Про розділ

Рейтинг
1.28

Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» вже більш як 7 років працює для розбудови громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад. Для більш успішної та ефективної діяльності місцевих неурядових організацій та поширенню найкращих практик діяльності ми прагнемо створити своєрідний майданчик обміну ідеями, де неурядові організації та ініціативні групи могли б поділитись досвідом з успішної реалізації проектів чи ініціатив. Це може бути будь-який успішний з точки зору неурядової організації досвід, який, міг би об'єднати дві або кілька організацій, представити інноваційні методи роботи, або ж демонструвати залученість місцевих громаду до спільної діяльності з НУО.Мета, яку ми ставимо перед собою: створити комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення між секторного партнерства, або ж запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації.Від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» просимо Вас коротко описати найбільш успішні ініціативи (проекти), які були реалізовані Вами (вашою організацією) і можуть бути продовжені як транскордонний проект або ж бути мультиплікувати в інших регіонах чи країнах Східної Європи (Україна, Росія, Польща, Молдова, Білорусь) із залученням Вас (Вашої організації) в ролі експертів.

Обсяг описаної практики не повинен перевищувати 1,5 сторінки тексту і коротко описувати такі основні характеристики:

Назва організації, автора ініціативи

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Назва успішної ініціативи (успішного проекту)

Цільова група (на кого була спрямована ініціатива)

Що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (як зявилась ідея, що було зроблено для реалізації проекту (заходу), як залучались місцеві жителі…)

Які результати були досягнуті (як ці результати можна виміряти, )

Як ви бачите можливе продовження вашої ініціативи, в тому числі в разі мультиплікування ініціативи в інших регіонах, іншими організаціями?

Чи можете ви виступити консультантом, якщо до вас звернеться організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?

Додайте будь-ласка 3-4 фотографії, які б ілюстрували описану вами ініціативу, або лого вашої організації.Будь-ласка присилайте Ваші практики на адресу vinmonp@gmail.com з поміткою «Добрі практики», або публікуйте самі на сторінці Громадських ініціатив в Україні.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (5)

Sasha larysa alvina Natalitok Anna87
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Миколаєва: «Територія РУСАЛу»

Програма «Територія РУСАЛу» направлена на створення можливостей для реалізації інноваційних соціальних та інфраструктурних проектів, які направлені на вирішення актуальних проблем населення та істотно підвищують якість життя дітей та молоді в регіоні. Програма передбачає надання фінансової допомоги неприбутковим організаціям, державним та муніципальним установам та закладам, адміністрації муніципальних утворень та їх структурним підрозділам для реалізації кращих проектів соціальної направленості, обраних на конкурсній основі.
Завдяки програмі «Територія РУСАЛу» в 2012 році вдалось підтримати 15 проектів, сукупний внесок соціальних інвестицій компанії в реалізацію яких склав 1,4 млн. грн. Пріоритет відданий проектам, спрямованим на розвиток дитячого, вуличного і сімейного спорту, туризму, підтримку науково-технічної творчості молоді в галузі інформаційних технологій, моделювання, організацію культурного та розвиваючого дозвілля дітей, підвищення екологічної культури городян, просування волонтерства серед молоді, надання адресної допомоги соціально — вразливим верствам населення.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В Миколаєві багато громадських, молодіжних та муніципальних організацій, які реалізують соціальні проекти, вирішуючи важливі проблеми місцевої громади. В більшості випадків члени цих організацій працюють на громадських засадах та залучають активну молодь до реалізації своїх благодійних, волонтерських програм. Для успішної реалізації та більшої ефективності проектів їм необхідна матеріальна допомога для забезпечення проектної діяльності. Також у більшості випадків громадськість реалізує свої ідеї стихійно, не ставлячи цілей, завдань, конкретних термінів, не аналізуючи очікувані результати. Тому грантовий конкурс «Територія РУСАЛу» не лише надає підтримку активним організаціям м. Миколаєва та області в реалізації їх благодійних програм, але й спонукає оформити їх ідеї в проектну заявку, що сприяє формуванню ефективної, послідовної та систематичної діяльності, яка спрямована на вирішення місцевих соціальних проблем.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива реалізується з 2011 р.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Одеси: Вишиванковий фестиваль.

Вишиванковий фестиваль – найбільше патріотичне свято на півдні України, приурочене до Дня Незалежності і Дня Прапору. Проводячись на благодійній і некомерційній основі, фестиваль ставить на меті виховання патріотизму, відновлення традицій, збільшення привабливості Одеси як туристичного та культурного центру. Крім того, фестиваль, що проводиться на принципах добровільної участі, пропагує цінності волонтерського руху.
Фестиваль проходить щороку (з 2009) впродовж кількох днів і включає значну кількість заходів, серед яких підйом великого національного прапору України Потьомкінськими сходами та живий ланцюг людей у вишиванках, що стали символом не лише свята, а й Одеси.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея виникла через те, що для Одеси масштабні заходи національно-культурного спрямування не є чимось звичним. Руху цій ідеї надали люди, які щиро вірять, що українська культура, традиції, історія — це наш скарб. Нація, яка не пам'ятає своєї історії, забуває свою культуру, перестає бути окремою нацією, втрачає свою самобутність. Щоб не допустити цього, потрібен був поштовх, аби знову збудити інтерес до усього українського серед одеситів та гостей міста. Як виявилося, такої думки дотримується досить велика кількість соціально активної молоді, яка бажала створити для українців справжнє українське свято. Так виникла ідея проведення фестивалю, основою якого став Вишиванковий ланцюг як символ єдності українського народу.

За який час було реалізовано ініціативу
Тривалість усіх стадій реалізації проекту — 4 місяці: з 15 травня до 15 вересня. Власне фестиваль проходить 23-26 серпня.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива: Волонтерський соціальний інтеграційний театр «Дорогою добра»

ХОМГО «Харківський центр волонтерів» має 7-річний успішний досвід волонтерської діяльності та соціальної роботи. Одним з напрямків діяльності нашої організації є сприяння творчій самореалізації та інтеграції дітей та молоді з особливими потребами.
Волонтери організації, в процесі підготовки соціальних акцій мали велике бажання зробити їх ще більш цікавими та яскравими для їх учасників, в результаті чого виникла ідея постанови лялькової вистави «Казка про дружбу», а потім ця ініціатива виросла в створення справжнього волонтерського інтеграційного театрального колективу, до складу якого входять: волонтери, діти та молодь з особливими потребами, діти-сироти, вихованці дитячих будинків та інтернатних закладів, члени багатодітних, прийомних сімей.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея створення волонтерського соціального інтеграційного театру «Дорогою добра» виникла під час підготовки волонтерами організації соціальної акції «Країна чудес», що полягає у проведенні виїзних соціальних акцій у лікарнях, дитячих будинках та інтернатних закладах, реабілітаційних центрах для дітей та молоді з особливими потребами.

За який час було реалізовано ініціативу
За один рік


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива: Благодійний довгостроковий волонтерський проект «Лікарняні клоуни в Харкові»

Робота клоунів в дитячих лікарнях позитивно впливає на:

1. активізацію процессу оздоровлення дітей
2. успішну адаптацію дітей до умов стаціонару
3. покращення психоемоційного стану дітей в умовах лікарні
4. урізноманітнення досугу дітей в лікарні
5. профілкатику виникнення рецидивів основного захворювання та розвитку ПТСР у дітей.
6. зниження напруги у батьків хворих дітей.

Проект дуже привабливий для волонтерів — крім допомоги хворим дітям вони мають унікальну можливість творчого та особистісного розвитку.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Проект виник з метою запобігання психологічного травмування дітей та сімей в умовах перебування на стаціонарному лікуванні за допомогою лікарняної клоунади.

За який час було реалізовано ініціативу
Початок реалізації проекту – квітень 2013 р.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успешная история из Крыма: Присвоение имени Амет-Хана Султана международному аэропорту «Симферополь»

Инициатива вызвала огромный резонанс и поддержку в украинской и зарубежной общественности.
И хотя Симферопольскому аэропорту имя Амет-Хана Султана пока еще не присвоено, некоторые цели инициативы уже достигнуты, например:
— Аэропортам городов Львова и Донецка присвоены имена Д.Галицкого и С.Прокофьева соответственно.
Крым же «решительно выбросил из своих рук» шанс стать пионером в Украине в применении международной практики присваивать аэропортам имена выдающихся людей.
— Украинское и крымское, в частности, общество стало изучать сведения об Амет-Хане Султане, которые ранее ограничивались различными способами ввиду национальной принадлежности героя.
— Инициативной группой спонсированы изготовление и установка памятной стелы на территории Государственной летной академии Украины (г. Кировоград) и издание книги об Амет-Хане Султане, разработаны, изготовлены и распространены плакаты о нем, осуществляется сбор средств на изготовление памятника Амет-Хану Султану и др. мероприятия, связанные с именем этого человека.

Что стало причиной инициативы, как возникла идея ее реализации?
Причин несколько, но основные из них это:
1. Возместить часть долга потомков перед памятью выдающегося авиатора и человека, уроженца Крыма и его патриота Амет-Хана Султана;
2. Стремление внедрить в Украине международную практику присваивать имена выдающихся людей аэропортам;
3. Улучшить имидж Крымского полуострова как территории, на которой берегут и чтут память о своих легендарных земляках-героях;
4. Повысить привлекательность Крыма и его главной воздушной гавани – Симферопольского аэропорта и др.

Идея реализации этой инициативы возникла у председателя группы накануне расширенного заседания инициативной группы авиаторов, которое состоялось 7 января 2010 г. в г. Симферополе.

За какое время было реализовано инициативу?
В полном объеме реализовать инициативу ПОКА еще не удалось. Имя Амет-Хана Султана Симферопольскому аэропорту еще не присвоено по субъективным причинам.
Не смотря на это, борьба за реализацию э инициативы авиаторов еще продолжается.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Новопавлівки: Від осередку духовності – до душ людей

Ініціатива спрямована на збереження та відтворення християнських моральних цінностей на селі, через відродження Православного Храму. Вважаємо що місія відбудованої церкви — бути творцем людського щастя, лікарем і цілителем душ людських, відродженням духовного життя.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною ініціативи стало небажання миритися із відсутністю релігійної споруди на селі та бажання відродження Храму Пресвятої Богородиці, який в середині минулого століття був зруйнований. Кожен з людей відчував неоцінену втрату, немов загубили когось із рідних. Селяни знаходили в стінах Храму спокій, умиротворення, підтримку. І от всього цього не стало.

За який час було реалізовано ініціативу
1 рік

Детальний опис ініціативи — що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
На протязі багатьох років у нашому селі Новопавлівка не було церкви, жителі громади не мали змогу провести хрещення новонароджених дітей, поховання, вінчання. З цією метою їм доводилося їхати по бездоріжжю у районний центр м.Баштанку за 15 км від села. В 60-х роках минулого століття наш Храм був зруйнований — це було горде, величне творіння рук людських з високими сяючими куполами, голосистою дзвіницею, які було видно і чути з усіх навколишніх сіл. І от у жителів виникла ідея, якщо ми не можемо відбудувати такий храм, але найти приміщення ми в змозі. Після розпаду Радянського Союзу залишилися пусті приміщення райспоживспілки. Ініціативна група людей звернулася до голови правління з проханням про безкоштовну передачу об’єкту для благих намірів.

І почалася кропітка робота. З початку не всі жителі територіальної громади повірили в те, що це реально зробити. Але один за одним громада об’єднувалася навколо активу. Спочатку був придбаний іконостаз, люди зносили ікони та все що могли. Придбали підсвічники (вартістю 2,4 тис. грн.), цеглу для будівництва огорожі (вартістю 5,0 тис. грн.). Люди бачачи успіхи своєї спільної роботи повірили, що нам все вдасться. Підключилися товариства — надали допомогу в придбанні металевої огорожі – 11,0 тис. грн. Власними силами організували суботник по будівництву огорожі. Ми вже придбали купол за 15,0 тис. грн., встановили металопластикові двері — 3,2 тис.грн, до дверей Храму поклали плитку – 3,0 тис. грн…

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Громада об’єдналася для реалізації ініціативи, ми повірили, що можемо багато чого зробити власними силами. В стінах Храму кожен житель має змогу знайти спокій, умиротворення, підтримку.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Ініціатива дала можливість активізації громади, залученню широких верств населення до співпраці, зняло соціальну напругу та допомогла повірити, що громадські ініціативи стають реальністю. В людей прокинулося почуття милосердя, любові до ближнього. Серця людей стали відкриті для спілкування, поваги один до одного. Кожний житель зробив свій внесок задля доброї справи. Від кожного з нас залежить як нам жити і що робити. Відроджений Храм охоплює не тільки село Новопавлівку, але і села які знаходяться неподалік – це 6 сіл.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ми і надалі працюємо сьогодні:
— кооперуємо кошти задля ремонту покрівлі, щоб встановити купол;
— замінити вікна;
— провести опалення
В нас багато ще роботи, але ми з нею справимося, адже головне — це віра.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не треба боятися, треба громаді об’єднуватися та вирішувати проблеми спільними зусиллями. Тільки разом можна досягти успіхів.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Будемо раді допомогти.

*************************************************************************************************************

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива: Краща ініціатива у сфері розвитку благодійництва

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи: Новопавлівська громадська організація «Імпульс»

Контактні дані організації: Березовська Світлана Вікторівна
(067)-964-91-88
s.v.berezovska@mail.ru

Назва успішної ініціативи: Від осередку духовності – до душ людей
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива зі Скадовська: «Ми проти несанкціонованих сміттєзвалищ»

Ініціатива була створена для привернення уваги молодого покоління до проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ, для підвищення екологічної та загальнолюдської культури, виховання небайдужості учнів до питань чистоти довкілля. Ініціативою було впровадження проектної діяльності серед учнів школи, що включала в себе виявлення, фотозйомку та нанесення на карту міста несанкціонованих сміттєзвалищ; створення презентацій та відео сюжетів про недбале відношення до екології рідного міста; створення та розповсюдження буклетів та рекламних листівок про правильне поводження зі сміттям; волонтерський рух проти недбалого ставлення до навколишнього середовища.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Причиною ініціативи стала наявність у місті несанкціонованих сміттєзвалищ, які не вивозилися на міський смітник, що спричиняло неохайний вигляд деяких вулиць міста.

За який час було реалізовано ініціативу
З листопада 2012 р. по квітень 2013 р.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна історія з Кіровограда: Великодній благодійний аукціон

Проект був започаткований у 2009 році. Відтоді щороку до Великодня проводиться Великодній благодійний аукціон, організаторами якого є Медіа-група «Весь Кіровоград», Кіровоградський обласний художній музей та Арт-студія Андрія Кадигроба.

Це продаж картин, безоплатно наданих художниками, меценатами, галереями, колекціонерами для збору коштів на допомогу дітям

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Бажання долучитися до благодійницької діяльності та надати реальну допомогу дітям

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 2009-2013 рр.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна історія з Кіровограда: «Театр у музеї»

Ідея створення у провідному регіональному музеї центральної України креативного проекту «Театр у музеї» виникла у 2011 році, і вже більше ніж два роки досить успішно в художньому музеї працює оновлена «Театральна вітальня» та реалізовано проект «Театр у музеї», в рамках якого пройшли ряд моновистав у виконанні провідного актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького, заслуженого артиста України Юрія Жеребцова

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Бажання змінити відношення до культури в загалом та до театру та музею зокрема

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом двох театральних сезонів за період 2011 – 2012рр. та 2012 -2013 рр.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Новомиколаївки: Шкільний ганок

Ідея сучасного шкільного ганку була оголошена перед адміністрацією селища та на засіданні селищної ради і підприємців, отримала одобрення і підтримку. Оголошено на загальношкільних, класних зборах.

Ідея ініціативи
Причиною став аварійний стан шкільного ганка, а ідею ініціативи підтримали підприємці-випускники школи

За який час було реалізовано ініціативу
2 місяці


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Вінниці: Рівні можливості у виборах для людей з інвалідністю

Ціль даного проекту – переконати людей з інвалідністю (особливо молодь) та людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, у важливості їхньої громадської активності, у їхній значимості й залучити їх до виборчого процесу, а також налаштувати громаду Вінниччини на толерантне ставлення та розуміння проблем вищезгаданих категорій і всіляке сприяння їхньому волевиявленню у виборах 2012 року.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Щоразу, коли в Україні проходять вибори (президентські, парламентські чи місцеві), велика кількість людей з різних причин залишаються осторонь. Таким чином результати виборів, навіть якщо вони пройшли без явних порушень, не можливо вважати ВОЛЕЮ НАРОДУ, оскільки деякі верстви населення просто не мали можливості виявити свою волю. Серед цих категорій – люди з інвалідністю. І якщо люди з обмеженими фізичними можливостями старшого покоління хоч в якійсь мірі беруть участь у виборах, то молоді люди з інвалідністю, які отримали право вперше голосувати, залишаються бездіяльними. Вони ще не мають активної громадської позиції, вони звикли до постійної опіки з боку старших, вони зовсім не відчувають себе потрібними суспільству, державі (в тому числі й через непристосованість дільниць до фізичних особливостей цих людей). Також здебільшого залишаються осторонь виборів люди, що живуть з ВІЛ/СНІД. Багато хто з них також мають інвалідність. Через проблеми зі здоров’ям, через проблеми в сім’ях, через деморалізацію та загальну зневіреність у державі тощо, ця верства населення не вважає за непотрібне висловлювати свою думку щодо майбутнього державного устрою.

За який час було реалізовано ініціативу
За 1 рік: грудень 2011 р.- грудень 2012р.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна ініціатива з Шепетівки: Мистецький клуб «Третій сектор»

Мета ініціативи – забезпечити молоді Шепетівки безалкогольне змістовне дозвілля та орієнтацію на здоровий спосіб життя у вигляді тематичних вечірок та занять за інтересами через систематичну діяльність молодіжного мистецького клубу «Третій сектор».
Цільова спрямованість – молодь віком 15-35 рр.
Ресурси ініціативи:
• праця волонтерів;
• приміщення Обласного літературно-меморіального музею М. Островського;
• матеріально-технічна база МГО «КЕДР» (паперова та електронна бібліотеки, комп’ютерна та копіювально-розмножувальна техніка, барабанна установка, мікшерний пульт тощо).
Гасло ініціативи – «Різна молодь – єдина мета: розкриємо себе, принесемо користь суспільству».

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
У місті Шепетівка з населенням 43 тис. осіб, де частка молоді віком до 35 років складає 23 %, було скасовано діяльність єдиного розважального закладу – кінотеатру, а діяльність мистецьких гуртків та спортивних закладів є недостатньою для охоплення всієї аудиторії.

За який час було реалізовано ініціативу
Початок впровадження ініціативи – 2007 рік і триває досі, постійно вдосконалюючись.


Читати далі →
0
24 липня 2013

Успішна історія з Житомира: Якісна позашкільна освіта – запорука успішної самореалізації особистості

У ході ініціативи було проведено дослідження функціонування та фінансування системи позашкільної освіти м Житомира; вивчено запити школярів підліткового віку стосовно послуг позашкільної освіти (саме в цій віковій категорії спостерігається суттєве зменшення відвідувачів, як дівчат, так і хлопців); розроблено проект та пролобійовано прийняття міської цільової соціальної програми утримання та розвитку позашкільної освіти за місцем проживання на 2013-2015 роки з урахуванням потреб дітей, визначених у ході дослідження; за результатами проведеної роботи було додатково відкрито новий підлітковий клуб.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Під час тренінгу для представників управлінь, відділів та служб Житомирської міської ради з питань ґендерного бюджетування виникла ідея дослідження функціонування та фінансування системи сфери позашкільної освіти м. Житомира, яке було проведено за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта. Актуальність теми, зацікавленість та небайдужість до питань проведення дозвілля дітьми у соціально схвалюваний спосіб сприяли тому, що експерти ЖОМГО «Паритет» продовжили реалізацію ініціативи щодо вивчення та покращення системи позашкільної освіти м. Житомира.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціативу було реалізовано протягом року (травень 2012-червень 2013 року)


Читати далі →
0
19 липня 2013

Успішна ініціатива з Закарпаття: Проект "Зелений дім"

Ціль проекту – втілення принципу надання вудки, а не риби ( Євангеліє), шляхом створення невеликих тепличних господарств для вирощування овочів в багатодітних родинах Закарпатської області. Навчання цих родин прибутковому веденню господарства.

Криза завжди зачіпає в першу чергу самі бідні верстви населення, що мають малі доходи або ці доходи зовсім відсутні. Тобто найбільше вона б»є по пенсіонерам, інвалідам та багатодітним. Ми вважаємо, що діти наше майбутнє і стараємося допомагати багатодітним батькам саме на селі.

Село завжди було обділене при всіх попередніх формах держави, що існували на Україні, включаючи царську Росію. Незалежна Україна стала ще гіршою для села, чим Радянський Союз, хоча всі це не помічають. Тільки скота стало за ці роки в десять раз менше, як було в колгоспах.

Держава вже не гарантує в Конституції свій обов’язок надати роботу і село потрохи деградує і спивається. Допомога на дитину при малому доході складає половину прожиткового мінімуму і це примушує їхати на заробітки або красти, що є не нормальним.

Тому ми пропонуємо надавати багатодітним сім’ям теплиці для вирощування овочів у низинних районах Закарпаття. На протязі 2008-2012 років ми вже побудували 70 теплиць. Така теплиця без обігріву дає доходу 50-55 гривень кв.м. без обігріву і в два рази більше при опаленні. Тобто, сім’я отримає не допомогу ( їжу, одяг), а засіб для виробництва на 20-25 років і зможе кормити дітей, вчити їх чи придбати різні речі.

Ще один наш принцип – повернення коштів на протязі трьох років ( без процентів та інфляції) за теплицю. Послуги спеціалістів безплатні, але за теплицю треба платити. Це забезпечує неможливість продажу труб на металобрухт і допомагає наступним отримати теплицю. Повернення коштів тисне на психіку людей, сильно її міняючи. Це змушує працювати прибутково, так як часто ці родини чекають все безкоштовно.

Теплиця дає 20 -23 тисячі гривні прибутку, з яких половину треба повернути, а половину використати на власні потреби. Тобто родина, збільшивши дохід, родина через три роки стає власником основного засобу. Дохід від особистого селянського господарства в Україні не оподатковується. Вже, наприклад, в Угорщині власники високих ( промислових) теплиць платять податки .


Читати далі →
0
19 липня 2013

Успішна історія з Донецька: ІІ Обласний фото-крос для молодіжних громадських організацій «Кадри вирішують все»

Ідея проведення фото-кросу для МГО регіону з’явилася не випадково. Цей захід задумувався як творче змагання між командами МГО, для «перевірки кадрів» організацій на уміння працювати у команді та шукати нестандартні підходи до вирішення поставлених проблем. Саме для цього учасники ставляться в певні рамки: дозволяється використання лише одного фотоапарату, обмежений час на виконання кросів (завдань), та самі завдання команди отримують перед стартом…

Учасники залучались за допомогою інформаційної розсилки по електронній базі МГО області, розміщення анонсів на різних громадських порталах, соціальних мережах.


Читати далі →
0
19 липня 2013

Успішна історія з Краматорська: Чемпіонат з дворових видів спорту в Краматорську

Метою проведення заходу є відродження традицій неформального спілкування городян за місцем проживання, виховання дбайливого ставлення до оточуючого простору, формування взаємозв'язків між поколіннями, гармонізація відносин між мешканцями та популяризація активного відпочинку «для всіх» на свіжому повітрі.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
На сьогоднішній день переважна більшість жителів міста проявляє повну пасивність у суспільному житті, сидять по своїх «черепашках» — квартирам, не беруть участь у громадському житті навіть свого будинку, не кажучи вже про суспільне життя міста.
Діти і підлітки, беручи приклад з дорослих — проводять час в Інтернеті і біля телевізора, практично не проводять вільний час з однолітками на свіжому повітрі, у них відсутні комунікаційні навички і уявлення про те, чим можна займатися «не вдома».
Без залучення людей до близьких, доступних і зрозумілих для них заходів, їх важко буде в майбутньому залучити до більш серйозних і соціально-важливих проектів, спрямованих на консолідацію громадського суспільства.

Сама ідея чемпіонату виникла під час спостерігання за молоддю, коли вони грали у доміно та почали сперечатися за правила гри. Усі дворові «види спорту» не потребують значних ресурсів, тому і виникла така концепція — проведення малобюджетного, але цікавого заходу для залучення мешканців багатоквартирних будинків.

За який час було реалізовано ініціативу
Перший раз пілотний проект було здійснено у вересні 2012 року, буде продовжено у серпні-вересні 2013 року.


Читати далі →
0
19 липня 2013

Успішна історія зі Слов'янська: 10 регіональний театральний фестиваль «7етаж» збирає друзів»

Регіональний театральний фестиваль «7этаж» збирає друзів» традиційно ініціюється та проводиться СМГО «Студентський театр «7 этаж». Фестиваль збирає кожного року понад 20 театральних аматорських колективів регіону. В різні роки в ньому брали участь представники Луганської області та Харкова.
Фестиваль є конкурсом, тому професійне журі, в склад якого входять режисери, діячі культури, визначають кращий колектив, який отримує Гран-прі. Також є колективи-переможці в різних номінаціях: найкраща чоловіча (жіноча, дитяча) роль, найкраща режисура тощо.
Фестиваль проводиться при підтримці Донецького обласного управління у справах сім‘ї та молоді та Слов‘янської міської ради.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея ініціативи виникла 10 років назад, коли СМГО «Студентський театр «7 этаж» проводив підсумкові заходи, присвячені закриттю чергового театрального сезону. Кожного року кількість учасників святкових концертів постійно збільшувалася, в них брали участь театральні колективи з інших міст. Так виникла ідея проводити театральний фестиваль, де б могли брати участь дитячі та молодіжні аматорські (непрофесійні) театральні колективи. За 10 років фестиваль виріс до регіонального рівня.

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом шести місяців


Читати далі →
0
18 липня 2013

Успішна історія зі Львівщини: “Психолого-ресоціалізаційна підтримка літніх”

Наш проект розрахований на людей, які пережили тоталітарні режими. Через депресивну місцеву інфраструктуру у людей загострюються посттравматичні стресові розлади, одержані у свій час під час ув’язнень, виселень, репресій, примусових робіт. Ці люди досі не отримують спеціалізованої психолого-ресоціалізаційної підтримки. Ми запропонували варіант залучення до усунення цієї проблеми групи психологів з паралельною організацією дозвіллєвих заходів для того, щоб ці люди позбулись тягаря посттравматичних стресових реакцій, відчуття самотності, забутості і набули соціальних мотивацій до життя, передали свій безцінний життєвий досвід молоді. Усі проведені заходи спрямовувались на налагодження спілкування, взаємодії, розуміння, а також організації площадок для діалогу поколінь.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Спонукальним чинником до реалізації проекту стала ситуація, що населення, яке проживає на периферії від районного центру, через вкрай мінімізовану інфраструктуру, зневірилося у деклараціях влади щодо забезпечення йому належних гідних умов та послуг. Найбільше це стосується людей літнього віку, зокрема тієї частини, що зазнала у минулому столітті репресій від тоталітарних режимів. Проект базується в основному на використанні таких інституцій, як школа, центральна районна лікарня, фахівців – практичних психологів, та учнів – волонтерів, які отримавши додаткову підготовку здатні забезпечити заявлену у назві проекту підтримку з багатьма дозвіллєвими заходами, екскурсіями (поїздками), духовним наснаженням, активізацією місцевих народних традицій, обрядів тощо. Цей набір заходів для бенефіціарів із периферійних поселень зменшує
їх десоціалізацію, пригніченість, постстресові реакції, налагоджує так потрібні їм спілкування, навчає способів само- і взаємодопомоги, що доступна для використання на тривалий час.

За який час було реалізовано ініціативу
01.09.2012-31.12.2013


Читати далі →
0
18 липня 2013

Успішна ініціатива з Криму: Лагерь «Берег здоровья» для инвалидов, членов их семей и их друзей

2009год – летний оздоровительный лагерь – село Песочное, осенний туристическо-экскурсионный г. Старый Крым. 2010год – весенний туристическо-экскурсионный – г. Судак, летний оздоровительный лагерь г. Щелкино. 2011год — весенний туристическо-экскурсионный г. Керчь, летний оздоровительный пос. Героевское, осенний туристическо-экскурсионный г. Ялта. 2012год — весенний туристическо-экскурсионный г. Севастополь, летний оздоровительный пос. Героевское, осенний туристическо-экскурсионный г. Алушта. 2013год — весенний туристическо-экскурсионный г. Бахчисарай — Соколиное

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Идея родилась в 2008 году, когда в городе Керчи проходила конференция, посвященная вопросам реабилитации лиц с ограниченными физическими возможностями методами туризма и активного отдыха. Реализовать идею решили простым и демократичным способом. Создали палаточный лагерь

За який час було реалізовано ініціативу
Лагеря проходят с 2009 года по настоящее время. На организацию и подготовку к проведению каждого лагеря уходит примерно 2 месяца.


Читати далі →
0
16 липня 2013

Успішна ініціатива із с. Тельманове: "Чисто-ТАК!"

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причиною ініціативи стало незадовільне екологічне становище та занедбаний зовнішній вигляд селища Тельманове, яке є районним центром, місцем торгівлі, проведення культурних, політичних, спортивних заходів, однак потерпає від забруднення через відсутність звичайних смітників у місцях найбільшого скупчення людей.
За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 3 місяців
Коротке резюме ініціативи (не більше ніж 600 знаків)
В результаті виконання проекту на центральній вулиці Леніна, біля Будинку культури, в парковій зоні, на стадіоні «Граніт», на подвір'ї новоствореного ОСББ, на території Будинку дитячої та юнацької творчості та біля магазинів встановлено 40 смітників.
Досягненню мети сприяли такі чинники, як згуртованість ініціативної групи, активна співпраця влади, бізнесу та громадськості, усвідомлення ними актуальності проблеми Для забезпечення життєдіяльності результатів проекту були проведені особисті зустрічі керівника проекту з керівниками установ, біля яких потім були встановлені смітники, укладені угоди між селищною радою та керівництвом підприємств щодо зберігання та своєчасного прибирання смітників.


Читати далі →
0
16 липня 2013

Успішна ініціатива з Донеччини: "Дитячий вулик"

Бажання мати місце в селі, де ввечері і вдень кожен мешканець незалежно від віку міг би прийти туди, де затишно, красиво і безпечно.
Тому мешканці села Конькове, вирішили реалізувати проект в ході якого за допомогою членів нашої ініціативної групи було зведено дитячий ігровий майданчик — перший крок, на шляху до залучення і активізації місцевої громади.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації
Ідея нашого проекту виникла після відвідування семінарів, які проводила Спілка Української Молоді в Україні. Завдячуючи СУМ на базі Коньковської ЗОШ І-ІІст. утворилася ініціативна група, яка здатна працювати над розробкою та реалізацією місцевих ініціатив. До складу групи увійшли дирекція школи, вчителі, працівники школи, представники сільської ради, не байдужі жителі села, учні — старшокласники.
За який час було реалізовано ініціативу
Проект « Побудова дитячого ігрового майданчика « Дитячий вулик»» реалізовувався з 15 вересня по 15 грудня 2012року.

Коротке резюме ініціативи
Проект « Дитячий вулик » був націлений на сприяння налагодження результативної комунікації громади з органами місцевого самоврядування, посилення громадської свідомості мешканців села, об’єднання ресурсів органів місцевого самоврядування та громади села для вирішення соціально-значимих проблем, з метою забезпечення організації та розвитку дитячого дозвілля шляхом побудови дитячого ігрового майданчика. В ході реалізації проекту вирішено питання дозвілля, відпочинку, культурно-оздоровчого виховання молодих сімей та благоустрою села.


Читати далі →
0
11 липня 2013

Успішна ініціатива із Запоріжжя: Художня Премія серед учнів і шкіл “Золотий Пензлик”

Всі українські діти є талановитими — хтось в співах, хтось в танцях, хтось в спорті. Але всі діти полюбляють малювати, і саме Художня Премія “Золотий Пензлик” покликана об'єднати більшість дитячо-юнацьких талантів у вигляді благодійних інтеграційних концертів талантів, художніх майстер-класів, творчих зустрічей з зірковими вокалістами, художниками та літераторами й відкритого конкурсу-виставки малюнків.
“Золотий Пензлик” щорічно реалізується з вересня по травень (протягом навчального року).
Це є цікавий захоплюючий проект, який одночасно є і конкурсом, тобто змаганням, і в той самий час розвиває командний дух серед його учасників — серед дітей та батьків, учнів та вчителів, навчальних класів, гуртків і шкіл взагалі. Найактивніші школи, притулки й інтернати проекту отримують відзнаки та подарунки (сучасні комп'ютери та набори фарб), а 12 найкращих юних художників і художниць — призи та грошові премії від 200 до 400грн кожен та кожна, незалежно від соціального та фізичного стану.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
На території України щорічних премій, які підтримують та відзначають художників — лишень чотири, три з яких мають виключно регіональний рівень (Київська, Чернівецька, Полтавська), і одна — загальнонаціональна (ПінчукАртЦентр). Але справа в тому, що їхніми учасниками можуть бути виключно повнолітні особи, тобто ті українці, які досягли 18 річного віку. А от дитячо-юнацької подібної щорічної премії з розвитку та підтримки молодих художників і художниць до 2010 року просто не існувало. Тому у вересні 2010 року, коли була офіційно зареєстрована наша Запорізька Обласна Молодіжна Організація “Наше щасливе життя”, була започаткована особлива премія для юних художників та художниць — щорічна Художня Премія серед учнів і шкіл “Золотий Пензлик”.


Читати далі →
0