
30 днів


Читати далі →
0
12 серпня 2014

Літературно-мистецький фестиваль Гоголівка у місті Ніжин, Чернігівська область

Літературно-мистецький фестиваль Гоголівка у місті Ніжин, Чернігівська область – це свято творчості у всіх її проявах. Кожного року на даний захід, покликаний підвищити освітній та культурний рівень регіону в якому він відбувається, приїздять всі небайдужі до творчості. Це і поети і барди і художники. Фестиваль носить літературно-мистецьку спеціалізацію (і не дивно, адже відбувається в місті студентської юності Гоголя, звідси й назва). Звісно увага акцентується на сучасному літературному процесі, але це не заважає витворювати вдалий симбіоз творчої енергії і робити світ навколо трішки яскравішим.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Відсутність майданчика для реалізації та виявлення своїх творчих здібностей для обдарованої молоді та дітей регіону. Необхідність такого рівня заходу у місті, який покликаний урізноманітнити дозвіллєву карту містян. Наявні напрацювання та потенціал творчої сфери району та області для організації подібного дійства.

За який час було реалізовано ініціативу
Реалізація ініціативи проходить у два етапи:
— підготовчий період (60-90 днів);
— фестиваль (2-3 дні);


Читати далі →
0
12 серпня 2014

Успішна ініціатива з Корюківки: Культурна родина - читаюча дитина!

Ініціатива переслідувала дві цілі: перша – збір коштів на поповнення книжкових фондів сільських шкільних бібліотек, друга – організація культурних заходів у чотирьох селах Корюківського району.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Із особистого досвіду роботи на селі та спілкування з працівниками освіти та культури, членам нашої організації добре відомо, що нові книги до сільських шкільних бібліотек потрапляють вкрай рідко, а ті, які там залишились ще з радянських часів, часто є морально і фізично застарілими. Бо ж хіба зможе конкурувати з яскравою телевізійною картинкою стара, пожовкла книга із чорно-білими ілюстраціями. От і виходить, що діти зовсім перестають читати книги, заповнюючи своє дозвілля телевізором, який, як відомо є не найкращим вихователем цінностей. Бо ж з блакитного екрану на дітей у дев’яносто дев’яти випадках зі ста, ллється купа бруду у вигляді насилля та аморальності. Тому «Альтернатива» і вирішила зініціювати збір коштів на купівлю нових, яскравих книг — пізнавальних енциклопедій і захоплюючих, добре проілюстрованих художніх творів. Бо тільки такі книги можуть заохотити школярів до читання, і в результаті посприяти їхньому моральному та інтелектуальному формуванню.

За який час було реалізовано ініціативу
3 місяці (грудень 2013 – лютий 2014)


Читати далі →
0
03 травня 2014

Мережа «Громадські ініціативи України» оголошує другий всеукраїнський конкурс «Краща громадська ініціатива України ‘14»

У 2014 році Мережа «Громадські ініціативи України» продовжує підтримувати та поширювати найкращий досвід громадських організацій та ініціативних груп, які працюють в Україні та запрошує до подачі заявок для участі у другому конкурсі «Краща громадська ініціатива України ‘14».
Метою конкурсу є відзначення, популяризація та поширення інформації серед громадськості України про важливі ініціативи, акції, проекти, які були реалізовані громадськими організаціями та ініціативними групами.
Учасники конкурсу — громадські організації, благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, ініціативні групи громадян, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання.

Цей конкурс покликаний створити майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення партнерств між громадою та муніципалітетом/бізнесом, а також запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації/місцевої громади/ініціативних груп.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму, яка знаходиться в додатку та надіслати її до 31 серпня 2014 року на адресу: civilukraine@gmail.com з поміткою «Краща громадська ініціатива України — 2014».

Всі отримані в рамках конкурсу описи кращих громадських ініціатив будуть опубліковані на сайті мережі «Громадські ініціативи України» — ngonetwork.org.ua. Переможець у кожній з восьми номінацій отримає запрошення взяти участь у всеукраїнському форумі «Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад», диплом переможця та цінні подарунки від однієї з організацій, що входить до мережі «Громадські ініціативи України».


Читати далі →
0
29 серпня 2013

Вітаємо переможців конкурсу «Краща громадська ініціатива України»

Досить важко було вибрати переможців конкурсу «Краща громадська ініціатива України», адже всі подані на конкурс ініціативи були варті відзнаки. Але конкурс є конкурс, тож після кількатижневого обговорення та гарячих дискусій, конкурсна комісія підбила результати конкурсу та визначила переможців. З приємністю повідомляємо про переможців всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України»:
  • В номінації краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища – Калашнік Марія Тімурівна з ініціативою «Здай батарейку – врятуй крота!».
  • В номінації краща ініціатива у сфері волонтерства – Харківська обласна молодіжна громадська організація «Харківський центр волонтерів» з ініціативою Волонтерський соціальний інтеграційний театр «Дорогою добра».
  • В номінації краща ініціатива у сфері в сфері захисту та представлення інтересів — Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» з ініціативою «Рівні можливості у виборах для людей з інвалідністю».
  • В номінації краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю Благодійний Фонд «Забота» з ініціативою «Авторський проект «Світ дитинства».
  • В номінації краща ініціатива у сфері місцевого розвитку Корюківська міська молодіжна громадська організація «Альтернатива» з ініціативою «Активна громада»
  • В номінації краща ініціатива у сфері роботи з людьми з особливими потребами Черкаська міська громадська організація «Спілка батьків дітей-інвалідів» з ініціативою «Створення громадського центру соціальної реабілітації дітей та молоді з особливими потребами «Перспектива»
  • В номінації краща ініціатива у сфері культури Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» з ініціативою Всеукраїнський інтегрований творчий проект «Відчинилося життя».
  • В Номінації краща ініціатива у сфері розвитку благодійності Всенародная акция «Сухая попа» з ініціативою Всенародная акция «Сухая попа»


Всіх переможців конкурсу від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» вітаємо з перемогою та запрошуємо з 13 по 14 вересня 2013 року стати учасниками форуму “Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад” на якому відбудеться вручення дипломів та цінних нагород від організацій, що входять до мережі «Громадські ініціативи України».
Всього на розгляд журі конкурсу було надіслано 61 заявку в 9-ти номінаціях. На одну з номінацій (краща ініціатива у сфері спорту та туризму) було надіслано опис лише однієї ініціативи, тож конкурсна комісія вирішила не проводити визначення переможці в цій номінації. Натомість організацію, яка подала на конкурс опис ініціативи в цій категорії разом з переможцями конкурсу запрошуємо на форум “Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад”.
0
12 серпня 2013

Успішна ініціатива з Миколаєва: «Швидка допомога РУСАЛу»

В рамках програми відбуваються наступні заходи:
• Організація благодійних квестів та марафонів, під час яких команди, сформовані із співробітників Компанії, виконують завдання, після проходження яких заробляють бали. Від станції до станції команди надають волонтерську допомогу ветеранам і пенсіонерам заводу, виконують суспільно корисні справи в соціальних установах, упорядковують місто, організовують спортивні та розважальні заходи для сільських дітей і дітей з інтернатних закладів, збирають дитячі речі, іграшки, книжки для малозабезпечених сімей, проводять майстер-класи, лялькові вистави і свята для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, організовують виставки та концерти для жителів мікрорайону, профорієнтаційні лекції для старшокласників тощо.
• Всі команди отримують грошові сертифікати, які потім направляють на благодійні цілі обраним ними державним і муніципальним установам освіти, культури і спорту, громадським організаціям, а також на адресну допомогу нужденним людям.
• Організація акцій «Дід Мороз з РУСАЛу». В ході акції на передодні Нового року у дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей збираються листи з побажаннями до Діда Мороза, які разом з життєвою історією про дитину розміщуються на корпоративному порталі. Співробітники компанії вибирають дитину, якій би хотіли допомогти та виконують її бажання.
• Організація роботи двох безкоштовних гуртків – шаховий клуб та кружок з туризму, які на безоплатній волонтерській основі ведуть співробітники компанії для дітей мікрорайону.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ініціатива була введена з метою розвитку соціальної активності та ініціативності співробітників підприємств проммайданчика МГЗ; залучення співробітників Компанії та членів їх сімей в добровольчу і волонтерську діяльність; сприяння розкриттю творчого та інтелектуального потенціалу людей; згуртування співробітників різних вікових категорій для вирішення корпоративних завдань, підвищення привабливості РУСАЛу як соціально відповідального бізнесу в регіоні присутності.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива реалізується з 2011 року.


Читати далі →
0
12 серпня 2013

Успішна ініціатива з Миколаєва: Акція «Збери портфель дитині»

У рамках акції на території супермаркетів району «Таврія В», «АТБ маркет», ТЦ «Depo't» був організований збір канцтоварів і шкільного приладдя. Миколаївці, які бажали надати допомогу, купували товар із запропонованого списку і передавали його волонтерам в пунктах збору.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Велика кількість звернень до Центру соціальних програм від батьків, які виховують дітей з особливими потребами, за допомогою зібрати дітей до школи привернула увагу та надала ідею провести акцію, яка допоможе малозабезпеченим сім'ям, які виховують дітей-інвалідів, підготувати їх до школи.
У цілому, за статистикою, щоб зібрати один «шкільний комплект», батькам необхідно від 350 до 500 гривень, що для таких родин є досить великою проблемою.

За який час було реалізовано ініціативу
Щорічно – у серпні 2011-2012 років


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Миколаєва: «Благодійний сезон»

До ініціативи «Благодійний сезон» входять такі благодійні акції як «Весняний та Осінній тижні добра» та «Бали волонтерів». Їх мета – розвиток волонтерства та благодійництва серед мешканців міста шляхом залучення їх до суспільно корисної діяльності.
Ці акції задля вирішення суспільних проблем об’єднують навколо себе безліч громадських, молодіжних та комерційних організацій, ЗМІ та державні установи, пересічних громадян. Вони мають свою символіку, свої традиційні заходи і цілі. Організаторами акцій виступає оргкомітет «Благодійного сезону», який працює на час проведення благодійних кампаній. Оргкомітет формується з представників зацікавлених неурядових організацій, благодійних фондів, громадських рухів, студентського самоврядування, органів влади та місцевого самоврядування, бізнес-співтовариства, засобів масової інформації тощо. Представники оргкомітету аналізують головні проблемні питання в місті та визначають аудиторію, на яку будуть направлені зібрані кошти (ОТД) або пріоритетні напрямками «Тижня добра» (проведення заходів з благоустрою міста, організація благодійних акцій для допомоги соціально незахищених груп населення тощо – ВТД). По завершенню акцій на підставі отриманих результатів проведених заходів складається інформаційна записка на адресу організаторів, партнерів і учасників акції з вказівкою основних напрямків добровольчої діяльності і їхніх інноваційних форм реалізації, а також основних цифрових показників результатів акцій.
За підсумками акцій випускається інформаційний бюлетень, проводиться публічний захід – бал волонтерів, під час якого оголошується подяка співорганізаторам, партнерам і учасникам акцій.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
У Миколаєві існує дуже багато проблем, вирішення яких залежить від людського ресурсу. Це і допомога дітям-сиротам, і людям з обмеженими можливостями, і раковим хворим, і екологічні проблеми та багато інших. Тому дуже важливо формувати та розвивати культуру благодійності та волонтерства. Добровольчі ініціативи поширюються майже на будь-яку сферу людської діяльності — роботу з соціально-незахищеними верствами населення (інвалідами, людьми похилого віку, маргіналами); роботу в рамках неформальної освіти, спрямованої на інтеркультурне спілкування; екологічний захист; активізацію населення в глибинці і т.д. Добровольці беруть участь у постійно діючих процесах політичних і соціальних змін, грають величезну роль у побудові громадянського суспільства.

За який час було реалізовано ініціативу
З 2008 року


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива: «Дитячо-юнацький клуб»

Місія програми — формування гармонійно розвиненої дитини з багатою емоційною сферою і активною життєвою позицією.
Цілі: створення додаткових умов для розвитку та самореалізації дітей у віці від 6 до 16 років; забезпечення 100% зайнятості дітей у позашкільний та канікулярний час.
Завдання: залучення максимального числа дітей і підлітків у систему спортивно-оздоровчих заходів, спрямовану на гармонійний розвиток фізичних якостей, загальної фізичної підготовки, вольових і морально-етичних якостей особистості, формування потреби до занять спортом та ведення здорового способу життя; оволодіння основами техніки самооборони, освоєння техніки рухливих ігор; проведення масових оздоровчих та спортивних заходів, різних свят, змагань, т.д..; організація змістовного дозвілля та відпочинку дітей і підлітків під час шкільних канікул; проведення спільних заходів для дітей та батьків з метою створення теплих стосунків у сім'ї, формування сімейних традицій; надання якісного і дбайливого сервісу для дітей та батьків.
Цільова аудиторія: діти працівників підприємств ОК РУСАЛ.
Механізм реалізації. Проект складається з двох компонентів: розвиток (навчання освітнім та спортивно-фізкультурним дисциплінам); самореалізація (формування активної життєвої позиції та участь у суспільно корисній діяльності – акції з благоустрою, зі збору коштів тощо).
Діти відвідуватимуть клуб щодня, по буднях, час перебування — не менше 2 годин. Їм надана можливість знаходитися в клубі з 15-00 до 18-00 год. під наглядом дорослого (координатора клубу). Також передбачається робота на вихідних – клуб вихідного дня.
Програмою передбачається організація свят, відвідування виставок, проведення культурних і спортивних заходів. Заняття та вся супутня діяльність клубу проводиться на платній основі. Призначення і форма оплати — благодійні внески на реалізацію проекту. Зібрані кошти щомісяця вносяться на спеціальний розрахунковий рахунок ЦСП, яким управляє батьківський комітет. За рахунок зібраних коштів оплачується робота викладачів, проводиться матеріально-технічне забезпечення реалізації проекту, проводяться заходи, забезпечується освітній процес. Для реалізації суспільно корисних та інших районних заходів передбачається залучення коштів місцевої бізнес-спільноти (підприємства, приватні підприємці) і донорської організації (грантова підтримка).


Читати далі →
0