31 березня 2016

Зупинити побілку дерев і бордюрів

Щороку починаючи з березня і до осені в українських містах комунальні працівники, а разом з ними вчителі, лікарі, бібліотекарі, школярі, працівники державних і комунальних установ виходять на вулиці, щоб білити дерева, бордюри, електричні опори, ліхтарі, вуличні вази, сходи балюстради…
Хтось називає це створенням святкової атмосфери, хтось боротьбою з шкідниками, хтось санітарною обробкою, а хтось доброю (або не доброю) радянською традицією. Але насправді найбільше це схоже на щорічне замальовування вапном очей жителям міст, містечок, сіл і селищ.

Спробуймо розібратись з аргументами за і проти біління вапном дерев, а також розглянути можливі альтернативи цьому кроку.

Аргумент естетичний – побіляні дерева це гарно
Урбаністи переконують у зворотному. Побілені дерева, бордюри, вуличні вази це і не гарно і не сучасно і не є типовою практикою для міст. Так, українці білили свої хати, тини, огорожі в селах, але пененосити ці традиції з сільського середовища в міське не доречно. Наші традиції мабуть одні з найкращих традицій у світі стосовно функціонування і організації сільського життя. Українські хати завжди були світлими, чистими, затишними. Українські села ставили за приклад в інших країнах, але на жаль в нас не має такої ж сильної традиції з будівництва і організації життя міст. Після закінчення ери СССР ми і далі використовуємо логіку цієї вже померлої держави… маємо ті ж стандарти,уявлення про те що таке красиво а що ні. Водночас можливо зараз саме час згадати, що є інші, і можливо справді кращі приклади організації життя в міському просторі. Найближчий до нас (хоча б територіально) досвід в Польщі, Чехії, Німеччині, Франції. Саме містами в цих країнах ми захоплюємося. нам подобається і архітектура і чистота і вулиці і парки… тож давайте орієнтуватись на ці країни і поступово забувати соціалістичні звички з біління дерев. Адже в перелічених вище країнах, або ніколи не білили дерева, або перестали це робити, щойно соціалістичний табір розпався.

Аргумент корисності для дерев і їх захист від шкідників, шляхом їх побілки
Побілка для декоративних дерев, тобто тих які ми вирощуємо не для отримання плодів, а для естетичного задоволення, створення тіні, насичення повітря киснем… не корисна і навіть трохи шкодить. Не корисна бо для дерев що виникли природнім чином (не створені людиною) побілка жодним чином не допомагає, інколи навіть завдає шкоди ( підсушує і руйнує кору, що стає причиною хвороб і загибелі дерев). Білити ж доречно лише плодові дерева з гладенькою корою на зиму для боротьби з опіками (зимовими і весняними… ті які бувають ранньої вести, або кінця зими, орієнтовно лютий і березень). Не варто білити навіть плодові дерева перед днем конституції,днем Незалежності, а також приїздом до міста чи села чиновника – деревам все одно будь-які свята і чиновники.

Аргумент третій – білять значить є регламент по догляду за деревами
Насправді навіть зовсім навпаки. Як це не парадоксально звучить, але білити дерева, а разом з ними бордюри, вуличні вази, ліхтарі, електричні опори, балюстради (все це разом називається малі архітектурні форми) – ЗАБОРОНЕНО. Відповідно до правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України від 2006 року (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0880-06)
білити дерева заборонено — 9.1.17. Забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми.

Тоді для чого щороку це роблять?
Найбільш вірогідна причина, чому чиновники без жодних показів для біління та ще й всупереч законодавству це роблять – окозамилювання громадянам та імітація бурної діяльності. Згадайте що саме білять в українських містах…розбиті вулиці, залишки бордюрів, засохлі дерева, поломані вуличні вази в яких нічого не росте, розбиті балюстради, непрацюючі ліхтарі, похилені електроопори і все це зверху заялозжене вапном — саме таку картину доводиться спостерігати щороку навесні та напередодні візиту якогось чиновника.


Чому важливо це припинити?
щорічно десятки тисяч людей по всій країні (чомусь найбільше з них лікарів, школярів, вчителів, бібліотекарів) виходять на вулиці малювати ці бордюри, які вже через пару днів або тижнів знову такі ж сірі і брудні, розбиті… це вічний двигун соціалізму, імітація бурної діяльності, справляння враження на вищого чиновника чи на виборця, робити вигляд що щось робиться при цьому не робити нічого такого щоб справді було корисне людям.
Якщо ми справді хочемо зробити наші міста охайними, затишними, дружніми до людей і водночас сучасними, нам потрібно ставити інші акценти. Українські міста повинні більше боротись з пилом і брудом на вулицях, шляхом мульчування (закриття грунту природними матеріалами — подрібнена деревина, декоративний гравій, тощо) відкритого грунту, збільшення кількості газонів, організації паркування автомобілів (щоб вони не виїзжали на газони чи просто траву), організації сучасних публічних просторів. Звичайно поряд з цим потрібно ремонтувати і ревіталізувати стару архітектуру, організацію між будинкового простору, а також сквери, парки, алеї, набережні
Але це стане можливим лише тоді коли люди побачать ці реальні проблеми, а не біле вапно, яке далеко видно і яке не несе нічого нового і навіть старого, яке приходить в наше життя на дуже короткий час і не дає жодної додаткової цінності нашим містам… але поки що видно добре лише вапно.

Що ми можемо зробити?
Ми переконані, що навіть великі справи починаються з маленьких кроків. Боротися з білінням потрібно і при цьому варто використовувати всі доступні можливості. Перелічимо найпростіші з них.

Петиції
Вже зараз сотні небайдужих людей по всій країні збирають підписи щоб зупинити біління дерев.
1. Якщо Вам ця тема не байдужа – підпишіть петицію і розкажіть про цю проблему друзям.

Вінниця e-dem.in.ua/vinnytsia/Petition/View/287
Київ petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=2568
Львів e-dem.in.ua/lviv/Petition/View/127
Славута e-dem.in.ua/slavuta/Petition/View/21

Напишіть свою петицію наприклад використовуючи інструмент єдиної системи місцевих петицій e-dem.in.ua/

2. Ви також можете звернутись до місцевої влади з офіційним листом (приклад листа), або ж звернутись доправоохоронних органів з повідомленням про адміністративне правопорушення (приклад листа)

3. Щоб привернути увагу громадськості Ви можете організувати перформенс, хепенінг, вуличну акцію щоб пояснити громадськості чому не варто білити дерева і малі архітектурні форми.

Якщо хочете познайомитись більше з цією тематикою радимо паблік Безглуздий безжальний благоустрій www.facebook.com/bezbezbla/

Юрій Степанець
ВОМГО Наше Поділля
0
17 березня 2012

Немає ніякої “пані”. Досвід польських НУО у сфері освіти

… система навчення, у якій немає “пані”, яка контролює на кожному кроці, але самостійно потрібно прочитати сто сторінок на тиждень, добре готує до самостійності під час навчання у вищих навчальних закладах…
… Ця школа повинна бути “багатокультурна”, що означає, що ми осмислюватимемо самі поняття — культура, культурна ідентичність. Я бачала занадто багато проектів, у назві яких було своло “багатокультурність”, і які небезпечно наближались до суто зовнішніх виявів…

… ніхто не стане для них авторитетом лише тому, що має формальний авторитет. Цей хтось повинен їх у цьому переконати…
Про новий метод навчання, який є не лише ідеєю, але діє в одному з ліцеїв, розповідають Пьотр Лясковскі (директор) і Анна Дзєжговська (вчитель історії):


Читати далі →
+1
05 березня 2012

У Дніпропетровську відбувся тренінг другого рівня «Вирішення конфліктів і ведення переговорів»

11
image
02-03 березня 2012 року в Дніпропетровську відбувся тренінг другого рівня «Вирішення конфліктів і ведення переговорів» для активістів громадянського суспільства Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Луганської областей.
Під час тренінгу учасники змогли дізнатись про основні види конфліктів, їх класифікацію, причини виникнення конфліктних ситуацій та можливі шляхи їх запобігання. Під час блоку «ведення переговорів» учасники тренінгу ознайомляться з різними тактиками ведення переговорів, дізнаються про мотивацію сторін при веденні переговорів а також дізнаються, як досягнути позитивного результату при веденні переговорів.

Тренінг відбувався в рамках проекту «Підтримка громадських ініціатив в Україні», який направлений на розбудову громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад в 5-ти областях України, а саме: Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській, а також налагодження кооперації локальних організацій з цих областей з іншими неурядовими організаціями України.
Проект «Підтримка громадських ініціатив в Україні» здійснюється завдяки фінансовій підтримці національного фонду демократії (NED) і адмініструється ВОМГО «Наше Поділля» у співпраці з ГО Товариство Лева та ВГО СУМ в Україні, а також партнерськими НУО з 15 регіонів України в рамках діяльності мережі «Громадські ініціативи України».

Дякуємо учасникам за активність під час тренінгу, приємну атмосферу і гарний настрій.
+1
28 лютого 2012

Як фізичні особи-підприємці можуть зменшити оподаткування при здійсненні господарської діяльності

Наказ ДПСУ N 121 від 15.02.2012 р. «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо формування витрат по операціях з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування»

Перелік платників податку на прибуток підприємств визначено ст. 133 Податкового кодексу України (далі — Кодекс). Пунктом 133.6 цієї статті Кодексу зазначено, що особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності − особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, сплатою єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).

Читати далі →
+1