24 лютого 2015

Мережа волонтерів добровольців Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї створена!

4
image
Мережа волонтерів, створення якої взяло початок у Вінниці, допоможе українським громадським організаціям вести широку інформаційно-просвітницьку роботу з метою створення змін у ставленні та поведінці людей до питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Нині, коли війна в Україні вкрай звузила сферу волонтерської діяльності, спрямованої переважно на воїнів та жертв АТО, актуальність цього питання є більш ніж високою. Тим більше, що законодавці створили певні перепони у роботі волонтерів. Зокрема, відповідно до чинного Закону України «Про волонтерську діяльність» наразі волонтером може бути лише людина, яка досягла 18 років і заключила договір на здійснення волонтерської діяльності із відповідною організацією. При цьому організація має отримати певну «ліцензію» від Міністерства соціальної політики України.

На переконання партнерів заходу у Вінниці, а це громадські організації «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та «Молодіжний громадський центр «Волонтер», вимога отримання статусу «волонтерської» організації суттєво шкодить руху добровольців в Україні, адже зменшує соціальну активність неформальних об’єднань (наприклад, ініціативних груп територіальних громад тощо) і порушує головний принцип волонтерства – доброї волі. В той же час європеїзація України дозволяє мотивувати молодь до волонтерської діяльності як до сучасного стилю життя особливо у сферах репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, які, на жаль, досі табуйовані у суспільстві.

З огляду на вищесказане, Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї, створена у вересні 2014-го року з метою збереження РЗ, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з ПС кожної людини в Україні, 18-19 лютого провела тренінг у місті Вінниці щоб обговорити наявні проблеми у створенні волонтерської мережі та посилити компетенцію учасників коаліції у впровадженні діяльності з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.
Захід, який відбувся в рамках проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що виконує Благодійний Фонд “Здоров’я жінки і планування сім’ї” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку / USAID, приїхали 20 менеджерів волонтерських програм із різних куточків України.
0
30 грудня 2014

Конкурс на участь у просвітницькій програмі з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї

Інформаційно-просвітницька програма для зацікавлених представників та представниць з Вінницької, Запорізької, Львівської, Житомирської, Хмельницької областей «Network health» (репродуктивне здоров’я та планування сім’ї)

Вінницька громадська організація «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» повідомляє про початок реалізації проекту «Network health» та оголошує конкурс на участь у просвітницькій програмі з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.
За підтримки www.womenhealth.org.ua/ Благодійний Фонд «Здоров`я жінки і планування сім`ї»в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Проект має на меті :
Проведення інформаційно – просвітницької кампанії та створення мережі регіональних координаторів/ок просвітницьких активностей в п’яти областях України з метою поширення знань та практичних навичок серед різних соціальних та професійних груп у сфері збереження репродуктивного здоров’я та планування сім`ї а також подальшого розвитку Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров'я та Планування Сім'ї.


Читати далі →
0
07 жовтня 2014

Гранти для недержавних організацій з метою підтримки ініціатив, спрямованих на адвокаційну та просвітницьку роботу в сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї

Проект „Репродуктивне здоров’я в Україні”впроваджує Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї»за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку оголошує програму грантів для недержавних організацій з метою підтримки ініціатив, спрямованих на адвокаційну та просвітницьку роботу в сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї.
До участі запрошуються недержавні організації, які зареєстровані і працюють в Україні.
Мета проекту „Репродуктивне здоров’я в Україні” – посилення компетенції та участі організацій громадянського суспільства у впровадженні програм з планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.
Тематика програми грантів
Запропоновані проекти можуть включати (але не обмежуватись винятково цим): розробку і проведення адвокаційних заходів та кампаній на підтримку освітніх, медичних та соціальних послуг в сфері збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї для населення.
Проекти впроваджуватимуться в рамках роботи Всеукраїнської коаліції з репродуктивного здоров’я та планування сім'ї.
В рамках грантової програми планується надати 15 грантів розміром до 50,000 гривень (кожен) на період до шести місяців.
Програма особливо зацікавлена в інноваційних проектах організацій, які мають досвід роботи у сфері збереження репродуктивного здоров’я, планування сім'ї, здоров’я жінок і молоді. Особлива увага приділятиметься проектам, спрямованим на популяризацію рівного доступу до послуг з репродуктивного здоров'я для жінок і чоловіків, а також для людей з інвалідністю.
Грантова програма не фінансує проекти, спрямовані винятково на:
• виготовлення друкованої продукції;
• проведення тренінгів;
• розробку та створення нових веб-сайтів.
Організації-учасники програми грантів
Для участі в програмі грантів запрошуються недержавні організації, які:
• Мають досвід роботи у сфері репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, захисту прав жінок, роботи з молоддю, захисту прав людей з інвалідністю.
• Зареєстровані відповідно до законодавства України і внесені до реєстру недержавних, неприбуткових організацій.
• Мають досвід використання грантів та відповідні фінансові і адміністративні системи згідно із законодавством України.
• Не надають послуги з виконання абортів або будь-яким іншим чином не заохочують популяризацію штучного переривання вагітності, як метода планування сім’ї.
• Не є у переліку організацій, виключених з Програм уряду США з державних закупівель та інших державних програм.
• Не мають конфлікту інтересів по відношенню до БФ «Здоров’я жінки і планування сім'ї» або його співробітників.
Процедура подання заявок
Заявки від НУО мають містити:
• Аплікаційну форму з відповідями на всі запитання. Відповіді повинні бути стислими, відповідно до обмежень, зазначених в аплікаційній формі.
• Додатки:
o План реалізації проекту (форма додається)
o Бюджет проекту
o Листи-підтвердження участі у проекті від партнерів
o Резюме осіб, залучених до проекту
o Копія свідоцтва про реєстрацію НУО
Аплікаційна форма має бути підписана керівником організації (або особою яка має право підпису від організації) та завірена печаткою організації.
Всі зацікавлені НУО мають надіслати повні комплекти документів до 12.00 1 листопада 2014 року на електронну адресу: info@rhr.org.ua із позначкою «Грантова програма».
До розгляду прийматимуть тільки електронні примірники аплікаційних форм, надіслані на контактну електронну адресу (відповідно до дати, зазначеної в електронному повідомленні). Проекти, надіслані пізніше зазначеної дати або неповні, розглядатися не будуть.

Критерії розгляду та оцінки грантових заявок
• Попередній досвід організації у сфері репродуктивного здоров’я / планування сім’ї, захисту прав жінок, роботи з молоддю, захисту прав людей з інвалідністю.
• Відповідність цілей проекту меті і завданням конкурсу.
• Чіткий план реалізації проекту, реалістичність та визначеність результатів проекту.
• Достатній професійний досвід виконавців для впровадження проекту.
• Реалістичні кількісні та якісні показники для моніторингу прогресу у досягненні запропонованих результатів проекту.
• Збалансованість і реалістичність бюджету проекту.

Процедура розгляду заявок
• 1 листопада 2014: останній термін подання заявок від НУО
• 1-15 листопада 2014: проекти оцінюватимуть члени експертної комісії
• 15-30 листопада 2014: зустрічі з фіналістами конкурсу
• 1 грудня 2014 оголошення переможців
Завантажити аплікаційну форму можна за посиланням: drive.google.com/file/d/0B98-6Zid4yDNR2M1WVdPY1AzVUE/view
0
29 вересня 2014

Створено Всеукраїнську Коаліцію з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї

Всеукраїнську Коаліцію з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї було створено 23 вересня 2014 року в Києві.
Коаліційну угоду підписали понад 30 громадських організацій, благодійних фондів та індивідуальних експертів/експерток з 15 областей України.
Всеукраїнська Коаліція з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї є всеукраїнською ініціативою, що об’єднує в своїх лавах колективних та індивідуальних членів, які мають спільне прагнення до діяльності заради збереження репродуктивного здоров’я, захисту репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування cім’ї кожної людини в Україні.
Коаліціянти ставлять собі за мету збереження репродуктивного здоров’я, захист репродуктивних прав, забезпечення потреб у якісних послугах з планування cім’ї кожної людини в Україні.
Основні завдання Коаліції:
1. лобіювання розробки, прийняття, забезпечення достатнього фінансування для ефективної реалізації Державної програми та регіональних програм у сфері репродуктивного здоров’я на період 2016-2020 рр.;
2. аналіз нормативно-правової бази і законотворчих ініціатив дотичних до мети діяльності Коаліції та надання пропозицій у відповідні органи та установи щодо вдосконалення цих документів;
3. моніторинг дотримання та виконання національних і міжнародних правових актів у сфері РЗ/ПС;
4. представництво інтересів та захист репродуктивних прав кожної людини в Україні;
5. створення та підтримка сприятливого інформаційного середовища в сфері РЗ/ПС для населення України;
6. інформаційно-просвітницька діяльність для формування пріоритетності та відповідального ставлення до сфери РЗ/ПС на особистісному, суспільному та державному рівнях;
7. підготовка, навчання добровольців (активістів, волонтерів) для діяльності в сфері РЗ/ПС, а також створення та підтримка їх мереж;
8. зміцнення організаційної та професійної спроможності учасників Коаліції;
9. вивчення, адаптація та поширення найкращих практик у сфері РЗ/ПС.
Коаліція створена для об’єднання зацікавлених сторін і є відкритою до співпраці з організаціями, установами, органами державної влади України, міжнародними інституціями, організаціями громадянського суспільства та громадянами, крім політичних партій та рухів, їх місцевих осередків, об’єднань та політичних блоків.
Щодо приєднання до Всеукраїнської Коаліції з Репродуктивного Здоров’я та Планування Сім’ї звертатись за адресою: RHFPCoalition@ukr.net
www.facebook.com/RHFPCoalition.Ukraine/info
0
03 вересня 2013

Міжрегіональна Школа-тренінг проекту "Жінки проти насильства в трудових колективах, в яких домінують чоловіки", яка відбудеться у Вінниці з 3 по 6 жовтня.

Міжрегіональна Школа-тренінг проекту «Жінки проти насильства в трудових колективах»

Оголошується набір учасників та учасниць для участі в Міжрегіональній Школі-тренінгу проекту «Жінки проти насильства в трудових колективах, в яких домінують чоловіки», яка відбудеться у Вінниці з 3 по 6 жовтня.

Проект буде реалізований спільними зусиллями ГО „Фундація прав людини” та регіональних представників в чотирьох областях України: Житомирській, Кіровоградській, Вінницькій та Чернівецькій за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Завдання проекту:
1) сприяти запобіганню насильства щодо жінок через шанобливі стосунки між чоловіками і жінками в трудових колективах шляхом впровадження іноваційних тренінгових програм;
2) надавати підтримку професійному розвитку захисників прав жінок через реалізацію довгострокової тренінгової програми; посилення роботи щодо захисту прав жінок через залучення місцевих громадських організацій;
3) посилити профілактичну роботу в українському суспільстві, що спрямована на запобігання насильства щодо жінок через взаємодію партнерство між громадськими організаціями, органими державної влади та роботодавцями.

До участі запрошуються зацікавлені та мотивовані учасники та учасниці з м.Вінниці та Вінницької області.

Участь у Школі безоплатна. Учасники та учасниці забезпечуються роздатковими матеріалами та харчуванням.

Школу проводитимуть провідні українські тренерки з питань правозахисту та гендерної рівності.

Від випускників та випускниць Школи очікується проведення інформаційно — просвітницьких заходів із запобігання насильству в в трудових колективах, в яких домінують чоловіки протягом жовтня — грудня 2013 року.

Для участі в Школі необхідно до 20 вересня надіслати заявку на адресу visvin@meta.ua в якій зазначити свої: Прізвище, ім'я, контактний телефон, місце роботи та мету участі у Школі.

Участь у всіх заходах Школи-тренінгу є обов'язковою.
0
22 липня 2013

Регіональний круглий стіл «Забезпечення реалізації права жінок на працю"

15
image
Провели в Буші 18 липня 2013 року у партнерстві ВГО «ВІСЬ» та ГО «Велес» в рамках Програми захисту трудових прав жінок, що мешкають у сільській місцевості" (ГО " Фундація прав людини" ) Регіональний круглий стіл «Забезпечення реалізації права жінок на працю: проблеми, досягнення та перспективи»… дякую всім, хто зголосився до участі.Розмова була досить конкретною, навіть ідеї напрацювали.
0
10 липня 2013

Регіональний семінар для блогерів ,які висвітлюють соціальні проблеми на місцевому рівні

Регіональний семінар для блогерів, які висвітлюють соціальні проблеми на місцевому рівні
10 серпня 2013 року
м. Вінниця
Запрошуються особи з інвалідністю, члени їхніх родин, зацікавлені журналісти, громадські
активісти, які хочуть навчитися або удосконалити свої навички блогерів (м. Вінниця та Вінницька область).

На учасників тренінгу чекає максимум корисної інформації, практичних завдань та професійних секретів.

Тренерка: Марина Говорухіна, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини, член правління Центру інформації про права людини
(http://blogs.lb.ua/maryna_govorukhina)

Умови участі: для участі в тренінгу необхідно до 30 липня 2013 року надіслати заявку де зазначити своє прізвище, ім’я, дату народження, контактні телефони та електронну адресу, якщо є адресу В контакті, Фейсбуці, або власного блогу, а також у 2- 3 реченнях написати чому Ви хочете взяти участь у семінарі.

Підтвердження участі відібрані учасники отримають 02 серпня до 18.00. Організатор залишає за собою право не пояснювати причини відмови.

Довідка! Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасників забезпечують харчуванням та роздатковими матеріалами

Додаткову інформацію Ви можете отримати у координатора тренінгу Світлани Дубини за тел.+38(096)5886214, або написавши на електронну адресу: visvin@meta.ua
Тренінг проводиться в рамках Правозахисної програми „ГОЛОС ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ОНЛАЙН” ГО „Фундація прав людини”.

Мета проекту спрямована на зміцнення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у царині ефективного використання соціальних медіа у своїй роботі та доступу до інноваційних каналів зв'язку задля інтеграції людей з особливими потребами в онлайновому світі.
0
18 лютого 2013

Право бути самим собою.Вінниця 14 лютого.

10
image
Саме забезпеченню репродуктивних прав молоді була присвячена акція «Живи серцем – не втрачай розуму», яку волонтери Вінницької ГО «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» провели 14 лютого у центрі Вінниці.
Вже традиційно інтерес до конкурсів та флеш – референдумів виявили вінничани різних поколінь.

Акція проведена за ініціативи та ресурсної підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках проекту «Покращення доступу підлітків до інформації та знань з репродуктивного здоров’я та прав» та Програми USAID «Здоров’я жінок України»
+2
18 лютого 2013

Забезпечення репродуктивних прав .Право бути самим собою

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає репродуктивні права як частину прав людини. Під цим мається на увазі право чоловіків і жінок на отримання інформації та на доступ до безпечних, ефективних, недорогих і доступних способів регулювання народжуваності, відповідно до їх вибору, а також право на доступ до належних служб охорони здоров'я, які можуть забезпечити для жінок безпечні вагітність і пологи, а також створення для подружніх пар найкращих можливостей для того, щоб мати здорову дитину.
Саме забезпеченню репродуктивних прав молоді була присвячена акція «Живи серцем – не втрачай розуму», яку волонтери Вінницької ГО «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» провели 14 лютого у центрі Вінниці.
Вже традиційно інтерес до конкурсів та флеш – референдумів виявили вінничани різних поколінь.
Під час заходів було презентовано громаді інформаційні матеріали та сайт «Взрослеем вместе» sexualeducation.org.ua/index.html, на якому можна знайти відповіді на питання, які хвилюють більшість підлітків. У тому числі і про те, як можна реалізовувати свою сексуальність, не ставлячи під загрозу здоров'я і права — свої та оточуючих.
3 тисячі презервативів, які безкоштовно отримали бажаючі, очевидно, стануть у нагоді тим, хто переконаний, що «Майбутнє варто планувати».

Акція проведена за ініціативи та ресурсної підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках проекту «Покращення доступу підлітків до інформації та знань з репродуктивного здоров’я та прав» та Програми USAID «Здоров’я жінок України».
+1
31 січня 2013

Про заснування Всеукраїнської Коаліції з протидії раку молочної залози

Поки ми обговорювали це звернення до Вас, промайнуло 60 хв., всього лише… але за цю годину померла одна українка від раку грудей… тому, що пізно звернулась до лікарів, тому що було страшно, боялась сказати рідним і не приймала себе хвору, або не лікувалась, бо не було за що, або…або…

Шановні друзі, колеги, партнери, ми (ініціативна група) усвідомили і реально відчули, що для того аби вирішити в теперішній Україні ту чи іншу серйозну проблему чи задачу консолідація зусиль – обов’язковий чинник.

Вже п’ятий рік ми переймаємось питаннями протидії раку молочної залози в Україні,і маємо історії успішних проектів та кампаній, але глобальність проблеми не відпускає, вимагає посилення зусиль, об’єднання та дій разом. Самотужки цю «хвилю цунамі» не здолати.


Читати далі →
+2
03 січня 2013

Просвітницька програма для молодих громадських активісток та лідерок студентського самоврядування Вінниччини

Вінницька громадська організація «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» повідомляє про початок реалізації нового проекту «Формування ґендерної культури молодих подолян: інформаційно – просвітницький вектор».
Проект реалізується за підтримки УКРАЇНСЬКОГО ЖІНОЧОГО ФОНДУ.

Мета проекту:
Проведення інформаційно – просвітницької кампанії на Вінниччині, створення співтовариства районних координаторок молодіжних просвітницьких активностей з метою формування ґендерної культури представників територіальної громади.
Основні компоненти програми:
1.Тематичні тренінги:
o « Основи ґендерної рівності. Тематичний глосарій»
o «Адвокація. Алгоритм організації та проведення інформаційно – просвітницьких заходів »
o «Моніторинг, виявлення дискримінації в інформаційно-рекламному просторі»
2.Напрацювання випускницями програми планів регіональних інформаційно – просвітницьких заходів та креативної соціальної реклами
3.Тематичні просвітницькі заходи в регіонах та експертна підтримка місцевих ініціатив;
Для участі у програмі будуть відібрані 20 претенденток, які відповідають наступним критеріям:
 членство (волонтерство) у недержавних організаціях або студентському самоврядуванні Вінницької області;
 готовність працювати в команді з іншими учасницями програми;
 готовність відвідувати усі заняття протягом програми;
 прагнення та готовність брати активну участь у підготовці та реалізації тематичних інформаційно — просвітницьких активностей у своєму регіоні ( в межах Вінницької області!);
 вік 18 – 28 років;

Орієнтовний час проведення тренінгів:

• березень – квітень 2013 року.

Анкети- заявки ( Див. додаток) необхідно надіслати електронною поштою на адресу visvin@meta.ua з позначкою «Конкурс» не пізніше 05 лютого 2013 року.

Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну, розглянуті не будуть.

Організаційні питання:
Витрати (тренінгові матеріали, транспортні, харчування) беруть на себе організатори.

Про результати відбору учасниць буде повідомлено не пізніше 15 лютого 2013 року.

Контактна інформація:
Світлана Дубина
Керівник проекту Телефон +38(096)5886214 Ел.пошта:visvin@meta.ua
0