04 листопада 2015

Тренінг «Як написати грантову заявку» у Сумах.

Як навчатись молодим активістам та навчати інших у теперішніх умовах конкуренції на бюджетні кошти та фактичної совковості владних структур в Україні? Донори з усього світу готові допомогти фінансово реалізувати твої ідеї! Єдине, що тобі потрібно – вміти описати свої думки так, аби інші також загорілися ними! Проектний менеджмент – його ази, нюанси та інші маленькі особливості – про усе це можна буде почути на тренінгах циклу: «Як написати грантову заявку» 14-15, 21-22 листопада та 5-6 грудня, які організовує «Сумський обласний комітет громадських організацій».
Витрати на дорогу, проживання та харчування покриваються організаторами. Зголоситися можна на будь-який із заявлених тренінгів.
Учасниками тренінгів можуть стати активні молоді люди, студенти, предстанвники ГО Сумської та Харківської областей. Для участі необхідно заповнити анкету: goo.gl/forms/yR5kaw4yoQ.
Проект реалізується завдяки фінансовій допомозі Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Думки учасників та організаторів циклу навчальних тренінгів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
За детальною інформацією звертайтесь: +380500210784, o.lexa.ven@gmail.com (Олеся Горяйнова), +380669901393, andriy.rybalko@gmail.com (Андрій Рибалко).
0
08 жовтня 2015

Піднімайтеся! У Сумах відбулася неформальна конференція

Вихідні − гарний час для відпочинку. Чудова можливість щоб з’їздити з родиною на природу востаннє за цей рік, поспати побільше, або просто розслабитися за читанням улюбленої книги. На вулиці осінь, так що не дуже хочеться кудись іти… Але все це не про Суми! 3-4 жовтня у місті пройшла перша міська неформальна конференція Get Up Camp 2015. Організаторами заходу став Сумський обласний комітет молодіжних організацій за підтримки Української академії банківської справи, Національного фонду підтримки демократії та Ради молодих вчених. Організатори у своїй групі в соц. мережі зазначають: «Що таке GetUp Camp? Це перший в Сумах баркемп, створений для громадських активістів самими ж громадськими активістами. Ми запрошуємо всіх поділитись досвідом, історіями успіху і, що найголовніше, технологіями досягнення цього успіху. Баркемп будується на ініціативі гостей, програму баркемпу формують самі учасники».
Для того, щоб стати учасником цього заходу, потрібно було зареєструватися через Інтернет, а зранку в суботу кожен отримав символічні дарунки. Загалом на Get Up Camp-і виступило 22 спікери. Серед яких: Влад Леготкин (прес-секретар Вконтакті, Україна), Андрій Німкович ( Харківський інститут фінансистів), Наталя Ярошенко (волонтер), Ігор Тихолаз (КНК Медіа), Олександр Санченко (засновник «СтудМіс», «Твій голос») та багато інших.
Багатьом учасникам важко було визначити найцікавішого спікера. Ось на думку Наталі Ярошенко це був: «Валентин − волонтер АТО. Неочікувана лекція, проте дуже чітка і змістовна. Апріорі хороші поради, які допоможуть молоді стати на крок ближче до реалізації своєї мрії». «Якщо один, то Костя Білик, – каже Андрій Німкович, − це було неочікувано, цікаво, доступно, на позитиві». А от Арсен Івахник не може визначити: «Я не можу виділити когось одного, так як кожен був по-своєму гарний. Скажу так, найцікавіший матеріал був у Леготкіна, він розвіяв безліч міфів і розповів парочку фактів. Найцікавішою людиною, яка заряджає собою, став Андрій Німкович. І звичайно ж, просто бомба позитиву − Костянтин Білик. Костю я знаю давно, але досі не перестаю дивуватися його вмінню залучати публіку, тільки він може в день народження примчатися і замінити спікера, це унікальна людина»… Отож, скільки людей стільки й думок. Мені вдалося спитати у спікерів та учасників, що їм сподобалося більш за все з баркемпу.
Який найприємніший спогад в вас залишився після Баркемпу?
— Найбільше сподобалась прогулянка з кількома учасниками Сумами після першого дня баркемпу, – відповідав один зі спікерів Get Up Camp-у Андрій Німкович.
— Найприємніше в таких заходах − це кава-брейк. Ти маєш можливість в теплій, навіть домашній атмосфері поспілкуватися з тими, кого в простий день навіть на кофе витягнути не можливо, такого ж навіть активіста як і ти. Можливо поближче і на конкретні питання поспілкуватися зі спікером. – говорить Арсен Івахник.
Це ж питання я задала Наталці Дєнісовій, голові СОКМО та організатору цього баркему: «Найприємніше було бачити, що людям дійсно цікаво на нашому заході, що люди спілкуються між собою, діляться досвідом. Задоволені залишилися й учасники і спікери. Ще круто, що ми змогли підтримати одну з цікавих ініціатив, яку обрали самі ж учасники. Невеликі кошти, але все ж...».
Так, дійсно цікавинкою цього заходу був конкурс проектів міні-грантів розміром 5 000 гривень. У конкурсі перемогла Тетяна Нянькіна з виставою «Чужий». Як говорить сама Тетяна: «Під час презентації проекту думала: нехай переможе той, кому це потрібно більше всього, думала, як не засмутитися, якщо ми не переможемо і як радіти за переможця». Та коли голоси були підраховані й виявилося, що сама ця вистава перемагає, на обличчі учасниці виступили сльози, сльози щастя. Першою думкою переможниці була: «Я розповім про це моїм дітям». Та вистава святкувала цю перемогу тяжкою репетицією: «Я сказала дітям, що люди в нас повірили і нам необхідно працювати в два рази старанніше». Вистава вийде на сцену у листопаді, а вже найближчим часом вони закуплять усі необхідні матеріали, костюми, обладнання.
«Ми хочемо зробити GetUpCamp циклічним заходом і вже навесні зробити наступний, – каже Наталка Дєнісова, − по відгукам учасників, це новий і цікавий формат, тому, думаємо, що цей захід матиме успіх і приноситиме користь. Захід проводився за технологією баркемп, але назва GetUpCamp «запатентована» за СОКМО і Сумським баркемпом. Тож, тепер матимемо свій!». Отож хто не встиг відвідати перший Баркемп, не все ще втрачено, приходьте навесні.
Цей захід доводить, що останні теплі осінні вечори можна проводити не тільки затишно, а й корисно. У Сумах теж можливо корисно проводити час.

Ольга Баранова
0
06 жовтня 2015

Новий формат, активна молодь, цікавий досвід - це все GetUpCamp 2015 в Сумах!

Неформальна конференція громадський активістів GetUpCamp 2015 була організована Сумським обласним комітетом молодіжних організацій 3-4 жовтня 2015 року в Сумах. Це захід по технології баркемп, який в Україні практикується досить недавно. У Сумах він застосовувався вперше, і ми будемо робити все можливе, щоб не востаннє. Вже навесні плануємо зробити наступний.
Даний формат цікавий відсутністю будь-яких обмежень для учасників і спікерів. Взяти участь у заході може кожен бажаючий, кожен учасник може стати спікером. Програма GetUpCamp протягом заходу змінювалась, з’являлись нові спікери, додавались нові теми. Протягом конфренції учасники мали нагоду відвідати 22 спікери, кожен учасник по 4 спікери в день. Одночасно проводилось від однієї до трьох секцій, залежно від теми та кількості спікерів.
Серед учасників були студенти. громадські діячі, школярі, представники преси, просто небайдужі громадяни, молоді мами, школярі. Протягом двох днів захід відвідало 110 людей.
До нас завітали спікери не тільки з Сум, але й з Києва, Харкова, Тернополя:
Ігор Тихолаз (м.Київ) — головний редактор газети «КНК Медіа», та громдаський активіст. Розповідав про народний контроль та інші інструменти впливу на владу.
Оксана Мальченко (м.Суми, Центр Європейських Ініціатив) поділилась досвідом організації Живої бібліотеки. Жива бібліотека це звичайна бібліотека, але книжки в ній — живі люди. Метою бібліотеки є руйнування соціальних стереотипів через живе спілкування.
Амит — розповідав про кундаліні йогу.
Марія Шепетун (м.Фастів) — національний координатор по роботі з волонтерами найбільшої в Україні екологічної організації Let’s do it Ukraine.
Robin Devos (м. Гент, Бельгія, волонтер Центру Європейськіх Ініціатив) — ініціатор проведення SumyEnergyFest в Сумах. Це Фестиваль про розвиток міста. Уже декілька років поспіль Робін зі своїми друзями проводить подібний захід вдома. Нині триденний фестиваль Copacobana користується великою популярністю серед жителів Гента, сприяючи об’єднанню громади, він вирішив запропонувати такий захід і нам.
Олександр Санченко (м.Київ, м.Суми, СтудМіс України) — розповів про особливості організації конкурсу СтудМіс України та про всеукраїнську кампанію “Твій голос”, що спрямована на активізацію виборців.
Влад Леготкін (м.Київ, Прес-секретар ВКонтакті, Україна) — познайомив з роботою ВК, розповів про свій досвід роботи в цій глобальній структурі.
Інна Пилипенко та Олена Лузан (м.Суми, Координатор проекту “КУЛЬБАБА”) — розповіли про неординарний та цікавий фестиваль психології та творчості “КУЛЬБАБА”.
Ярошенко Наталія (м.Київ, м. Суми, волонтер від Форуму видавців) — Волонтерство: можливість чи потреба?
Ковальчук Юлія (м.Тернопіль, ГО «Молодіжне об'єднання „Файне місто“; Громадський рух „ЧЕСНО“) — Вплив молоді на органи місцевої влади.
Платонова Ольга (м.Суми, Сумська МГО ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив) — Донорські і волонтерські проекти.
Яременко Анна (м.Суми, НГО Центр Європейських ініціатив) — European Voluntary Service — можливість отримання досвіду волонтерства за кордоном.
Ростіслав Біллєр (м.Суми, ГО С.П.А.С.) — Зброя та її вплив на суспільство.
Вікторія Микотюк з Тернополя (організація “Файне місто”) познайомила учасників з темою енергозбереження та енергозалежності.
Андрій Німкович (м.Харків, ENASTUS) досить широко та з науковим підходом розповів новачкам у громадському секторі про роботу в команді, її створення, розробку стилю та корпоративної культури команди.
Тетяна Нянькіна (м. Суми) поглибила учасників у світ аматорського мистецтва.
Валентин Бондаренко з Харкова та Олександр Бойко з Сум (але обоє з Ромен родом) розповіли про волонтерство на війні, про мотивацію, самомотивацію, принципи, надихнули своїм прикладом до активності.
Сумчанин Михайло Горкуша (ІГ Інтернет право UA ) говорив з учасниками про нові медіа як інструментарії інтернет-проекту.
А Микола Чернотицький — генеральний директор Сумської ОДТРК надав основні інструментарії створення Суспільного мовлення в Україні.

Наприкінці другого дня Владислав Івченко (відомий сумський письменник) розповів про свій життєвий та творчий шлях. Також презентував своє нове видання “2014”.
Теми для обговорення були на всі смаки. Учасники мали змогу вибрати собі, що цікавіше, змінити секцію, стати спікером.
На початку заходу було оголошено конкурс на кращу громадську ініціативу. Протягом першого дня всі бажаючи реєстрували свої ідеї, а 4 жовтня презентували всім учасникам. Всього було подано 8 ініціатив. Загальним відкритим голосуванням був визначений переможець — Нянькіна Тетяна з ініціативою організації театру для дітей-сиріт. Ця ініціатива отримала 5000 грн.
Дуже дякуємо за величезну підтримку нашому генеральному партнеру Коворкінгу УАБС. Гарне та зручне місце! За інформаційну підтримку спасибі Раді молодих вчених та Студентському Братству Сумщини. Ну і, звичайно, нашому головному фінансовому партнеру, Національному Фонду підтримки демократії (NED).
Подивитись фото та оновлення можна тут: www.facebook.com/events/1520777491545657/, vk.com/getupcamp.
З додатковими питаннями можна звертатись за адресою: getup.camp@gmail.com, або за телефонами: +38 095 7312988 — Наталка Дєнісова, +38 099 2886012 — Володимир Дєнісов.
0
18 вересня 2015

Реєструйся на GetUp Camp 2015 в Сумах і отримай підтримку на реалізацію ідеї.

Нагадуємо, що Неформальна конференція громадський активістів GetUp Camp 2015 відбудеться 3-4 жовтня 2015 року в Сумах. Це перший подібний захід у нашому місті, що проводитиметься за технологією баркемпу.
Чекаємо учасників і спікерів з усієї України! Не зволікай, часу залишається все менше! Ти гарантовано отримаєш цікавий досвід, познайомишся з цікавими людьми, матимеш можливість випробувати себе як лектора, отримаєш навички організації цікавих та корисних заходів.
ВАЖЛИВО: також кожен з учасників матиме можливість на конкурсній основі отримати 5000 грн. для реалізації соціальної ідеї. Сам конкурс відбуватиметься безпосередньо на заході. Для участі в ньому вам необхідно бути учасником GetUp Camp 2015, мати гарну ініціативу, презентувати її на заході. Буде дуже добре, якщо ви знайдете на GetUpCamp партнерів і спробуєте спільно реалізувати проект. Це дасть вам можливіть зробити заплановане навіть, якщо ви не виграєте конкурс, але ви вже матимете гарну ідею і партнерів.
Вже відомі перші очікувані спікери:
Юрій Степанець (м.Вінниця, ГО “Наше Поділля”), котрий розповість вам про те, як через екологію навчити школярів працювати з грошима (проект “Зелена школа”).
Ігор Тихолаз (м.Київ) — головний редактор газети «КНК Медіа», та громдаський активіст. Розповість про народний контроль та інші інструменти впливу на владу.
Оксана Мальченко (м.Суми, Центр Європейських Ініціатив) поділиться досвідом організації Живої бібліотеки. Жива бібліотека це звичайна бібліотека, але книжки в ній — живі люди. Метою бібліотеки є руйнування соціальних стереотипів через живе спілкування.
Марія Шепетун (м.Фастів) — національний координатор по роботі з волонтерами найбільшої в Україні екологічної організації Let’s do it Ukraine.
Robin Devos (м. Гент, Бельгія, волонтер Центру Європейськіх Ініціатив) — ініціатор проведення SumyEnergyFest в Сумах. Це Фестиваль про розвиток міста. Уже декілька років поспіль Робін зі своїми друзями проводить подібний захід вдома. Нині триденний фестиваль Copacobana користується великою популярністю серед жителів Гента, сприяючи об’єднанню громади, він вирішив запропонувати такий захід і нам.
Олександр Санченко (м.Київ, м.Суми, СтудМіс України) — розповість про особливості організації конкурсу СтудМіс України.
Влад Леготкін (м.Київ, Прес-секретар ВКонтакті, Україна) — познайомить з роботою ВК, розповість цікаві факти.
Інна Пилипенко (м.Суми, Координатор проекту “КУЛЬБАБА”) — розповість про неординарний та цікавий фестиваль психології та творчості “КУЛЬБАБА”.
Шоб стати учасником GetUpCamp ви маєте заповнити анкету (http://goo.gl/forms/Wff5p9pejd) та оплатити невеликий внесок в розмірі 20 грн. (збиратиметься при вході), що буде використаний на проведення заходу і його подальший розвиток.
Організатори: Сумський Обласний Комітет Молодіжних Організацій (http://molod.sumy.ua) за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED).
Генеральний партнер: Українська академія банківської справи
Партнери: Центр Соціально-економічних досліджень та академічної мобільності (УАБС), ГО Рада молодих вчених, ГО “Студентське братство Сумщини”
Детальніше про захід ви можете прочитати тут: goo.gl/cEd26s
З додатковими питаннями можна звертатись за адресою: getup.camp@gmail.com, або за телефонами: +38 095 7312988 — Наталка Дєнісова, +38 099 2886012 — Володимир Дєнісов.
Слідкувати за новинами заходу, за змінами в програмі, обирати тематики блоків та спікерів ви зможете в групах VK та FB: vk.com/getupcamp, www.fb.com/events/1520777491545657/
Місце проведення: Коворкінг Української Академії Банківської Справи (УАБС) (м.Суми, вул. Покровська 9/1).
0
16 вересня 2015

Запрошуємо в Суми на тренінги «Як впливати на адміністрацію ВНЗ? Комунікації».

Сумський обласний комітет молодіжних організацій проводить цикл тренінгів на тему «Як впливати на адміністрацію ВНЗ? Комунікації» для студентів Сумської та Харківської областей. Чотири дводенні тренінги проходитимуть 26-27 вересня, 10-11 жовтня, 31 жовтня-1 листопада, 7-8 листопада 2015 року у м. Суми.
Заходи покликані розширити можливості та обізнаність представників самоврядування ВНЗ і звичайних студентів, що дозволить збільшити вплив студентства на рішення адміністрації. Також у програму включено консультування слухачів експертами щодо правильного комунікування з представниками керівництва ВНЗ та владних структур.
Витрати на дорогу, проживання та харчування покриваються організаторами. Зголоситися можна на будь-який із заявлених тренінгів.
Для участі необхідно заповнити анкету: goo.gl/forms/llEvz24tBQ
За детальною інформацією звертайтесь: +380500210784, o.lexa.ven@gmail.com (Олеся Горяйнова), +380669901393,andriy.rybalko@gmail.com (Андрій Рибалко).
За новинами проекту слідкуйте на сайті СОКМО: molod.sumy.ua/, та в спільнотах: www.facebook.com/molod.sumy.ua, vk.com/club17140716.
Проект реалізується завдяки фінансовій допомозі Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Думки учасників та організаторів циклу навчальних тренінгів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
0
16 вересня 2015

«Єдність у різноманітті. Діалог через мистецтво»

Ти активний, креативний та хочеш змін у рідному місті Суми?
Ти маєш цікаву культурну ініціативу, але не знаєш, як її реалізувати?
А можливо ти шукаєш однодумців?
Тоді тобі до нас ;)
Заповнюй анкету та приєднуйся до проекту «Єдність у різноманітті. Діалог через мистецтво» і ти отримаєш чудову можливість втілити свою мрію в реальність, познайомитись з класними активістами міста Суми, отримати нові знання та відвідати нові місця (саме місто поки що залишиться таємницею ;)
Поспішай! Реєстрація триває до 22 вересня 2015 року, 23 вересня буде затверджено список учасників (кількість місць обмежена). То ж, не зволікай та заповнюй анкету! Ми будемо раді бачити саме тебе! ;)
Проект реалізується громадською організацією «Рада молодих вчених» за підтримки Інституту з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів DVV International in Ukraine.
Посилання на анкеу: goo.gl/forms/g0LbsPQpaC
0
16 вересня 2015

26-27 ВЕРЕСНЯ ПЕРША ДЕБАТНА ШКОЛА

Для зацікавлення шкільної молоді, котра проходить складний процес профорієнтації, дуже важливим є створення платформи для спілкування на суспільно значущі теми у цікавій та доступній формі, такій як дебати.
Дебати розвивають критичне мислення, що є ключовим фактором у формуванні громадянської позиції у молоді. Цільовою групою проекту «Молодіжні дебати» є студенти ВНЗ м. Суми. На нашу думку, участь саме молоді є найбільш оптимальним для реалізації заходу такого плану тому що:
 молодь є більш гнучкою до здобуття нових навичок;
 молодь найбільше потребуює організації їхнього дозвілля, як запобіжного заходу від асоціальної поведінки (вживання алкоголю, наркотиків та інших психотропних засобів, тютюнопаління, ігроманії, тощо);
 молодь потребує сприяння у соціалізації, формуванні відповідальності перед суспільством;
— саме молодь часто буває непочутою, тому такий проект для них є можливістю не тільки проявити свій талант, а й зняти певну психологічну напругу
26 ВЕРЕСЯ О 10:00 ВІДБУДЕТЬСЯ ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Приміщеня бібліотеки Української академії банківської справи (м.Суми, вул.Першотравнева 9\1)

«Молодіжні дебати» передбачають;
 Проведення серії навчальних семінарів (з відомими тренерами з різних областей);
 Ознайомлення з програмою Британського формату гри;
 Перші спроби дебатів;
27 вересня початок о 10.00

 Проведення мiського турнiру та визначення переможців

З повагою,

Керівники напряму розвитку Вікторія Сухарєва (0996587035)
Ольга Платонова (0997808551)
дебатів у м. Суми Вікторія Васильченко( 0951122803)
Дар 'я Літвінова ( 050 039 1240)
0
02 вересня 2015

Студентське братство зібрало студентів на Коммпот

Фінал цьогорічного літа відзначився довгоочікуваною подією для сумської молоді: Форум ідей #Commpot від Студентського братства Сумщини зібрав сто юнаків і дівчат, щоб надихнути їх на нові відкриття та звершення.
29 серпня у приміщенні Наукової бібліотеки УАБС спікери від кращих молодіжних ініціатив України презентували свою діяльність і взяли участь в обговоренні актуальних питань. Серед запрошених були представники від таких проектів, як Студвей, КПИ Live, РАДІОКПІ та ШеваПИЛ. Мета форуму полягала у підтримці та розвитку молодіжних ініціатив у місті Суми, шляхом надання свіжої практичної інформації та дискусійних сесій.
Оскільки #Commpot мав на меті не тільки інформувати сумчан, а й давати їм уявлення про можливість втілення ідей саме в рідному місті, на форум також були запрошені представники від проектів, що користуються популярністю у Сумах: присутні на заході дізналися більше про арт-кафе «Гвоздь» і StandUp від творчого об’єднання «Ренессанс».
Незважаючи на те, що робочий час форуму становив цілих шість годин, усі спікери та учасники працювали у комфортному режимі, який був забезпечений партнерами заходу: інтернет магазином «Compservice», найбільшою спільнотою сумчан – «Сумы – лучший город в мире!», рекламною агенцією «Швидкодрук», арт-кафе «Кампанья», бренд-мейкерами міста – Агенцією промоції «Суми», Управлінням молоді та спорту Сумської ОДА, Українською академією банківської справи та Сумським обласним комітетом молодіжних організацій, який надав фінансову можливість залучити столичних спікерів та в цілому провести захід. Генеральним партнером форуму став ресторан української кухні «Смачно по-українськи», який відомий не тільки своїми стравами, а й активною підтримкою перспективних проектів міста.
Організатори стверджують, що #Commpot – не просто одноразовий захід, а проект, у рамках якого у Сумах відбудеться ще не одна зустріч з цікавими людьми, тому молодь міста вже зовсім скоро отримає новий ковток свіжої інформації.
Джерело: studbs.org/forum-commpot/
0
24 серпня 2015

ХТО, ЯКЩО НЕ МИ? КОЛИ, ЯКЩО НЕ ЗАРАЗ?

«Увіковічувати людей можна по-різному. Можна давати назви топонімічні, можна випускати книжки та фільми, а можна збирати молодь під його іменем» − це слова коменданта наметового військово-патріотичного табору – Олександра Бойка про нашого земляка, Сергія Табалу, який загинув у Донецькому аеропорту, пройшов крізь Майдан та фронтову зону, а тепер на честь нього створений табір під його позивним «Сєвєр», що проводився з 8 по 16 серпня 2015 Сумським обласним осередком Молодіжного Націоналістичного Конгресу за підтримки Сумського обласного комітету молодіжних організацій та фінансування Управляння у справах молоді та спорту СОДА.
Про те, як новостворений табір приймав дітей, чому навчив, розказали нам самі діти та комендант.
Яка мета табору?
Олександр Бойко: ми виробили методику, яка дозволяє дати дітям атмосферу природи і спричинити деякі зміни і в світогляді, і зміни в плані сприйняття дійсності – модель реагування на ситуацію. За час табору навчити повно чогось не можна, але показати правильну модель поведінки − можливо. Присутня робота зі зброєю, деякі тактичні моменти життя в природі (навики автономного існування), цьому можна навчити навіть за такий короткий час.
Чого навчаються діти?
Олександр Бойко: Ми вчимо організовувати себе й інших. Присутнє відчуття змагання, яке вітається бонусами і навпаки, хто показав гірший результат − отримує 500 віджимань на рій (колектив дітей).
Як ви плануєте розвивати табір?
Олександр Бойко: Матеріальна база тримається на друзях, немає елементарного обладнання (починаючи від генератора). Хотілося б покращити харчування дітям, придбати спеціальні засоби (макети зброї, дистанційні засоби зв`язку).
З розповіді коменданта можна зробити такий висновок: «табір буде процвітати», адже його Провід − це «не просто люди, які збіглись, щоб провести зміну. Це люди, які цим живуть, які виховують патріотизм не тільки в межах табору. Вони піклуються про дозвілля молоді та роблять його кращим». А що кажуть самі діти про зміну в таборі?
Чи бували ви в інших наметових таборах? Якщо так, то чим відрізняється «Сєвєр»?
Юлія Юракова: Так, я була у «Сузір`ї» й це кардинально два різних табори. Їх не можна порівнювати, бо тут в нас виховують патріотизм та міцність, як тіла так і духу.
Богдан Кварта: це третій мій табір за цей рік і серед інших він відрізняється дисципліною. Тут можна багато чого навчитися, а головне − використати на практиці. Наприклад, сьогодні до нас приїжджали капелани (пр.ред.-священики на війні) та демонстрували навики тактичної медицини (із запалом в очах розповідає хлопець). Один капелан (Алекс) сказав таку фразу: «крім того, щоб врятувати людині душу, потрібно вміти врятувати її тіло», і я з ним повністю згоден. Такого у школі не навчать.
Табір з військово-фізичною підготовкою, чи не важко вам, дівчатам?
Юлія Юракова: це від військової гри «Теренівка» (показує ногу в синцях і посміхається), але таке може бути як у нас, дівчат, так і у хлопців. Буває навіть після кросу (2 км) прибігають останніми хлопці, а не дівчата, тому ми не поступаємось їм у фізичній силі.
Валерія: дякуючи нічним походам до лісу, я подолала свій найбільший страх – темряву. І як не було б інколи важко, але ми долаємо завжди своє «не хочу чи не можу».
Звідки ти дізналася про набір дітей до табору?
Юлія Юракова: до нас у «Сузір`я» приїзжав Олександр Бойко з історичною лекцією і розповів, що йде набір до нового табору «Сєвєр», я одразу подумала, що туди поїду, бо це повинно бути чимось новим та незвичним.
Чи виправдались ваші очікування?
Юлія Юракова: так, хоча я і не очікувала, що буде настільки важко, але я не жалкую про своє рішення.
Богдан Кварта: виправдались, я хочу ставати кращим, міцнішим духом і в мене це виходить завдяки табору. Ми працюємо над собою, долаємо свої «не хочу» та «не можу», так ми рухаємося до власної цілі.
«Сєвєр» − ще зовсім «юний табір», мабуть, так само молодий, повний енергії та сили, як і людина на честь якої він створений. Найголовніше для кожного табору – це не тільки розважити дітей, а й чомусь навчити, саме тоді зміну можна вважати вдалою. Таборовики «Сєвєр» рекомендують Вам цей табір! У ньому багато незвичних для новачків слів та звичаїв, але маючи бажання, усьому можна навчитися.
У цьому таборі немає «Ви» − лише «ти», бо всі рівні. Почувши «смачного» діти не відповідають «дякую» − вони кажуть «Дай Боже». У них немає поняття «зарядка», в них є «руханка». Усі звикли, що головний табору називається «директор», але в них є комендант, а звичний адмін.корпус – це Провід. Тут зникло таке поняття, як піонер, загін, бо це не наші слова, тут є таборовик та рій.
Діти не тільки відпочивають, відпрацьовують тактичні моменти, вивчають історію такою, якою вона була насправді, але й навчаються життю. «Маємо бути сильними, бо голосу слабких ніхто не почує» − з таким гаслом табір запрошує усіх охочих поповнити ряди патріотів своєї держави.

Дар’я Данілова, Молодіжна медіа-спілка (ММС)
0
06 серпня 2015

Запрошуємо на цикл тренінгів «Аналіз бюджету ВНЗ та бюджету міста» для студентів Сумської та Харківської областей.

Сумський обласний комітет молодіжних організацій проводить цикл тренінгів на тему «Аналіз бюджету ВНЗ та бюджету міста» для студентів Сумської та Харківської областей. Заходи проходитимуть 25-26, 27-28, 29-30 серпня та 5-6 вересня 2015 року у м. Суми.
Тренінги покликані розширити кругозір представників самоврядування ВНЗ і звичайних студентів, щоб збільшити їх вплив на формування видаткової частини бюджетів навчальних закладів та міст. Також у програму включено консультації слухачів щодо їх прав а також акцій, спрямованих на збільшення впливу студентських лідерів на адміністрації ВНЗ.
Витрати на дорогу, проживання та харчування покриваються організаторами. Зголоситися можна на будь-який із заявлених тренінгів.
Для участі необхідно заповнити анкету: goo.gl/forms/9HuxVw7Sqx
За детальною інформацією звертайтесь: +380500210784, o.lexa.ven@gmail.com (Олеся Горяйнова), +380669901393, andriy.rybalko@gmail.com (Андрій Рибалко).
Проект реалізується завдяки фінансовій допомозі Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Думки учасників та організаторів циклу навчальних тренінгів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
0
24 червня 2015

ОГОЛОШЕНО набір учасників на програму Британської ради «АКТИВНІ ГРОМАДЯНИ»!

Сумська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив», котра стала офіційним партнером програми Британської ради «АКТИВНІ ГРОМАДЯНИ» в нашому регіоні, оголошує набір учасників в проект.
«Активні громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Проект стартував в 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії.
Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій. Саме вони є рушіями реформ у своїх громадах та джерелами отримання знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності, вмінні вести безконфліктний діалог задля досягнення спільних цілей.
В Україні проект розрахований на розвиток серед молоді знань та навичок, які б сприяли активізації та можливості реалізації власних соціальних ініціатив, міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів в масштабі всієї України.
Якщо ТИ:
✔Активна людина;
✔Хочеш змінити світ навколо себе;
✔Маєш круті ідеї як це зробити;
✔Шукаєш однодумців.
Є можливість отримання грантового фінансування на реалізацію твоєй ініціативи в розмірі 10.000 грн.
25 червня 2015 р. 14.00 Коворкинговий центр у Бібліотеці Академії.
Реєстрація, детальна інформація за номером 0506048821 Валерія Горяєва
Передбачений орг.внесок 25 грн (кава брейк)
0
11 травня 2015

Конкурс міні-грантів для активістів третього сектору від СОКМО.

СОКМО оголошує додатковий конкурс міні-грантів. До 9 червня можна отримати можливість фінансування ідеї свого проекту. Для цього Вам необхідно бути молодим, активним, хотіти змінювати своє середовище на краще.
У листопаді 2014 року розпочав свою роботу проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності» за фінансової підтримки NED. В рамках цього проекту вже проведено ряд заходів, серед яких конкурс міні-грантів для громадських організацій та ініціативних груп. 5 організацій та ініціативних груп вже реалізують свої проекти.
Мета конкурсу:
Надання підтримки представникам громадських організацій-початківців, громадським активістам, ініціативним групам громадян, фізичним особам з Сумської, Полтавської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської областей, що мають активну громадську позицію у написанні та реалізації соціальних проектів.
• Активізація локальної громади;
• Розвиток міжсекторної співпраці громадськості на місцевому рівні;
• Сприяння розвитку мережі громадських організацій;
• Підтримка місцевих ініціатив.
Обсяг фінансування: 350 $.
Дедлайн: 20.00 9 червня 2015 року.
Результати конкурсу будуть оголошені до 20.00 14 червня 2015 року.
Час реалізації проектів – 15 червня – 15 вересня 2015 року, звітній період – до 30 вересня 2015 року.
Заявка на грант повинна подаватися українською мовою в електронному вигляді за формою, яка додається. Сторінка з підписом та печаткою має бути продубльована в jpg форматі.
Додатки:
— положення про конкурс: goo.gl/cXVD7p
— форма заявки: goo.gl/eJ9XIs
Просимо надсилати заявки на електронну адресу:
Luchaninova.Natalka@gmail.com
У темі повідомлення вказувати «Конкурс міні-грантів СОКМО»
Контакти для уточнення інформації:
Дєнісова Наталка, тел. +380957312988, +380930624792, Luchaninova.Natalka@gmail.com
0
22 квітня 2015

Тренінг «Фандрайзингові кампанії для здійснення діяльності громадських організацій».

22-24 травня 2015 року в м.Суми відбудеться тренінг «Фандрайзингові кампанії для здійснення діяльності громадських організацій» для активної молоді, представників ініціативних груп та громадських організацій Сумської, Харківської, Полтавської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей. Захід проводиться в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності», за фінансової підтримки NED.
Суть заходу: під час проведення тренінгу учасники отримають базові знання та навички з ведення фандрайзингових кампаній для здійснення діяльності громадських організацій, роботі з фінансовими партнерами, пошуку ресурсів на проведення заходів. За допомогою майстер-класів, ділової гри та інших інтерактивних форм роботи ви отримаєте знання, необхідні для ефективної роботи своєї локальної громади.
Учасники: активісти, студенти, представники ініціативних груп із вищезазначених областей, представники громадських організацій віком від 16 до 25 років.
Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони та за виконання умов участі в заході. Учасники мають дотримуватись програми заходу, брати активну участь в ній. Відбір учасників відбувається на конкурсній основі.
ВАЖЛИВО: при заповненні анкети зверніть, будь ласка, увагу на умови участі в заході: goo.gl/UERYZj! З метою уникнення непорозумінь під час проведення заходу у цьому документі описані всі вимоги до учасників, яких необхідно дотримуватись.
Для участі у відборі Вам необхідно заповнити анкету (http://goo.gl/hlDFcx ) до 20.00 14 травня 2015 року. Анкети, надіслані після вказаного часу розглядатись не будуть. Результати відбору будуть відомі до 20.00 15 травня 2015 року.
За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, +380930624792, luchaninova.natalka@gmail.com (Дєнісова Наталка)
Сайт СОКМО: www.molod.sumy.ua/
0
21 квітня 2015

У Сумах відбувся тренінг по бухгалтерії та менеджменту заходів ГО.

18-19 квітня 2015 року в м.Суми відбувся тренінг " Бухгалтерський облік громадських організацій та менеджмент заходів". Учасниками були представники громадських організацій Сумської, Харківської, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Захід проводився в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності», за фінансової підтримки NED.
У перший день заходу учасники навчились деяким основам роботи в команді, делегування повноважень, оцінки ресурсів команди. В ігровій формі освоїли вміння контролю, планування, розподілу часу, організації прес-конференції.
Наступний день був присвячений тематиці бухгалтерському обліку громадських організацій, так як він істотно відрізняється від обліку інших установ чи підприємств. У даній частині тренінгу розкрились питання документообігу в громадських організаціях, загальним особливостям бухгалтерії ГО, питання звітності, фінансового менеджменту, роботи з органами державного казначейства, з внутрішніми та міжнародними фондами.

За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, +380930624792, luchaninova.natalka@gmail.com (Дєнісова Наталка)
Сайт СОКМО: www.molod.sumy.ua/
0
13 березня 2015

Тренінг "Бухгалтерський облік громадських організацій та менеджмент заходів" для початківців в Сумах.

18-19 квітня 2015 року в м.Суми відбудеться тренінг " Бухгалтерський облік громадських організацій та менеджмент заходів " для активної молоді, представників ініціативних груп та громадських організацій Сумської, Харківської, Полтавської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей. Захід проводиться в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності», за фінансової підтримки NED.
Суть заходу: під час проведення тренінгу отримають базові знання та навички з ведення бухгалтерського обліку громадських організацій, роботі з донорами, фондами, підготовці звітної документації, складанню бюджетів заходів, проектів, підготовці та проведенню заходів, розподілу обов’язків, ефективній комунікації тощо.
Учасники: активісти, студенти, представники ініціативних груп із вищезазначених областей, представники громадських організацій віком від 16 до 35 років.
Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони та за виконання умов участі в заході. Учасники мають дотримуватись програми заходу, брати активну участь в ній. Відбір учасників відбувається на конкурсній основі.
ВАЖЛИВО: при заповненні анкети зверніть, будь ласка, увагу на умови участі в заході: goo.gl/jFjYGj! З метою уникнення непорозумінь під час проведення заходу у цьому документі описані всі вимоги до учасників, яких необхідно дотримуватись.
Для участі у відборі Вам необхідно заповнити анкету (http://goo.gl/D1Qdva ) до 20.00 13 квітня 2015 року. Анкети, надіслані після вказаного часу розглядатись не будуть. Результати відбору будуть відомі до 20.00 14 квітня.
За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, +380930624792, luchaninova.natalka@gmail.com (Дєнісова Наталка)
Сайт СОКМО: www.molod.sumy.ua/
0
29 грудня 2014

"Школа проектного менеджменту" для молодих активних людей відбудеться 4-8 лютого 2015 р. в Сумах.

4-8 лютого 2015 року у м.Суми відбудеться «Школа проектного менеджменту» для активної молоді, представників ініціативних груп та громадських організацій Сумської, Харківської, Полтавської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей. Захід проводиться в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Школа громадської активності», за фінансової підтримки NED.
Суть заходу: під час проведення школи учасники візьмуть участь у навчально-тренінговому курсі по проектному менеджменту (робота над ідеєю, написання, адміністрування проектів…), опрацюють ідею та створять проектну заявку на фінансування даної ідеї. На заході відбудеться захист заявок, кращі з яких отримають фінансування від організатора. Ті учасники, проекти яких не будуть профінансовані, отримають кваліфіковану інформаційну підтримку для роботи в подальшому над даною ідеєю.
Учасники: активісти, студенти, представники ініціативних груп із вищезазначених областей, представники громадських організацій віком від 18 до 35 років.
Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони та за виконання умов участі в заході. Учасники мають дотримуватись програми заходу, брати активну участь в ній. На захід учасники мають приїхати вже з підготовленою ідеєю для написання заявки, що має бути описано в есе при заповнені анкети, яку вони будуть опрацьовувати на школі.
ВАЖЛИВО: при заповненні анкети зверніть, будь ласка, увагу на умови участі в заході: goo.gl/MnmKv6!
Для участі у відборі необхідно заповнити анкету (http://goo.gl/ZOLto3 ) до 20.00 25 січня 2015 року. Анкети, надіслані після вказаного часу розглядатись не будуть. Результати відбору будуть відомі до 20.00 26 січня.
За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, +380930624792, luchaninova.natalka@gmail.com (Дєнісова Наталка)
Сайт СОКМО: www.molod.sumy.ua/
0
16 жовтня 2014

Конкурс на участь у навчальному візиті «Виклики після Євромайдану: Схід і Захід разом» у Сумах

Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Громадський Сектор Євромайдану, Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів) в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор у дії» котрий реалізується за підтримки Фонду Міжнародної Солідарності (SolidarityFund.PL) оголошують конкурс на участь у навчальному візиті «Виклики після Євромайдану: Схід і Захід разом», яке відбудеться 12-16 листопада в місті Суми.
Мета: познайомити учасників навчальних візитів з досвідом та здобутками неурядових організацій, неформалізованих ініціатив, органів місцевого самоврядування та медіа організацій для знайомства з найбільш успішними ініціативами, мультиплікації успішних ініціатив, започаткування співпраці та ініціювання спільної діяльності в майбутньому.
Тривалість кожного навчального візиту — 5 днів.
Навчальні візити відбуватимуться у форматі коротких (1,5 — 2,5 годинних) зустрічей з представниками місцевих організацій, відвіданням офісів цих організацій, знайомство з досвідом організацій, участі в подіях, які проводитимуть місцеві організації. Також, передбачається щонайменше одна публічна подія за участю членів навчального візиту, на яку будуть запрошені місцеві активісти та представники організацій міста та області, в якому перебуватимуть учасники візиту.
Взяти участь у візиті можна заповнивши анкету goo.gl/ASWpSO, до 18.00 7 листопада 2014 р.
Про попередній візит можна почитати тут: goo.gl/5a2WbH.
За більш детальною інформацією можна звернутися за тел.: +380957312988, +380930624792, e-mail: luchaninova.natalka@gmail.com (Лучанінова Наталка), +380957619103, сайт СОКМО www.molod.sumy.ua.
0
15 серпня 2014

Тренінг «Ведення бухгалтерського обліку в громадських організаціях»

6 — 7 вересня 2014 року Сумський обласний комітет молодіжних організацій в рамках проекту «Школа громадської активності» проводить тренінг для представників громадських організацій Сумської та Харківської областей на тему «Ведення бухгалтерського обліку в громадських організаціях».
Учасники тренінгу отримають практичні знання щодо особливостей ведення бухгалтерії і фінансової звітності громадських організацій та про специфіку роботи з державними та міжнародними коштами.
Для того, щоб стати учасником тренінгу, необхідно займати в організації посаду бухгалтера, або виконувати його функції, заповнити електронну анкету за посиланням goo.gl/WhgMye до 27 серпня включно.
Результати відбору учасників будуть оголошені 1 вересня.
Організаційні деталі тренінгу будуть повідомлені в індивідуальному порядку, після надсилання учасником заповненої анкети та відбору учасників, який буде здійснюватися організаторами по закінченню терміну подачі анкет.
Учасникам тренінгу забезпечується харчування та проживання, а також, компенсується вартість квитків для людей, які не проживають в Сумах, за наявності оригіналів квитків в обидва боки та ксерокопій документів (І, ІІ ст. паспорту, прописки та ідентифікаційного коду).
За більш детальною інформацією можна звернутися за тел.: +38095-73-12-988, +380930624792, e-mail: Luchaninova@ukr.net, luchaninova.natalka@gmail.com

Тренінг проводиться Сумським обласним комітетом молодіжних організацій за підтримки National Endowment for Democracy (NED)
0
28 травня 2014

Конференція «Третій сектор: сучасні реалії України».

20-22 червня 2014 року у м.Суми відбудеться Конференція «Третій сектор: сучасні реалії України» для представників громадських організацій Сумської, Харківської, Полтавської, Луганської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької областей та Криму. Захід проводиться в рамках проекту СОКМО «Школа громадської активності», за фінансової підтримки NED.
Основні теми конференції:
— розвиток третього сектору;
— вплив громадськості на дії влади, на розвиток суспільства та політичну ситуацію в країні;
— сучасні потреби громадських організацій;
— вплив ГО на формування суспільної думки;
— взаємодія влади і громади, підвищення ефективності взаємодії.
Тематики можуть несуттєво змінитись, про що вам повідомлять після відбору на захід.
На конференцію запрошені депутати Верховної Ради, представники влади.Ви матимете можливість поділитися досвідом роботи своєї організації, познайомитисьз активними та ініціативними людьми з 8 регіонів України, знайти партнерів для подальшої роботи, напрацювати загальні напрямки роботи громадського сектору, враховуючи його потреби в сучасних реаліях України.
Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони (квитки на потяг мають бути не вище класу купе, сумарна вартість квитків на автобус не повинна перевищувати орієнтовну вартість квитка в купейному вагоні потяга).Якщо дані умови будуть порушені, вартість квитків компенсована не буде. Після оголошення результатів відбору, учасники повинні придбати квитки і протягом 2 діб надіслати електронні версії квитків на адресу організатора.
Для участі у відборі необхідно заповнити анкету (http://goo.gl/dNC4Qz) до 17.00 15червня 2014 року включно. Анкети, надіслані після вказаного часу розглядатись не будуть.
За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, Luchaninova@ukr.net(Лучанінова Наталка), +380957619103, zzz88@meta.ua(Зінченко Дмитро).
0
27 травня 2014

Сумщина запрошує дітей на ювілейний табір «Коловрат»

Десять років – саме стільки налічує історія Патріотичного наметового табору «Коловрат», що збирає юних українців на Сумщині. 1 – 14 липня 2014 року відбудеться десятий табір, організований Сумським осередком «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» для виховання молоді у дусі патріотизму.

«Наше майбутнє, діти, у виховання яких слід вкладати максимум зусиль, часто стають на неправильний шлях з однієї простої причини: нічим зайнятися. Літо – пора, коли дитячі голови не заповнені шкільними турботами, а отже, наповнюються різноманітними іншими думками, не завжди корисними та правильними. Батьки поспішають відправляти своїх синів та доньок у стаціонарні табори, де, по факту, більшість часу вони присвячені самі собі. І, найчастіше, з таких таборів і «привозять», скажімо, шкідливі звички», — говорять організатори альтернативного способу відпочинку.

Чому «Коловрат» — найкращий дитячий табір?
По-перше, виховання. Потрапляючи з квартири до намету, дитина вчиться самостійно організовувати себе. Таборове життя влаштоване таким чином, що кожен отримує можливість переступити через власне «не можу» й «не хочу», подолати страхи, комплекси та упередження. Цьому сприяє чіткий розпорядок дня, виконання дорученої праці в облаштуванні побуту, відчуття відповідальності не тільки за себе, але й за своїх друзів.
По-друге, навчально-розважальна програма табору не залишає ні хвилини вільного часу: тут навіть зуби доводиться чистити якомога швидше, не кажучи вже про «вештання територією» без мети. Відомі та успішні люди, цікаві особистості та просто компетентні у своїй сфері особи проводять дітям курс тренінгів з лідерства, роботи в команді, а також, розповідають про історію рідного краю. З практичних занять, пропонується оволодіння туристичними дисциплінами – діти опановують техніку пішохідного туризму, в’яжуть вузлики, вчаться орієнтуватися по карті, виживати в лісі. Різноманітні командні ігри, спортивні змагання не дають просто так згаяти час.
По-третє, результат проходження такого табору не змушує себе чекати. Дитина, провівши два тижні на природі, вчиться цінувати свій час та розуміє, що в повсякденному житті – купа надмірностей. Отже, дитина повертається додому оздоровленою свіжим повітрям, правильним харчуванням та фізичними заняттями. Також, здобуває цікавий, неординарний життєвий досвід, оскільки знання і навички, отримані на «Коловраті», можуть уже завтра врятувати життя та допомогти вийти переможцем з більшості екстремальних ситуацій, що готує їй доля.

Учасниками можуть бути діти та молодь віком від 11 до 18 років. Головна умова участі у заході: бажання і готовність.
Для того, щоб стати учасником, треба:
1. Заповнити анкету goo.gl/Mp9IFD
2. Принести документи за адресою: м. Суми, вул.Горького,2:
— ксерокопію свідоцтва про народження (або 1, 2 стор. та прописка з паспорту);
— ксерокопію ідентифікаційного коду (для повнолітніх (16-18 років));
— заяву від батьків (у прикріпленому документі);
— медичну довідку (робити за 3 дні до табору).
3. Сплатити грошову вкладку — 400 грн.

Учасники, що проживають не в Сумах, можуть надсилати зі скановані документи на електронну пошту:dzvinka-ua@ukr.net

Усі деталі тут: vk.com/kolovrat_2014
099 64 14 421 — Мирослав
095 73 12 988 – Наталка
0506074954 – Марія.
0
19 травня 2014

У Сумах відбувся ряд тренінгів для спостерігачів на виборах Президента 25 травня 2014 року.

17-18 травня 2014 року у м.Суми відбувся ряд тренінг для громадських спостерігачів на президентських виборах 25 травня 2014 року. Захід проводиться в рамках проекту СОКМО «Моя гідність – мій вибір», за фінансової підтримки NED, головною метою якого є активізація виборців. Інформацію про проект можна знайти тут: goo.gl/f6A6mc.
Загалом відбулося 5 тренінгів для зареєстрованих спостерігачів від громадських організацій і політичних партій, для потенційних спостерігачів, які ще не встигли зареєструватись на перший тур, або планують бути спостерігачами на другому турі президентських виборів.
Учасники тренінгу ознайомилися із законодавчою базою, підводними каменями, що можуть спіткати їх на дільницях, дізналися про методи фальсифікацій та їх усунення. Дізналися, також, про технологію роботи мобільних груп і про проект «За чесні вибори», який діє в Сумах вже багато років. Чим більше буде спостерігачів, тим буде менше фальсифікацій і спроб зриву виборів, що дуже можливо зараз. Тож, чекаємо 25 травня, маємо надію, що все буде чесно і справедливо.

За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, Luchaninova@ukr.net (Лучанінова Наталка), +380957619103, zzz88@meta.ua (Зінченко Дмитро).
0
11 квітня 2014

Тренінги «Технології горизонтальних комунікацій» 23-24 квітня та 25-27 квітня, м.Суми.

Запрошуємо на тренінги в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) «Моя гідність – мій вибір», за підтримки NED. Учасниками можуть стати громадські активісти з наступних областей: Сумська, Харківська, Полтавська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська та Крим.

Теми, які будуть розглянуті на тренінгу: новітні інформаційні технології, соціальні комунікації на горизонтальному рівні, активізація громади, функції спостерігачів, мобільні групи, основи виборчого права.

Запрошуються представники громадських організацій, студенти, активні громадяни, представники ініціативних груп, які зацікавлені в активізації виборців, спостереженні, залученню до активної громадянської діяльності інших членів місцевих громад. Учасники мають бути повнолітніми.
Умови участі: організатори забезпечують учасникам проживання, харчування, компенсують вартість проїзду при наявності оригіналів квитків в обидві сторони.

Необхідно заповнити анкету:
— на тренінг, що відбудеться 23-24 квітня необхідно надіслати анкету (http://goo.gl/UkqRzm) до 21 квітня 2014 року включно;
— на тренінг, що відбудеться 25-27 квітня до 23 квітня 2014 року включно. Анкета: goo.gl/xLd833

Анкети, надіслані після вказаного часу розглядатись не будуть.

За детальною інформацією звертайтесь: +380957312988, Luchaninova@ukr.net (Лучанінова Наталка), +380957619103, zzz88@meta.ua (Зінченко Дмитро).
0